İçeriğe Yönlendir

Fiesta Van Km/h Saati Düşüp Tekleme Yapma

Bedirhan Tulga

Recommended Posts

Bedirhan Tulga

Merhaba,2008 1.4 Tdci aracım yolda giderken eskiden nadirende olsa devir ve km saati kadran selamlama gibi sonlanıp sıfıra çekiyordu kontak termiğini değiştikten sonra bu pek olmadı.Şu an ise km saati sıfıra düşüyor bazen ve araç sanki boğuluyor gibi oluyor gaz verip çektiğimde sertçe göğüs yaptırıyor araca normal seyrederken böyle değil ama.Yakıt aldığım yerde kötü mazota denk geldiğimide düşünüyorum çünkü şirketin diğer aracınada aynı gün yakıt almıştık rampada hız alan araç rampada bayılmaya başlamış şu an. 

Yorum bağlantısı
Bedirhan Tulga
Onur Bulut yazdı:

Km hız sensörü arızası 

Aracın yürüyüşünü etkilemesi normal o halde sensör olmadığı için o esnada araç gaz alınca aptallaşıyor gibi herhalde.Doğru mu düşünmüşüm?

Yorum bağlantısı
Mert Emre ŞAMCI
Bedirhan Tulga yazdı:

Merhaba,2008 1.4 Tdci aracım yolda giderken eskiden nadirende olsa devir ve km saati kadran selamlama gibi sonlanıp sıfıra çekiyordu kontak termiğini değiştikten sonra bu pek olmadı.Şu an ise km saati sıfıra düşüyor bazen ve araç sanki boğuluyor gibi oluyor gaz verip çektiğimde sertçe göğüs yaptırıyor araca normal seyrederken böyle değil ama.Yakıt aldığım yerde kötü mazota denk geldiğimide düşünüyorum çünkü şirketin diğer aracınada aynı gün yakıt almıştık rampada hız alan araç rampada bayılmaya başlamış şu an. 

Aynısını 2004 1.4 benzin lpgde yaşadım. Eğer km kadranı 0 a düşerse araç giderken araba sapıtıyor. Örneğin normalde LPGde 70 kerede 1 kere stop eden araba neredeyse her boşa aldığımda stop ediyor. Ayağımı gazdan çekince araç ileri geri atıyor kendini. Km sensörü değiştirdiğimden beri o sorunu hiç yaşamadım.

Yorum bağlantısı
Onur Bulut
Bedirhan Tulga yazdı:

Aracın yürüyüşünü etkilemesi normal o halde sensör olmadığı için o esnada araç gaz alınca aptallaşıyor gibi herhalde.Doğru mu düşünmüşüm?

Dogrudur. Sensörü degişin, sorununuz biticek.

Dogan Arsiray yazdı:

belki göstergede bir problem vardır?

Bizim araçlarda bu sensör kronik gibi birşey abi kolay kolay gösterge arızası yapmıyor.

Yorum bağlantısı
Bedirhan Tulga
Onur Bulut yazdı:

Dogrudur. Sensörü degişin, sorununuz biticek.

Bizim araçlarda bu sensör kronik gibi birşey abi kolay kolay gösterge arızası yapmıyor.

Sensör değişti,sorun kalmadı orijinale en yakın sorun çıkarmayan parçadan takıldı 250₺ tuttu. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mert Emre ŞAMCI
Bedirhan Tulga yazdı:

Sensör değişti,sorun kalmadı orijinale en yakın sorun çıkarmayan parçadan takıldı 250₺ tuttu. 

250₺ mi tuttu. Orjinale en yakın valeo var. Oda 125-150₺ civarında. 250₺ aldılarsa oraya bir daha gitmeyin bence. Güzel işlemişler hesabı

Yorum bağlantısı
Yigit Özdal

Eski aracımda vardı o şekilde sürünce km artmıyordu [emoji23]

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...