İçeriğe Yönlendir

Megane 3 Multimedya Sistemleri

Deniz Kom

Recommended Posts

Deniz Kom

Merhaba arkadaşlar,

Benzin tüketimiyle gözümden yaş getiren 2011 otomatik fiestamı sattım ve bugün bir 2011 megane 3 TDI EDC araç aldım. Ancak firmanın paket kavramındaki saçmalığı fark etmeyip exclusive paket almama rağmen arabada USB ve Bluetooth olmaması gözümden kaçtı. Aux girişinin de saçma olması işe nokta koydu. Ben de eşimin kullanırken zorlanmaması adına navigasyon sistemini söktürüp, aşağıdaki linklerde örnekleri yer alan multimedya sistemlerinden birini taktırmaya karar verdim. Ancak aklıma bir şey takıldı. Bu multimedya sistemleri, direksiyonun yanındaki ses kontrol tuşlarıyla kontrol edilebiliyor mu yoksa her değişim için uzanmam mı gerekiyor? Benzer sistemleri kullanan arkadaşlar önerilerde bulunursa çok memnun olurum. Keza geri görüşü bir şekilde çözerim ancak USB ve bluetooth benim için önemli çünkü günde neredeyse 3 saatim yolda geçiyor. 

Örnek linkler,

https://www.carvocal.com/urun/renault-megane-3-android-multimedya-sistemi

https://www.carvocal.com/urun/renault-megane-3-multimedya-sistemi

https://www.lazimbana.com/renault-fluance-megan-3-navigasyondvdusbbluetoothhd-kamera-p-1420705?gclid=CjwKCAiAyeTxBRBvEiwAuM8dnQHAJl0D4Zst7SNZuP0L40B4HQH19pK3QrUAa-R3ZCX-cxTBAFEkSxoCdv4QAvD_BwE

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Kangoo için onlarda ekrana müdahale ile seçim yapılıyor. Megane için öyle mi sormalı. Navimex bayisi arkadaşıma yarın bi sorayım nasıldır sistem

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Deniz Kom yazdı:

Ancak firmanın paket kavramındaki saçmalığı fark etmeyip exclusive paket almama rağmen arabada USB ve Bluetooth olmaması gözümden kaçtı.

kobe depreminden oldu o, elektronik üretici yıkılmıştı, bir seri den sonrası eksik geldi. benim floresan şanslı seri idi.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Çağlar Bayur yazdı:

kobe depreminden oldu o, elektronik üretici yıkılmıştı, bir seri den sonrası eksik geldi. benim floresan şanslı seri idi.

Senin bahsettiğin abi, arkamys ses sistemi içindi. Arkamys'ten sonra gelenlerde de bluetooth vardı.

Deniz Kom yazdı:

Ancak firmanın paket kavramındaki saçmalığı fark etmeyip exclusive paket almama rağmen

MEgane'larda exclusive denen paket, şirketler için üretilmiş, boşun bir üst paketiydi diye hatırlıyorum. Dynamique veya icon serisine bakmanız gerekirdi üst paket için.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Verdiğiniz linklerdeki Carvocal'ler direksiyondan kumanda desteği veriyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Ünal

yanlış hatırlamıyorsam 2012 yılı 2. çeyrekten sonraki araçlarda USB vardı. bluetooth ise privilege yada dynamique donanım seviyelerinde. bu kadar masraf etmeyip aux girişinin olduğu yere usb sd aux girişi monte ettirebilirsiniz. 150 200 tl ye direksiyon kumandası ile beraber yapıyorlardı en son diye hatırlıyorum. 

örnek link.

Megane 3

Yorum bağlantısı
Deniz Kom
Ali Ünal yazdı:

yanlış hatırlamıyorsam 2012 yılı 2. çeyrekten sonraki araçlarda USB vardı. bluetooth ise privilege yada dynamique donanım seviyelerinde. bu kadar masraf etmeyip aux girişinin olduğu yere usb sd aux girişi monte ettirebilirsiniz. 150 200 tl ye direksiyon kumandası ile beraber yapıyorlardı en son diye hatırlıyorum. 

örnek link.

Megane 3

Öncelikle yanıtınız için çok teşekkür ederim. Hedefimde 2013 model almak vardı ancak piyasa dolandırıcılarıyla uğraşmaktan bezdim ve ilk bulduğum aracı aldım. Dolayısıyla kontrol etmedim. Hatta aracı bizzat görmedim bile :D Kardeşimde vekaletim vardı, o halletti. 

