İçeriğe Yönlendir

Elektrikli Boya Tabancası

Öner Kurukuz

Recommended Posts

Öner Kurukuz

Merhabalar.

Bahçe içinde müstakil evim var. Bahçe kapılarını boyamak için bir boya tabancası almak istiyorum.

Tavsiyeleriniz ne olur?

Mümkünse 400 tl maksimum sınırım olacak

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
(düzenlendi)

Bosch kullandım. 3 yıl sonra parça ihtiyacım oldu makina parası. Attım çöpe. Bozulma nedeni  boyayı kullandıktan sonra tiner ile boşta çalıştırıp temizliğini yapmamış olmam. Koçtaş geçenlerde kampanya yaptı black&decker makinalarda 

tarihinde Servet Aydın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

plastik duvar boyasıyla çok iyi iş görüyor ancak uzun süre boya atınca çok ısınıp nozul daki boyanın kurumasına bu şekilde de performansının feci şekilde düşmesine sebep oluyor. yani uzun süreli çalışmaya uygun değil oysaki sonuçlar çok iyiydi.

Yorum bağlantısı
Ömer Sarıgül

https://urun.gittigidiyor.com/yapi-market-tamirat/eragon-paint-zoom-profesyonel-boya-puskurtme-tabancasi-pratik-boya-makinesi-boya-tabancasi-17620-462937685?utm_source=google-pla&utm_medium=paid-search&utm_content=58375879407&utm_term=22324027887&ga_prodid=462937685&ga_merchantid=137837459&scxid=14489-145818-2357-0&sc_gcsp=gg&gclid=EAIaIQobChMI8Zi07tGC5QIVkoKyCh3lhwY9EAQYAyABEgI2w_D_BwE&gclsrc=aw.ds

Bunu deneyin fazla para ödemeyin ben kullandım. Süper ötesi yatay dikey ayarlanabilir püskürtme yapıyor. Kullanımı çok kolay performansı çok güzel pişman olmazsınız. Ama kullandıktan hemen sonra vakit kaybetmeden tiner katıp temizlemelisiniz yoksa @Servet Aydın ustanın dediği gibi çöpe gider bende de olduğu gibi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ömer Sarıgül yazdı:

https://urun.gittigidiyor.com/yapi-market-tamirat/eragon-paint-zoom-profesyonel-boya-puskurtme-tabancasi-pratik-boya-makinesi-boya-tabancasi-17620-462937685?utm_source=google-pla&utm_medium=paid-search&utm_content=58375879407&utm_term=22324027887&ga_prodid=462937685&ga_merchantid=137837459&scxid=14489-145818-2357-0&sc_gcsp=gg&gclid=EAIaIQobChMI8Zi07tGC5QIVkoKyCh3lhwY9EAQYAyABEgI2w_D_BwE&gclsrc=aw.ds

Bunu deneyin fazla para ödemeyin ben kullandım. Süper ötesi yatay dikey ayarlanabilir püskürtme yapıyor. Kullanımı çok kolay performansı çok güzel pişman olmazsınız. Ama kullandıktan hemen sonra vakit kaybetmeden tiner katıp temizlemelisiniz yoksa @Servet Aydın ustanın dediği gibi çöpe gider bende de olduğu gibi.

bu tiplerin avantajı püskürtme dizayınında, bunda harici hava pompası ile boya ve hava mekanizması hiç buluşmuor ayrı kaılıyor, iğneli tip püskürtmeler dayanıksız. Bunlarda sadece minik bir parça var hava giriş tarafında, kullanma kılavuzunda temizleme önerisinde o parçayı fark edersiniz, genelde ya temizlenmesi unutuluyor ya da düşüp kayboluyor. o parçaya normalde boya gelmiyor ancak sıçrarsa orada katılaşırsa sorun. bunun dışında bu tipler iyi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Öner Kurukuz
Ömer Sarıgül yazdı:

Tavsiye için teşekkürler.

Ben bu konuyu açtığımı unutmuşum bile yaa... :(

Peki bu tarz makineler yağlı boya kullanımına uygun mu?

Yani boyayı tinerle incelteceğim için boya yaparken nozuldan sürekli tinerle karışık boya da geçecek.

Plastik aksamları eritmeyiz di mi?

Eğer yağlı boyalarda sorun olmuyorsa hemen siparişini verebilirim.

Servet Aydın yazdı:

Bosch kullandım. 3 yıl sonra parça ihtiyacım oldu makina parası. Attım çöpe. Bozulma nedeni  boyayı kullandıktan sonra tiner ile boşta çalıştırıp temizliğini yapmamış olmam. Koçtaş geçenlerde kampanya yaptı black&decker makinalarda 

Servet Bey benim de tam olarak kafamdaki soru işareti bu.

Tinerle hemen temizlerim o sorun değil de tiner makinenin içine zarar verir diye çekiniyorum.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yağlı boyanın işini yapan su bazlılar var artık. neden yağlı bpya?

Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
Çağlar Bayur yazdı:

yağlı boyanın işini yapan su bazlılar var artık. neden yağlı bpya?

Mesela?? 

Ben boyacilara sordum hepsi metal kapıya sentetik tarz boyalar olur.  Su bazlı boya atarsın ama dışarda her türlü hava sartina maruz kalacak,  dayanıklı olmaz dediler. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Öner Kurukuz yazdı:

Tavsiye için teşekkürler.

Ben bu konuyu açtığımı unutmuşum bile yaa... :(

Peki bu tarz makineler yağlı boya kullanımına uygun mu?

Yani boyayı tinerle incelteceğim için boya yaparken nozuldan sürekli tinerle karışık boya da geçecek.

Plastik aksamları eritmeyiz di mi?

Eğer yağlı boyalarda sorun olmuyorsa hemen siparişini verebilirim.

Servet Bey benim de tam olarak kafamdaki soru işareti bu.

Tinerle hemen temizlerim o sorun değil de tiner makinenin içine zarar verir diye çekiniyorum.

sentetik boyanın solventi plastiği eritmez. selülozik boyanın tineri uzun süreli kullanımda eritebilir. parçalar naylondan yapılmışsa hiçbiri eritmez.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...