İçeriğe Yönlendir

Ağırlaşan Bilgisayarıma Hangi İşletim Sistemi Uygun Olur ?

Erkan Tekin

Recommended Posts

Erkan Tekin

Arkadaşlar merhaba... Yaklaşık 4 aydır pc yi kullanmıyorum.. Yeni bir pc alana kadar kullanmak istiyorum.. Çok oğırlaştı ve oynadıgım sadece tek bir oyun olan CsGo' yu açmıyor..
Format atmak istiyorum ama pek de anlamam açıkcası size sormak istedim.. Bu özelllikteki emektar bilgisayarım için hangi işletim sistemini önerirsiniz ? 

http://kX80L9.png

http://0GprmL.png

Yorum bağlantısı
Volkan Turkmen

win 10 için 2 gb ram yetmez malesef, en az 4 gb lazım. 

Ben SSD ve 4 ve ya 8 gb ram ile birlikte Win 10 tavsiye ederim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör

Win 10  da sorun çıkmaz. Win7  le de devam edebilirsiniz zira lisanliysa bile 10 yükseltmesini kaçırmışsınız.  Crack yüklemeye değmez. 

Tune up programını kurun deneme sürümü bile işe yarar .  Bu programa; Boş alan,  disk kontrol ve Registry  temizlemesini yaptırın. Sürücüler de güncel ise  idare eder sizi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Tanrıveren

pc beni yenile diyor bence yeni pc almanın zamanı gelmiş ve geçiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Tekin
pc beni yenile diyor bence yeni pc almanın zamanı gelmiş ve geçiyor.
Pc yi yenileyene kadar bununla devam [emoji23][emoji23]

SM-G710 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Barış Ulus

Linux kurulumu yapabilirseniz. Elementary os rahatlikla calisirabilmeli. Ubuntu veya xubuntu, linux mint turevlere de bakabilirsiniz. 

Bildigim kadariyla cs go'nun linux desteği var steam da yer aliyor olmasi lazim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
M.Volkan Vurulkan

Hocam 100 TL civarına bir tane modlu Xeon 5450 işlemci alın, anakartınız destekliyor. 40 TL civarına da 2 GB ram. Sonra da HDD'e güzel bir zero format.  Uzun zaman daha oynarsınız CS:GO. Buradan bakabilirsiniz, bunları aldığınız zaman ki CS:GO performansına. Buradan da, şuan ki performansınıza.

İleride de isterseniz bir ssd + bir ekran kartı da alırsanız (400 TL civarına) daha yüksek konfigürasyon oyunlarıda oynarsınız.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
8 dakika önce, M.Volkan Vurulkan yazdı:

Hocam 100 TL civarına bir tane modlu Xeon 5450 işlemci alın, anakartınız destekliyor. 40 TL civarına da 2 GB ram. Sonra da HDD'e güzel bir zero format.  Uzun zaman daha oynarsınız CS:GO. Buradan bakabilirsiniz, bunları aldığınız zaman ki CS:GO performansına. Buradan da, şuan ki performansınıza.

İleride de isterseniz bir ssd + bir ekran kartı da alırsanız (400 TL civarına) daha yüksek konfigürasyon oyunlarıda oynarsınız.

Masaüstü bilgisayarda Xeon işlemciler istenilen performansı veremeyebiliyor. Bu yüzden Q veya üst seri E serisi işlemci iş görecektir.

Yorum bağlantısı
M.Volkan Vurulkan
6 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Masaüstü bilgisayarda Xeon işlemciler istenilen performansı veremeyebiliyor. Bu yüzden Q veya üst seri E serisi işlemci iş görecektir.

G41M-Combo gayet stabil Xeon x5450 ile (modlu bios yüklenip, voltaj değerleri vs. düzgün yapıldığı zaman.).

Enerji tüketimi olarak x5450 fazla tabikide, ama fiyat düşük. Aynı performanstaki Q9650 250 TL'den başlıyor fiyatı.

Yorum bağlantısı
Erkan Tekin
Erkan Tekin
Eren Gökmen

Ben e5400 islemcili mini desktopun islemcisini yeni degistirdim. E8600 aldim. Anakartim acer oldugu icin q serisi islemciyi destekleyip destekkemedigini anlayamadim. Ucuza da bulamayinca riske girmedim. Ama ucuza bulursam q9650 alirim. Ram 3 gb idi onu 4 yaptim. Gonlumde bir de ekran karti almak vardi ama hem kucuk kasaya uygun olanini bulamadim hem de guclu ve yine kucuk bir guc kaynagina ihtiyacim olacakti. Bu da masraf demekti... Vazgectim.

Bu arada e serisi islemciler 65w, q serisi 95w. 

Bir de eger win7 orjinalse hala 10a yukseltebilirsiniz. Ben yaptim. Kisa bir sure sonra bu da bitiyor bu arada.

https://www.microsoft.com/tr-tr/accessibility/windows10upgrade

Herkese en azindan bu yukseltmeyi yapmasini tavsiye ederim. İsterseniz geri donebilirsiniz ama en azindan orjinal win 10 lisansiniz olur. İstediginiz zaman yine yukseltirsiniz.

E8500-8600 iyi bir islemciler ve e5000 serisi ile arada ciddi fark var. Normal kullaniciya cokca yeterli gelir.

Benim pusuya yattigim tek konu simdilik ssd. Samsung evo 850 500gb ustu bakiyorum. Ucuz denk getirdigim an alacagim

Benim konu asagida. İlk once laptopun islemcisini degistirmistim. Desktop konusu 3. sayfada olmasi lazim

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Bir saat önce, Erkan Tekin yazdı:

Abi bu parçalarla benim kasayı ne kadar toplayabilirim peki ? İşlemci falan pek anlamam sıkıntılı olanda onlar zaten :D

PC'nizi tanıyamazsınız. O kadar diyeyim :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Sefa Şerif

Her zaman en güncel olan sürümü kullanın. Hem hız, hem güvenlik için.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...