İçeriğe Yönlendir

Enjektör Temizleyici Astra H

Doğukan İpekçi

Recommended Posts

Doğukan İpekçi

Aracımı aldığımda expertiz enjektör temizleyici kullanmamın iyi olacağını söylemişti. Yarın için toplamda 200-250km olan bir yola gideceğim. Enjektör temizleyici koymalı mıyım? Ne kadar koyacağım ve nasıl kullanılıyor? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Enjektör temizleyici koymayın aracınız ne bilmiyorum ama her zaman kullandığınızdan daha devirli kullanın. 5 yerine 4 ile kullanın mesela 40 dakika deviride 500 750 devir fazla kullanın. Enjektör temizleyiciye boşa para vermeyin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğukan İpekçi
KM kaç?
225 bin km de.
Enjektör temizleyici koymayın aracınız ne bilmiyorum ama her zaman kullandığınızdan daha devirli kullanın. 5 yerine 4 ile kullanın mesela 40 dakika deviride 500 750 devir fazla kullanın. Enjektör temizleyiciye boşa para vermeyin
Astra H 1.3cdti 2006 model
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Doğukan İpekçi yazdı:

225 bin km de.Astra H 1.3cdti 2006 model

Normalde bu KM'lerde biraz şüpheli yaklaşırlar ama ben 275.000'de koydum, iyi bir marka olduktan sonra sorun olacağını sanmıyorum.

Yine de ürünlerin üzerinde yazdıkları gibi, use at your own risk  :)

Yorum bağlantısı
Doğukan İpekçi

Normalde bu KM'lerde biraz şüpheli yaklaşırlar ama ben 275.000'de koydum, iyi bir marka olduktan sonra sorun olacağını sanmıyorum.
Yine de ürünlerin üzerinde yazdıkları gibi, use at your own risk  [emoji4]
Nasıl bir zararı olabilir ki? Bana söylenen bu araba hep kısa mesafe ve devirsiz kullanılmış enjektörler kurum bağlamış.
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Doğukan İpekçi yazdı:

Aracımı aldığımda expertiz enjektör temizleyici kullanmamın iyi olacağını söylemişti. Yarın için toplamda 200-250km olan bir yola gideceğim. Enjektör temizleyici koymalı mıyım? Ne kadar koyacağım ve nasıl kullanılıyor? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Arac bakim durumlari nedir? km kac ? Normal sartlarda bos depoya bir sise katki eklenir depo fullenir. ama her aracta farkli sonuclar dogurabilir.. 

edit: ben yazarken bilgi eklenmis. bu kmbdeki arac icin sikintili olanbilir.

Yorum bağlantısı
Doğukan İpekçi
Arac bakim durumlari nedir? km kac ? Normal sartlarda bos depoya bir sise katki eklenir depo fullenir. ama her aracta farkli sonuclar dogurabilir.. 
Yapmamalıyım yani
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

Bir arkadaşımın sıkıntı vardı biraz koydu ve daha da sıkıntı oldu diye bahsetmişti. Bu işin en güzeli gidip temizletmek hocam memelerini de değiştirmekte fayda var. Bizim araçların 1.3 motor larda zaten enjektör sıkıntısı genelde memelerden çıkıyor. Diğer enjektörlerinizin de değerlerine bakılmış olur. Tabii bu işlemler 600-700 lirayı bulabiliyor..

Yorum bağlantısı
Doğukan İpekçi
Bir arkadaşımın sıkıntı vardı biraz koydu ve daha da sıkıntı oldu diye bahsetmişti. Bu işin en güzeli gidip temizletmek hocam memelerini de değiştirmekte fayda var. Bizim araçların 1.3 motor larda zaten enjektör sıkıntısı genelde memelerden çıkıyor. Diğer enjektörlerinizin de değerlerine bakılmış olur. Tabii bu işlemler 600-700 lirayı bulabiliyor..
Anladım teşekkür ederim ağır bir sıkıntısı zaten.
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Doğukan İpekçi yazdı:
Alpay Sumer yazdı:

Yapmamalıyım yani

Yapin veya  yapmayin diyemeyiz.

Ama km yuksek, risk fazla..

Daha cozum odakli islemlere bakmalisiniz.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Enjektör kurum bağlayamaz. Fiziki yapısı gereği. Püskürtme ucu yapmış olsa zaten düzenli çalışmaz ve motorda çok kısa sürede ciddi hasar oluşur. Katkı maddeleri yanma odasını ve egzos hattını temzileyebilir. varsa tortuyu çözer.

Enjektörlerin içinde şayet pislik varsa yine çözmeyi olurda başarır ise nozullar tıkanır hemen.

• Beğen 3
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı

araçta hissettiğiniz bir sorun varmı ?

expertizcilrin boya makinesinde okudukları değer dışında söylediklerine itibar etmemekte fayda var. 

Yorum bağlantısı
Doğukan İpekçi

expertizcilrin boya makinesinde okudukları değer dışında söylediklerine itibar etmemekte fayda var. 
Çok ufak tekleme yapıyordu 2.viteste 1800-2000 devir arasında ilk aldığımda geçti birde geç marş alıyor gibi sanki
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Doğukan İpekçi yazdı:
Ali Gök yazdı:

Çok ufak tekleme yapıyordu 2.viteste 1800-2000 devir arasında ilk aldığımda geçti birde geç marş alıyor gibi sanki

bir sure tempolu kullanim denendi mi?

Yorum bağlantısı
Doğukan İpekçi
Tempolu derken sıkıştırarak mı? Hiç denemedim. Çok arada 3 bin devri geçiyorumdur.
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

4500 devir görerek vites değişimi ve yol müsait ise yine 3500 4000dd bandında 2 veya 3.vites sürüşü. Bir kaç km aralıkla yapılacak, 3 5 periyod kafi. Sonra ise arada bir devirli kullanım kafi

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Doğukan İpekçi yazdı:
Alpay Sumer yazdı:

Tempolu derken sıkıştırarak mı? Hiç denemedim. Çok arada 3 bin devri geçiyorumdur.

Servet abi yazmis.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...