İçeriğe Yönlendir

Yeni A Serisi - Dijitalleşme / Otomatik Fren

Ahmet Selimoğlu

Recommended Posts

Ahmet Selimoğlu

Merhaba,

Kimse sanırım bu konuyla ilgili birşeyler yazmamış, kategoride göremedim.

Geçtiğimiz aylarda yeni A serisini deneme şansım oldu bir hafta kadar (kiralık) araç yaklaşık 10.000 km civarındaydı. Çok rahatsız eden bir dijitalleşme olmuş, bilmem diğer herkes böyle mi düşünür. Örnek olarak başıma geleni anlatıyorum, önümde giderken bir araç soldan ışığa geçmeye çalıştı, hafif yarım bir cep vardı. Ben de sıkıntı olmasın diye sağa geçtim ama o anlık durumda sinyal verme ihtimalim filan yoktu, milisaniyelik bir işlemdi.

Araçta şerit asistanını kapatmadığım için araç ben sağa geçerken herhalde ne düşündüyse, frene basıp direksiyonu kitledi (ya da frenden dolayı kitlendi sandım) resmen durduk yere tertemiz giderken araç zorla bana kaza yaptıracaktı.

Sonraki günlerde hep bu özelliği kapattım. Tabi her çalıştırmada tekrar kapatma eziyeti oluştu.

Bu problemi başka yaşayan oldu mu?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

mantık der ki: uyarı sesli ikaz direkyonda titreme vb. olabilir zaten bu şekilde diğer markalarda, ama fren yap zorla sıfıra kadar durdur gibi bir işlem aşırı riskli. acaba öndeki araca çarpmasın diye fren yapmış olabilir mi? mesafe ne idi?

Yorum bağlantısı
Ahmet Selimoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

mantık der ki: uyarı sesli ikaz direkyonda titreme vb. olabilir zaten bu şekilde diğer markalarda, ama fren yap zorla sıfıra kadar durdur gibi bir işlem aşırı riskli. acaba öndeki araca çarpmasın diye fren yapmış olabilir mi? mesafe ne idi?

Yalan olmasın, sanırım 4-5 metre vardı. 

Normalde zaten direksiyon titremesi yapıyordu, hatta frenleme esnasında da yaptı. Ama bu kadar sert bi tepki beklemiyordum :)

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Yakında bu arabalar bizi indirip dövecek ondan korkuyorum.:biggrin:

• Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağlar Bayur yazdı:

acaba öndeki araca çarpmasın diye fren yapmış olabilir mi? mesafe ne idi?

Belki çarpmak istiyorum ?

Çarpamayacak mıyım.. 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Serkan Aktay
Mehmet Ozyurek yazdı:

Belki çarpmak istiyorum ?

Çarpamayacak mıyım.. 

Öndeki kim olabilir acaba bu kadar çarpmak isteyecek :unsure2::D

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...