İçeriğe Yönlendir

Motor Radyatör ve Diğer Hortum Değişimi

Efe DAĞHAN

Recommended Posts

Efe DAĞHAN

Arkadaşlar dostlar herkese selamlar... 

1997 model Ford Mondeo var bende... Motoru ise 2.0i Zetec 16V.... 

İnternette görüyorum kaputun altına renkli silikon sert borular döşeniyor... Yurtdışından getirtmek pahalı bu boruları malum... 

Acaba Antalya içinde sanayide vs aracın radyatör alt ve üst hortumları, bujilere giden kabloları, yakıt geri dönüş basınç hortumlarını vs bu renkli silikon hortumlar ile değiştirebilecek birileri var mıdır... 

Veya alternatif olarak boruları gidip ford parçacısından normal olarak alsam... Üzerine uygulayabileceğim mavi motor ısı bantları var mıdır ben nette TR de satılan mavi renkte bulamadım.. 

Fikirlerinizi bekliyorum arkadaşlar

images?q=tbn:ANd9GcR8WrvQZGbxEE3TYIwjv6Y

images?q=tbn:ANd9GcTRvlj01Nya_vvjhsawKDE

images?q=tbn:ANd9GcTlb8zVvozFmMG2VPY3E15

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Daha iyi bir fikir vereyim hiç sökme ile uğraşmadan daha ucuza :)

Plasti dip ile boyayın, kauçuk olduğu için sıkıntı olmayacaktır. İstediğinizde sökülmesi de kolay hem

Yorum bağlantısı
Efe DAĞHAN
Ü.Emre Kartal yazdı:

Daha iyi bir fikir vereyim hiç sökme ile uğraşmadan daha ucuza :)

Plasti dip ile boyayın, kauçuk olduğu için sıkıntı olmayacaktır. İstediğinizde sökülmesi de kolay hem

Motor sıcaklığı eski mondeolarda yüksek olur... 100 110 dereceye kadar çıkar sıcaklık... Plastidip ile yapıldığında herhangi bir yanma riski teşkil eder  kaput altındaki sıcaklıkta

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

mondeo için üretilmişi yoktur, mavi olması iyi demek değildir, oem kıvrımsız olan boruları belki mavi yapabilirsiniz ancak alttaki ahtaoptu yapamazssınız, orjinal oem hortum her zaman en dayanıklsııdr, renk uğruna motoru riske atmayın.

100-110 C ye focus da çıkar, albes da çıkar bmw de çıkar zetec e özel bir sıcaklık değildir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Efe DAĞHAN
Çağlar Bayur yazdı:

mondeo için üretilmişi yoktur, mavi olması iyi demek değildir, oem kıvrımsız olan boruları belki mavi yapabilirsiniz ancak alttaki ahtaoptu yapamazssınız, orjinal oem hortum her zaman en dayanıklsııdr, renk uğruna motoru riske atmayın.

100-110 C ye focus da çıkar, albes da çıkar bmw de çıkar zetec e özel bir sıcaklık değildir

Hocam bide bu Mondeo MK2 için radyatör üst hortumu kaç mm biliyor musunuz ?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Efe DAĞHAN yazdı:

Hocam bide bu Mondeo MK2 için radyatör üst hortumu kaç mm biliyor musunuz ?

maalesef bilmiyoeum

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

tüm satıcılara sormuştum, ALi de kiler asya da satılan markalar için üretiliyor, zetec yok içlerinde

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Görünüş için değil de 10 senelik yıpranmış borular için bende bakındım ama japon gurubunda çok olan silikon boru seti bulamadım focus tdci için.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Görünüş için değil de 10 senelik yıpranmış borular için bende bakındım ama japon gurubunda çok olan silikon boru seti bulamadım focus tdci için.

japon grubu malum asya kökenli, onlara sebil. focus için ingilterelerde var ama benzinliler için daha çok ve 2.0 motorlara

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Efe DAĞHAN

Bugün yaptırdım sahibinden sitesinde buldum hortumlardan...Ancak bulduğum hortumlar içinden sıcak sıvı geçen radyatör sistemi için değil de emiş sistemi için kullanıldı...Hem görüntü olarak hoş oldu hem de hortumlar yenilenmiş oldu...Üst yüzeyde kalan gaz teli hortumları da yıpranmıştı....Onlara da mavi hortumlar kesilerek üzerine kaplandı görsel amaçlı zira gaz telini kestirmeye gönlüm pek el vermedi ama hoş oldu sonuç...Şimdi ise hava filtre borusu için bakınıyorum 😀

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...