Araç içerisinde dahili navigasyon var ve teyp çok temiz. O parçaları satıp makası biraz kapatmayı planlıyorum. Satış sitelerine baktım, 1700TL civarı ilanlar var şu anda montajlı sistemim için. Bir de asıl mesele geri görüş kamerası durumu. Eşim trafikte çok acemi. Bu nedenle direksiyondan dikkatini pek ayırmadan sürdürebileceği, geri park ederken zorlanmayacağı bir sistem istiyorum. 

Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
Ali Ünal yazdı:

örnek link.

Megane 3

Bu teypten bağımsız ve çok cızırtı veriyor hoparlörlere. Parazit önleyici ile montaj gerekir.

Yorum bağlantısı
Hakan Tarım
Servet Aydın yazdı:

Kangoo için onlarda ekrana müdahale ile seçim yapılıyor. Megane için öyle mi sormalı. Navimex bayisi arkadaşıma yarın bi sorayım nasıldır sistem

sen yanaş bakim şöyle bi bana doğru :) NAVIMEX VW NAV 9901 modelinin eko meko dsp özellikleri tamamen kapatılıyormuş. Ama gizli bi factory menüsü ile yapılıyormuş, nasıl oluyormuş o ? Canımsın abimsin 😛 

wince eski model benimkisi. 

Yorum bağlantısı
Hakan Tarım
(düzenlendi)
Servet Aydın yazdı:

126 master Code. Oradan gir dans et Cihaz içinde

girilecek çıkılacak yerleri çözeyim halledeyim 😛 😛 😛

böyle birşeylerdir inşaAllah.

tarihinde Hakan Tarım tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hakan Tarım

ampli select i outside yapmam lazım. Ses verilerini aldığı gibi vermesi lazım 😛

Yorum bağlantısı
Deniz Kom

Peki arkadaşlar bir şey sormak istiyorum. İnternette bu sökülen teyp ve navigasyon sisteminin satıldığı ilanlar gördüm. Orjinal teyp ve navigasyonu saklamak gibi bir niyetim yok. İnternette 1700TL ortalamada ilanlar görüyorum. Ama bu meblağ ne kadar gerçekçi bilmiyorum. Bu set için istemem gereken hakkaniyetli tutar nedir? Uyanık bir esnaf montaj parasına sayalım teklifinde bulunmuş da kardeşime, olmaz dedim. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

2000'e son model android takılıyor. Sizinkinin uzaktan kumanda modülü de olmalı konsolda. Onu da sökmeniz lazım. Yerine ne koyacaksınız?

Ben olsam 1000TL'den fazla vermem. Ama bu ben tabi :)

Yorum bağlantısı
Talip çelik

Arkadaşlar bende 2013 Megane icon satın alarak aranıza dahil oldum. Necvox multimedya var üzerinde. Radyo çok zayıf çekiyor. Birkaç Megane 3 aracı olana daha sordum aynı derdi yaşıyorlar. 2 tane teypciye gittim. Bunlar eski versiyon artık en iyisi değiştirmek dediler. Önerisi olan var mı? Saygılar.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
(düzenlendi)
Talip çelik yazdı:

Necvox multimedya var üzerinde.

Bunlar Renault'un satış sonrası tercih ettiği marka. Kendi yetkili servisleri ile görüştünüz mü?

Benim eski aracımda da vardı ve radyosu gayet iyiydi.

tarihinde Sani Gerşon tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Talip çelik
Sani Gerşon yazdı:

Bunlar Renault'un satış sonrası tercih ettiği marka. Kendi yetkili servisleri ile görüştünüz mü?

Benim eski aracımda da vardı ve radyosu gayet iyiydi.

İyi akşamlar. Birkaç araç sahibi ile daha görüştüm aynı dertten muzdaripler. Şehir merkezinde radyo çekiyor aslında. Ama ilçeye geldiğimde parazitten başka birşey yok malesef. Samsun necvox bayisine sordum. Bu ilk modeller malesef böyle dedi. Kronik olduğunu söyledi. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Yetkili servis de böyle demişse, android'in yolları gözükür size maalesef.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

İnternette renault için orjinal radyo güçlendirici cihaza denk gelmiştim. Bir araştırın isterseniz o cihazdan taktirmaniz gerekiyordur belki 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Benim Qashqaideki teybin radyosu da kötü idi.
C5 teki orijinal radyoda Trt fm açsak kopmadan Edirne’den Kars’a gider.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...