İçeriğe Yönlendir

Megane 3 Radyo Problemi

Deniz Kom

Recommended Posts

Deniz Kom

Merhaba arkadaşlar,

2011 megane 3 aracımın orijinal radyosu üzerinde. Ancak radyo frekansı konusunda büyük sıkıntılar yaşıyorum. Tavandan anteni kontrol ettim, gevşeklik yok. Küçükyalı'da oturuyorum ve iş yerim Gebze'de. Yol boyu hiçbir radyo kanalından sağlıklı yayın alamıyorum (e5 üzeri). Fiesta aracım varken hiç böyle problemlerim yoktu. İnternette okuduğum kadarıyla benzer sorundan şikayetçi olan çok ama kesin bir çözüm öneren yok. Çözüm önerileriniz var mıdır?

Şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Kullandığınız anten kaynaklı olabilir. Orjinal anteni daha kuvvetli bir antenle değişirseniz sorununuz çözülür diye düşünüyorum.

Bunun gibi mesela..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Deniz Kom yazdı:

Merhaba arkadaşlar,

2011 megane 3 aracımın orijinal radyosu üzerinde. Ancak radyo frekansı konusunda büyük sıkıntılar yaşıyorum. Tavandan anteni kontrol ettim, gevşeklik yok. Küçükyalı'da oturuyorum ve iş yerim Gebze'de. Yol boyu hiçbir radyo kanalından sağlıklı yayın alamıyorum (e5 üzeri). Fiesta aracım varken hiç böyle problemlerim yoktu. İnternette okuduğum kadarıyla benzer sorundan şikayetçi olan çok ama kesin bir çözüm öneren yok. Çözüm önerileriniz var mıdır?

Şimdiden teşekkürler.

Far ampülleriniz nedir far açınca vsmı kesıyo yoksa normaldede cekmıyormu

Yorum bağlantısı
Deniz Kom
Erkan Işık yazdı:

Far ampülleriniz nedir far açınca vsmı kesıyo yoksa normaldede cekmıyormu

Normalde de sinyal çok zayıf. Far açınca kesme olayını denemedim ancak mahallede farsız gündüz gezdiğimde de aynı problem oluyor. 

Cihat Küçükay yazdı:

Kullandığınız anten kaynaklı olabilir. Orjinal anteni daha kuvvetli bir antenle değişirseniz sorununuz çözülür diye düşünüyorum.

Bunun gibi mesela..

Gönderdiğiniz ürünü inceleyeceğim. Acaba anten tesisatımla ilgili bir problem mi var diye teyp değişirken onu da kontrol edeceğim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

3 sene sanırım Megane kullandım, bu sorunu 1 kere dahi yaşamadım.

Arka bağlantısını bi kontrol edin, anten bağlantı noktasını bi kontrol edin.

Ben antensiz dahi istanbul'da radyo dinlemiştim o arabada.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

renolarin radyo cekimi guzeldir. Hic kotu olana denk gelmedim. Anteni ve baglatilari bi elden gecirmekte fayda var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...