İçeriğe Yönlendir

Opel Astra H Kasa 2006 Su eksiltme

Doğukan İpekçi

Recommended Posts

Doğukan İpekçi

Merhaba, 2006 model enjoy astra aracımı yeni aldım sayılır.Aracım soğuk su uyarısı vermeye başladı.İlk verdiğinde motor tamamen soğukken suyunu tamamladım ve bir hafta sonra tekrar vermeye başladı.Tekrar verdikten sonra yine aynı şekilde suyunu tamamladım ve hiçbir şekilde kalorifer açmadan 2 hafta kadar bindim.Sadece dün kalorifer açıkken 40-50km yol yaptım ve soğuk su uyarısını tekrar verdi.Kalorifer açmadan normalde 1-2 kere kontrol etmiştim suda eksilme gözlemleyememiştim.Dün bu uyarıyı verdi ve suyun maksimum seviyesinden biraz aşşağı indiğini farkettim. Yedek su deposunun kolorifer ısıtma sistemi ile bir alakası var mı? Suyu bu yüzden eksiltiyor olabilir mi? Eğer yoksa az bir miktarda su eksiltiyor. Muhtemelen hortumların bir yerinde ufak bir delik var. Deliği nasıl tespit edebilirim? Nasıl bir yol izlemeliyim? 

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Seviye sensorunde kronik hata olayi var. Eksiltme durumunu surekli komtrol etmeniz gerekiyor. arac altina karton vs birakarak akan yer var mi once ona bakin. Onemlidir takip edin.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Kalorifer peteği patlak olabilir. Ön sağda yolcu paspasında su var mı hiç?

Yorum bağlantısı
Doğukan İpekçi
Sani Gerşon yazdı:

Kalorifer peteği patlak olabilir. Ön sağda yolcu paspasında su var mı hiç?

Hiç denk gelmedim bugün tekrar inceleyeceğim.

Alpay Sumer yazdı:

Seviye sensorunde kronik hata olayi var. Eksiltme durumunu surekli komtrol etmeniz gerekiyor. arac altina karton vs birakarak akan yer var mi once ona bakin. Onemlidir takip edin.

Benimki sanırım sağlam olması gerektiği gibi çalışıyor.Su olduğu sürece ekranda bir hata vermiyor.Verdiği zaman ise maksimumum altına düşmüş oluyor.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

LPG baglantilarini kontrol edin. Genelde su flanslarindan kacak olur ve farkedilmez. Oksitlenme varmi ozellikle onu farketmelisiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğukan İpekçi
Metin Akbal yazdı:

LPG baglantilarini kontrol edin. Genelde su flanslarindan kacak olur ve farkedilmez. Oksitlenme varmi ozellikle onu farketmelisiniz.

araç dizel belirtmeyi unutmuşum.

Yorum bağlantısı
Ahmet Aydın

Maksimum değil minimumun altına düşünce uyarı vermesi gerekiyor. Maksimumun altına az düşmeyle uyarı vermez. Kronik sorunu zaten bu astra h ların bendeki de su tam olsa bile olsa bazen uyarı veriyordu. Siz uyarıya bakmadan takip edin kaçak var mı diye.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Doğukan İpekçi

Bir kelepçenin çürümesinden kaynaklı sorun çözüldü herkese çok teşekkür ederim.

SM-J730F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Bir kelepçenin çürümesinden kaynaklı sorun çözüldü herkese çok teşekkür ederim.

Gecmis olsun tapatalk imzanizi kapatir misiniz?
Yorum bağlantısı
Doğukan İpekçi
Gecmis olsun tapatalk imzanizi kapatir misiniz?
Nerden kapatıldığını bulduğumda kapatayım. Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...