İçeriğe Yönlendir

Arka Plakalık Ses Yapar mı ?

Ümit Türk

Recommended Posts

Ümit Türk

arkadaşlar bozuk yollarda arkadan bir ses duyuyorum ama ama kaynağını bulamadım.  bildiğiniz titreşimli tıkırtılı bir ses. 

arka plakalık sağ sol tarafları altı boş. ortası vida ile tutturma. bu durumda bile ses yapabilir mi. _? yarın uzun yola gideceğimden uğraşmadım henüz döndüğümde plakalığı komple söküp tekrar dinleyeceğim. başka ne ses yapabilir. 

teşekkürler. 

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Çok olasilik var ama bos olan yerlerin arkasina birseyler koyun karton sunger vs. 

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
(düzenlendi)

Ümit abi arka takımın burçlarından gelmiyor değil mi ?

Trim sesi gibi mi ?

Davlumbazların bağlantı yerlerine de bir bakabilirsin.

tarihinde Oğuzkan Erışık tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Oğuzkan Erışık yazdı:

Ümit abi arka takımın burçlarından gelmiyor değil mi ?

Trim sesi gibi mi ?

Davlumbazların bağlantı yerlerine de bir bakabilirsin.

valla tıngırdıyor yani.  burçlar hiç aklıma gelmedi sadece bozuk yolda yaşıyorum bunu. öyle olsa tümseklerde yansıması lazımdı ama yok öyle birşey 

Sinan Akgöl yazdı:

Çok olasilik var ama bos olan yerlerin arkasina birseyler koyun karton sunger vs. 

çift taraflı bantla desteklemeyi düşünüyorum ama sıcakta bırakır mı o var

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Ümit Türk yazdı:

valla tıngırdıyor yani.  burçlar hiç aklıma gelmedi sadece bozuk yolda yaşıyorum bunu. öyle olsa tümseklerde yansıması lazımdı ama yok öyle birşey 

Abi çıkan ses z rot kolunun sesine benziyorsa eğer burçlara bir baktır derim. Benim fiesta da yaşamıştım o durumu. Tümsekte belli etmiyordu.

Yolda hafif bir bozukluk varsa hemen duyuyordum sesi.

Ama umarım burçlardan değildir.

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Ümit Türk yazdı:

Birakmaz kolay kolay en guzeli kartondur.

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Ümit Türk yazdı:

Ben plakaya çift taraflı bant yapıştırmıştım ama istediğim verimi alamadım sürekli çıkıyordu bu yüzden silikonla yapıştırdım. Şimdi daha iyi. 

Yorum bağlantısı
Ersen şahin

Benim mondeoda başıma gelmişti bozuk yllarda lıkır lıkr ses gelyodu seacın sıkıştırmadık yerini sıkmadık civatasını bırakmadım tam arka amortisörleri değiştirecektimki el freni kablolarının plastik kelepçelerinin çürümüş kopmuş olduğunu farkettim iki adet kanlo cırtıyla yerine tutturdum  sıkıntı kamlmamıştı bi kontrol edin

Yorum bağlantısı
ALİ SEYKAN

Tampon içindeki çamurluklarda problem olabilir. Delinmiş-yırtılmış-sökülmüş olabilir(içine çakıllar fırlar). Tamponu elinizle gererek bakın oynuyorsa ondan ses geliyor olabilir. Benim plakalıktan ses geliyor ama sadece bagaj kapatırken. Arkasına naylon koydum çözüldü. Suyu emen materyal koymayın yıkamadan sonra sürekli sızıntı yapıyor su izi bırakıyor arkada.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...