İçeriğe Yönlendir

Lpg Regülatörü Organik Antifriz ile Sorun Yaratır Mı?

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz
(düzenlendi)

Merhaba.

Lpg dönüştürülen otomobillerde, lpg regülatörüne tesisat yapılmaktadır. Peki motor soğutma suyu değiştirilmesi gerekiyor mu? Fabrikanın tavsiye ettiği organik yeşil antifriz ile yola devam edilmeli mi ?

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
İmla, noktalama
Yorum bağlantısı
Mustafa YILDIRIM
1 saat önce, Ali Darbaz yazdı:

Merhaba.

Lpg dönüştürülen otomobilerde, lpg regülatorune tesisat yapilmaktadir. Peki motor sogutma suyu değiştirilmesi gerekiyormu. Fabrikanin tavsiye ettigi organik yeşil antifreze ile yola devam edilmelimi ?

Ali bey konu başlığı hatalı yazılmış 😃

İleride arama yapıldığında sonuç bulmakta zorluk oluşabilir.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Ozaman adminler bi yardım, Lpg regülatörü organik antfreze ile sorun yaratırmı diyelim. 

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
1 saat önce, Ali Darbaz yazdı:

Ozaman adminler bi yardım, Lpg regülatörü organik antfreze ile sorun yaratırmı diyelim. 

Dedim gitti 🙋

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Neden yaratsın ki. 2 aracımda da kendi antifriz i kullanıldı kırmızı G12 antifriz. İkisinde de lpg yi ben taktırdım. Birini 4.5 sene kullandım, şimdiki aracımda 4.5 senedir lpg li. Çatlama patlama vs birşey yok şükür.

Hadi diyelim ki oldu yerine ne kullanabiliriz ki?

Yorum bağlantısı
Ali Gök

bende organik antfiriz var arabada.

çoğu arabdada organik vardır tahmini sorun olmaz 

antfirizin ne gibi etkisi olacakki regülatöre

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Aracın orijinal antifriz neyse onu kullanın. Turuncu organik yerine mavi koyunca motorda aşınma yaptığını söylemişti vw ci bı ustam

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Kırmızı antifirizin temizleme gücü daha fazladır. 20 yıl mavi antifiriz kullanmış araca kırmızı konursa kurumları daha iyi temizleyeceğinden, radyatörde açılma yada delinmeye sebep olabilir. Ne kullanıyorsanız onunla devam edin. 

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
(düzenlendi)

bor koysak ne olur sanayideki tornaların freezelerin sogutma sıvısı beyazımsı su ile saf borun karısımı ile olusan sıvı

ama cok pis koku üretiyor.

tarihinde Okay Kaygusuz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
1 saat önce, Okay Kaygusuz yazdı:

bor koysak ne olur sanayideki tornaların freezelerin sogutma sıvısı beyazımsı su ile saf borun karısımı ile olusan sıvı

Antifriz bu kadar ucuzken macera aramaya gerek var mı? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Paslanmayı önlüyor mu.
Donmaya karşı dayanıklı mı
Isı iletimi nasıl ?
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
15 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Paslanmayı önlüyor mu.
Donmaya karşı dayanıklı mı
Isı iletimi nasıl ?

Tüm talaşlı imalat operasyonlarında kullanılmak üzere; korozyon inhibitörleri, aşırı basınç katkıları, antioksidanlar, çok kuvvetli bakterisit- fungusit maddelerle ve yüzey aktiflerle takviye edilmiş yarı sentetik metal işlem sıvısıdır.

Özellikleri:
*Su ile karıştırıldığında stabil bir emülsiyon meydana getirir.
*Kaydırıcılık özelliğinin maksimum olması nedeniyle işlenen parça ve kesici uç üzerindeki aşınma ve sürtünmeyi minimize eder.
*Her türlü metal işleme operasyonlarında güvenle kullanılır.
*Yanmaz, dumanlanma yapmaz, işlem esnasında köpürme olmaz.
*Formülünde bakterisit içerdiğinden bozulma ve kokma meydana gelmez.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
55 dakika önce, Okay Kaygusuz yazdı:

Tüm talaşlı imalat operasyonlarında kullanılmak üzere; korozyon inhibitörleri, aşırı basınç katkıları, antioksidanlar, çok kuvvetli bakterisit- fungusit maddelerle ve yüzey aktiflerle takviye edilmiş yarı sentetik metal işlem sıvısıdır.

Özellikleri:
*Su ile karıştırıldığında stabil bir emülsiyon meydana getirir.
*Kaydırıcılık özelliğinin maksimum olması nedeniyle işlenen parça ve kesici uç üzerindeki aşınma ve sürtünmeyi minimize eder.
*Her türlü metal işleme operasyonlarında güvenle kullanılır.
*Yanmaz, dumanlanma yapmaz, işlem esnasında köpürme olmaz.
*Formülünde bakterisit içerdiğinden bozulma ve kokma meydana gelmez.

Bu bahsettiğin şey açıklamalara bakınca, Torna makinelerinde kullanılıyormuş gibi geldi. İşlenen metalin üstüne püskürtüp soğutuyorlar. Motora bundan koymak mantıklı gelmedi. 

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
2 dakika önce, Ali Darbaz yazdı:

Bu bahsettiğin şey açıklamalara bakınca, Torna makinelerinde kullanılıyormuş gibi geldi. İşlenen metalin üstüne püskürtüp soğutuyorlar. Motora bundan koymak mantıklı gelmedi. 

evet ondan bahsediyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...