İçeriğe Yönlendir

ix35 İle LPG'de 200.000 km Geride Kaldı

Emrah Altun

Recommended Posts

Emrah Altun

5c39698964o9.jpg

Dikkat! Okumaya başlamadan önce lütfen Maşallah! demeyi unutmayın :)

Aracım bildiğiniz üzere Hyundai İX35 (bi türlü forumda kategori açtıramadık ama neyse :)) İlk sahibi bayiden alır almaz Landirenzo ODB'li kit taktırmış. Ben 3. sahibiyim, kayınçomdan aldım.

Piyasada genel olarak direk enjeksiyonlu motorlarda LPG uyumsuzluğu gibi söylemler mevcut. Katılıyorum ben de LPG'de 1 kere çok ciddi sorun yaşadım, sorunun çözümü uğraştırdı ama neticede çözüldü. Ben bu elektronik ve araba işlerinin şans olduğuna inanıyorum. Bu konularda da hep şanslı oldum çok şükür. LPG ve Motor bakımlarını hiç aksatmadan yaptırdım. 1 kere de LPG enjektörlerinin 2 tanesini orjinali ile değiştirdim.

Aracımdan otomatik vites olmaması ve rampalarda nazlanması dışında memnunum.

Araç 153.000 km den beri bende. Yaptıklarım şöyle

- Zamanında rutin bakımlar (filtreler, yağ, lpg, balata vb.)

- Sağ arka amortisör orjinali ile değişti

- Önceki sahibi basınç sensörlerini kırmış lastik değişiminde Aliexpressden yenisini aldım taktım

- Benzin enjektörleri temizlendi

- LPG enjektörleri değişti

- Akü değişti

• Beğen 6
Yorum bağlantısı

maşallah. lpg ile direk 200 bin yaptı sandım da. sanırım 40 -45 bin km flan olmuş daha 

Yorum bağlantısı
Emrah Altun
Ali Gök yazdı:

maşallah. lpg ile direk 200 bin yaptı sandım da. sanırım 40 -45 bin km flan olmuş daha 

Direk 200bin. Bayi çıkışı sıfır km takıldı LPG. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

41 kere maşallah. Lpg motoru bitirmemiş demek ki. Sistem tamamen lpg ile mi çalışıyor, yoksa karıştırıp mı yakıyor?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Altun
Mahmut Yıldız yazdı:

41 kere maşallah. Lpg motoru bitirmemiş demek ki. Sistem tamamen lpg ile mi çalışıyor, yoksa karıştırıp mı yakıyor?

Direk enjeksiyonlu motorlarda karma sistem odb li kit oluyor. Yani yüzde 10 benzin yüzde 90 lpg yakıyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

LPG'de egt yükselmediği sürece subaplara bir şey olmuyor. Keşke ölçebilseniz.

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Emrah Altun yazdı:

(bi türlü forumda kategori açtıramadık ama neyse :))

😛 😛

Maşallah, Allah nazardan saklasın Emrah abi. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...