İçeriğe Yönlendir

LPG Sinyali Araçta Nereden Nasıl Alınmalı Ateşleme Bobini Değiştirmekten Yoruldum.

Adem. Şafak

Recommended Posts

Adem. Şafak

Aracında sinyal enjektörden alınca beyin yandi ateşleme bobininden alınınca ateşleme bobini yanıyor ne yapmalıyım.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Araç ne marka? 

Lpg aktüvasyonu için bobininden komut alınır ama çok düşük akım çeker. Bobini yakmaz normalde. 

Yorum bağlantısı
Adem. Şafak
17 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Araç ne marka? 

Lpg aktüvasyonu için bobininden komut alınır ama çok düşük akım çeker. Bobini yakmaz normalde. 

Volkswagen Polo classic 99 model araç bobinden sinyal alınıp yapıldı ancak araç benzinde bile çekişten düştü çünkü bobinden akım çekiyor ateşleme zayıfladığı için benzinde de sıkıntı çıkıyor ben sinyal kablosunu çıkardım araç normale döndü.sinyal için bı role gibi bişey takiliyomus bobinden çok akım çekmesini diye ama nasıl yaptirabilirim bilmiyorum

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Araba yaşli bence lpg komple iade edin. sizde rahata erersiniz. Arabaniz tuketimi artti ise enjektor, sensor, bobinleri ve bujiler yenileyin. Eski kondisyonuna gelsin. Ayni yakar ama daha iyi kaçar. Yaktigi benzine değer. 

Yorum bağlantısı
Adem. Şafak
48 dakika önce, Ali Darbaz yazdı:

Araba yaşli bence lpg komple iade edin. sizde rahata erersiniz. Arabaniz tuketimi artti ise enjektor, sensor, bobinleri ve bujiler yenileyin. Eski kondisyonuna gelsin. Ayni yakar ama daha iyi kaçar. Yaktigi benzine değer. 

19 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Araç ne marka? 

Volkswagen Polo classic 99 model araç bobinden sinyal alınıp yapıldı ancak araç benzinde bile çekişten düştü çünkü bobinden akım çekiyor ateşleme zayıfladığı için benzinde de sıkıntı çıkıyor ben sinyal kablosunu çıkardım araç normale döndü.sinyal için bı role gibi bişey takiliyomus bobinden çok akım çekmesini diye ama nasıl yaptirabilirim bilmiyorum

Bende aynı fikirde yok ancak aracım ilk aldığım zamanlar LPG de performans i çok iyiydi arıza yapınca arızayı bulmak için devreden çıkarmışlar LPG tesisatını sonra devreye aldırdım bobin yandı benzinde de çekişten düştü bobini ben değiştirdim LPG sinyal kablosunu çıkardım araba performansa geldi ancak kabloyu takınca bobinden çekiyor enerjiyi bobinden alınca ateşleme zayıflıyor araç çekişten düşüyor enjektöre bı kartımı kurumu bişey bağlayıp yapıyorlardı onu yaptırarak Ilıcalar nerede nasıl kim yapıyor adı ne bilmiyorum

Yorum bağlantısı
Talat Tekin

LPG ecusunda sorun olabilir. Yeni nesil lpg sistemlerin hemen hepsi enjektör hızından devri otomatik hesaplıyor. montajda usta hata yapmış olahilir.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Sıralı sistem. Komut girişi çok düşük akım ile tetiklenir. Bobini yakma veya gerilimi düşürme olmaz. O uç ya yanlış bağlı ya da lpg ecusu bozuk. Ne marka sistem var 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Adem. Şafak

Enjektörden alındı diye beyin yanmis dedi usta beyni değiştirdi sinyali bobinden aldı ilk zamanlar iyidi araç sonra benzinde bile gaz yemedi sonrada ateşleme bobinini yakti.ben baktığımda enjektörun toprak kablosu yani yeşil kablosundan bant vardı ben sinyal kablosunu ateşleme bobininden ayırdım oraya bağlasan ayar gerekirmi LPG için yoksa sıkıntı olmadan calisirmi.oradan sadece şase sinyalimi alıyor yoksa devir değiştikçe farklı voltajlar mi geliyor ateşleme bobinin şase kablosuna bagliydi

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Markaya göre ehil bir lpg servisinde bağlantıları kontrol ettirmek gerekir. Hangi kablo nereye bağlıdır bilmiyorum. Sadece sistemin işleyişi bilgi alanım 

Yorum bağlantısı
Adem. Şafak

Lpg landirenzo marka İzmir'de cogu yerde anlayan yok.Anlayanlarda sorunumu çözemedi LPG ECU su demişsiniz beyin oluruyirsa bu eğer değiştirildi. Aracında enjektör toprak kablosu bantlanmis acaba önceden ordan mi alınıyordu sinyal son baktirsigim arkadaş buradan alındı diye beyin yanmış dedi değiştirdi ateşleme den aldı bu sefer bobin yandı ve araç benzinde yerinden bile kalkmıyor.İzmirde benim işimi cozucek yer bulamadm diyebilirim bı diğer serviste LPG enjektörleri arızalı demişti herkes ayrı birşey diyor

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
6 saat önce, Adem. Şafak yazdı:

Lpg landirenzo marka İzmir'de cogu yerde anlayan yok.Anlayanlarda sorunumu çözemedi LPG ECU su demişsiniz beyin oluruyirsa bu eğer değiştirildi. Aracında enjektör toprak kablosu bantlanmis acaba önceden ordan mi alınıyordu sinyal son baktirsigim arkadaş buradan alındı diye beyin yanmış dedi değiştirdi ateşleme den aldı bu sefer bobin yandı ve araç benzinde yerinden bile kalkmıyor.İzmirde benim işimi cozucek yer bulamadm diyebilirim bı diğer serviste LPG enjektörleri arızalı demişti herkes ayrı birşey diyor

Landirenzo guzel bir marka ama anlayani bulmak gercekten samanlikta igne misali..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

o zaman tüm poloların lpg takınca beyinleri yanması lazım? montajda veya kullnılan lpg dönüşüm parçalarında sorun olmasın?

Yorum bağlantısı
Adem. Şafak

Valla nasıl yapcam bilmiyorum benzinde iyi LPG de sıkıntı var.ilk aldığımda sıkıntı yok tü.enjektore role takiliyomus bilen varmi

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
İhsan Yıldırım

Landirenzo türkiyeye geitren firma olgun lpg olgun lpg genel merkezi kayseri kayseriyi arayın gerekli desteği verirler sizlere sorununuzu çözerler 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...