İçeriğe Yönlendir

Romano Lpg Kiti

Ahmet Özseven

Recommended Posts

Ahmet Özseven

arkdaşlar aracımda romano marka lpg var ve arac benzinde iken durduk yerde lpg ye geçiyor bundan dolayı filitre ve map snesörünü değiştirdim sorun çözülmedi lakin akü kutup başını söküp takınca sorun çözülüyor geçici bir çözüm bu yaklaşık 6/7 ay sorunn yaşamıyorum ama ne zaman nerde bu sorunu yapacağı belli olmuyor sorunun ne olduğunu ustalarda anlayamadı ne yapmam lazım ecu arızası bunu yaparmı ecu arızalı olsa akü kutup başını söküp takınca da arızalı ise aynı arıza giderilir mi yardım edebilecek varmı bu hususta

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Benzinde giderken Lpg'ye mi geçiyor? yoksa Lpg'de giderken mi benzine geçiyor?

Tam net bilgim yok ama yanlış anlamamak ve bilen arkadaşlarımızın daha iyi yorumlaması adına soruyorum.

Yorum bağlantısı
Ahmet Özseven
(düzenlendi)

LPG DE giderken BENZİNE ye geçiyor anahtardan aç kapa yapıyorum stop ediyorum düzelmiyor taki kutup başını sök tak yapana kadar

tarihinde Ahmet Özseven tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tahir Ak

Ecu gibi duruyor ya da elektriksel arıza/şase sorunları da olabilir.
Mscsi. Net ile iletişime geçin

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
1 saat önce, Ahmet Özseven yazdı:

arkdaşlar aracımda romano marka lpg var ve arac benzinde iken durduk yerde lpg ye geçiyor bundan dolayı filitre ve map snesörünü değiştirdim sorun çözülmedi lakin akü kutup başını söküp takınca sorun çözülüyor geçici bir çözüm bu yaklaşık 6/7 ay sorunn yaşamıyorum ama ne zaman nerde bu sorunu yapacağı belli olmuyor sorunun ne olduğunu ustalarda anlayamadı ne yapmam lazım ecu arızası bunu yaparmı ecu arızalı olsa akü kutup başını söküp takınca da arızalı ise aynı arıza giderilir mi yardım edebilecek varmı bu hususta

Konunuz uygun bolume tasinmistir.

Yorum bağlantısı
Ahmet Özseven
(düzenlendi)

Arkadaslar Konuda yanlis yazmisim. özür dilerim. Lpg de  giderken Benzine atıyor :)

1 saat önce, Ahmet Özseven yazdı:

arkdaşlar aracımda romano marka lpg var ve arac LPG iken durduk yerde BENZİNE ye geçiyor bundan dolayı filitre ve map snesörünü değiştirdim sorun çözülmedi lakin akü kutup başını söküp takınca sorun çözülüyor geçici bir çözüm bu yaklaşık 6/7 ay sorunn yaşamıyorum ama ne zaman nerde bu sorunu yapacağı belli olmuyor sorunun ne olduğunu ustalarda anlayamadı ne yapmam lazım ecu arızası bunu yaparmı ecu arızalı olsa akü kutup başını söküp takınca da arızalı ise aynı arıza giderilir mi yardım edebilecek varmı bu hususta

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
1 dakika önce, Ahmet Özseven yazdı:

ARKADAŞLAR KONUDA YANLIŞ YAZMIŞIM ÖZÜR D,LER,M LPD GİDERKEN BENZİNE ATIYOR :)

Estagfurullah.Simdi oldu.. daha dogru yanitlar gelecektir..Ayrica forumda kucuk harfle yaziyoruz...

Aracinizdaki ecu den kaynakli olabilir.

Varsa deneme amacli kisa sureligine baska bir ecuyle degistirip test edin.. ayarlarini bir sure benzinde kullandiktan sonra guncelletin..

Yorum bağlantısı
Ahmet Özseven

teşekkür ederim akü kutup başını söktükten sonra yaklaşık 6/7 ay sorun çıkarmıyor yani bir ecu bulsam bu kadar süre kullanmam gerekir ecu tamiri yapan yer varmış sanırım oraya göndersem arızalı olup olmadığını anlarlar mı ecu tamir edilebilen bir şeymidir bilmediğimden soruyorum tamir edilemiyorsa gereksiz bir harcama yapmış olmayayım . burdaki ustaya kalsan komple tesisatla birlikte değiştirelim diyor 

Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
(düzenlendi)

Benzer sorun eski kitte basima gelmisti ecunun icine su girmis acip kuruttum sonrasinda silikon ile kapattim sorun gitmisti

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
tapatalk imzasi silindi.
Yorum bağlantısı
Tahir Ak
teşekkür ederim akü kutup başını söktükten sonra yaklaşık 6/7 ay sorun çıkarmıyor yani bir ecu bulsam bu kadar süre kullanmam gerekir ecu tamiri yapan yer varmış sanırım oraya göndersem arızalı olup olmadığını anlarlar mı ecu tamir edilebilen bir şeymidir bilmediğimden soruyorum tamir edilemiyorsa gereksiz bir harcama yapmış olmayayım . burdaki ustaya kalsan komple tesisatla birlikte değiştirelim diyor 
Anlarlar. Tamir edilebilir eskisi gibi olur 2 yıl garanti verirler
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

FD6 Civic Romano lpg kiti ile ayni sorunu yasiyor dayimin oglu cozum bulamadik.

Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı

LPG deposunun yanındaki selenoidi kontrol ettirdiniz mi? Benim eski araç kafasına göre benzine geçiyordu, sorun arkadaki selenoid de çıkmıştı.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Ercan Balbay

ECU olabilir, ancak regülatörden de olabilir, bilgisayara bağlanıp regülatör basıncını kontrol edin çok dalgalanma varsa yapabilir. LPG ecusu gazdan benzine geçişi şöyle algılıyor; delta P 0.8 yada 0.5 bar ın altına düşerse lpg bitti tankta diyor. Map ı değiştirmişsiniz basınç sensörü problemi olamaz, regülatör kontrolü de sğalam çıakrsa ecuyu tamire verin, basit bir cihaz zaten kolayca yaparlar. Simulasyon cihazları var ona bağşayıp test ediyorlar. mscsi iyi bir firma öneririm.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...