İçeriğe Yönlendir

Hoparlör Bağlama

Ali çal

Recommended Posts

Ali çal

Herkese merhabalar. Aracıma ses sistemi yaptırmıştım 4 kanal amfi bir component takım ve bagaja ufak bir bass olarak. Bugün amfiye baktım bir çıkışı boştaydı önlere bağlanan mid takımı için 1 + 1- kablo bağlanmış. Aynı şekilde 1+ 1- yeri boşta ben buraya 1 takım daha mid bağlayabilir miyim ? Bağlarsam nasıl bağlarım ? Pandizotun üzerine yükseltici ile bir takım daha bağlamayı düşünmüştüm. Bilen arkadaşlar Yardımcı olursa çok sevinirim herkese iyi forumlar

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ali çal yazdı:

Bilen arkadaşlar Yardımcı olursa çok sevinirim herkese iyi forumlar

Bilen arkadaşlar denmiş.. 

Bilen arkadaşlar nerdesiniz. 

Yorum bağlantısı
Hakan Tarım

Hangi malzemeler var, marka model alayım. anfi comp bass ona göre birşeyler yazarız elbet. 

Mahalle teypçisi edasıyla hareket etmek olmaz. 

Yorum bağlantısı
Ali çal

Çok kaliteli bişeyim yok açıkçası teyp Navimex android multimedya wondex marka 4x60 tı sanırım amfi bir takım edison 1670c mid bir tanede Jameson 20cm kabinli subwoofer 

Mehmet Ozyurek yazdı:

Bilen arkadaşlar denmiş.. 

Bilen arkadaşlar nerdesiniz. 

Yanlış birşey mi söyledim ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ali çal yazdı:

Hayır, sorun yok. 

Bilen arkadaşlara seslendim ben de.. 

Yani konuyu güncelledim aslında. 

Yorum bağlantısı
Hakan Tarım
(düzenlendi)
Ali çal yazdı:

Çok kaliteli bişeyim yok açıkçası teyp Navimex android multimedya wondex marka 4x60 tı sanırım amfi bir takım edison 1670c mid bir tanede Jameson 20cm kabinli subwoofer 

4 kanallı bir anfi ve 1 mid takımı ve 1 sub bağlı ise normal olarak tüm kanallar dolu olmalı. Anfinin 4 3 2 çalıştığını varsayarsak. 

2 kanalı midleriniz için, geri kalam 2 kanalı da koprulenmis vaziyette sub icin kullanılmalı.

Bağlayan büyük ihtimalle sub olayını koprulemeden bağlamış.

tarihinde Hakan Tarım tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali çal
Mehmet Ozyurek yazdı:

Hayır, sorun yok. 

Bilen arkadaşlara seslendim ben de.. 

Yani konuyu güncelledim aslında. 

Teşekkür ederim 

Hakan Tarım yazdı:

4 kanallı bir anfi ve 1 mid takımı ve 1 sub bağlı ise normal olarak tüm kanallar dolu olmalı. Anfinin 4 3 2 çalıştığını varsayarsak. 

2 kanalı midleriniz için, geri kalam 2 kanalı da koprulenmis vaziyette sub icin kullanılmalı.

Bağlayan büyük ihtimalle sub olayını koprulemeden bağlamış.

Köprüleme nasıl oluyor bilmiyorum da kablolardan ikisi Yanyana bağlı ikisinin arasında da 2 vida boş yani 1-2-3-4 diye sıralarsak 1 ve 4 bağlı 2 ve 3 boş

Yorum bağlantısı
Hakan Tarım
Ali çal yazdı:

Teşekkür ederim 

Köprüleme nasıl oluyor bilmiyorum da kablolardan ikisi Yanyana bağlı ikisinin arasında da 2 vida boş yani 1-2-3-4 diye sıralarsak 1 ve 4 bağlı 2 ve 3 boş

Hah böyle yazarsanız tamam doğru bağlanmış. Her kanal dolu, boşunuz yok yani. Ekstra birşeyler takacaksanız ya ek anfi alacaksınız, ya da teypten çıkış yapıp birşeyler takacaksınız.

Benim tavsiyem bir adet mono sub anfisi alııp subwoofer'ı buna bağlamanız 4 kanallı anfinizi de sadece comp'larda kullanmanız olacaktır.

Yorum bağlantısı
Ali çal
Hakan Tarım yazdı:

Hah böyle yazarsanız tamam doğru bağlanmış. Her kanal dolu, boşunuz yok yani. Ekstra birşeyler takacaksanız ya ek anfi alacaksınız, ya da teypten çıkış yapıp birşeyler takacaksınız.

Benim tavsiyem bir adet mono sub anfisi alııp subwoofer'ı buna bağlamanız 4 kanallı anfinizi de sadece comp'larda kullanmanız olacaktır.

Paralel bağlama seri bağlama vs bişeyler okumuştum ama bir çıkışa iki takım hoparlör bağlayamaz mıyım ? Birde amfi 4 çıkışlı demek 4 adet hoparlör bağlanabilir Yani 8 kablo girişi var demek mi oluyor benim bir takım mid birde köprülü şekilde sub bağlı totalde 4 kablo bağlı biri köprülü desek 2 tane kablo için boş yerimin olması gerekmiyor mu. 
ben en iyisi bi fotoğraf çekip yükleyeyim daha detaylı Bilgi için

Fotoğraf çekmek için tekrar baktım da amfiye 4 değil 6 kablo bağlıymış 

sO86IA.jpg

Yorum bağlantısı
Ali çal
Hakan Tarım yazdı:

Şuan olması gibi bağlanmış. Herşey yerli yerinde. 

Ekleme yapamam yani öyle mi 

Yorum bağlantısı
Hakan Tarım
Ali çal yazdı:

Ekleme yapamam yani öyle mi 

Hakan Tarım yazdı:

Aynen tavsiyem bu yönde. 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ali çal
Hakan Tarım yazdı:

Aynen tavsiyem bu yönde. 

Hocam tekrar selamlar. Size amfi bağlantısının fotoğrafını attığımdan beri sağ kapıdan ses gelmiyor ses sona kadar açınca bi süre normale dönüyor sonra yine gidiyor kasisten geçince de ses gidip bağlantıları kontrol ettim sorun yok gibi neden olabilir sizce 

Yorum bağlantısı
Hakan Tarım
Ali çal yazdı:

Hocam tekrar selamlar. Size amfi bağlantısının fotoğrafını attığımdan beri sağ kapıdan ses gelmiyor ses sona kadar açınca bi süre normale dönüyor sonra yine gidiyor kasisten geçince de ses gidip bağlantıları kontrol ettim sorun yok gibi neden olabilir sizce 

anfiyi araçtan söküp deneme şansınız var ise yapmanızı öneririm. En azından anfi iç sorunu mu başka bir sorun mu anlamış olursunuz. 

Yorum bağlantısı
Ali çal
Hakan Tarım yazdı:

anfiyi araçtan söküp deneme şansınız var ise yapmanızı öneririm. En azından anfi iç sorunu mu başka bir sorun mu anlamış olursunuz. 

Montaj yaptığım yere gittim teyp çıkışını değiştirdi düzeldi şimdilik hocam teşekkür ederim 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Tarım
Ali çal yazdı:

Montaj yaptığım yere gittim teyp çıkışını değiştirdi düzeldi şimdilik hocam teşekkür ederim 

Gözünüz aydın o zaman :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...