İçeriğe Yönlendir

Connect 2005 Model 75lik Stop Ediyor

Adam Kutlu

Recommended Posts

Adam Kutlu

Merhabalar,

Bende 2005 model connect 75 var. Sabahları ve uzun süre kaldığı zaman, ilk çalışmada boşta ve rölantide çalışırken hareketsiz vaziyette 40 saniye sonra kendi kendine stop ediyor. İkinci marşta çalışıyor ve düzeliyor stop etmiyor, sonra devamında hiç yapmıyor. Sadece ilk marşta böyle yapıyor. Acaba nedendir, bilen tavsiye veren var mı?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

en yakın ihtimal mazot hattında hava yapması

marştan sonra rölantide beklmeeden hareket edince durum nasıl?

Yorum bağlantısı
Adam Kutlu

öncelikle yanıt için teşekkür ederim, hareket edince hiç bir sorunu yok gitmesinde çekişinde hiç sorun yok, sadece sabahları ilk çalışmada böyle yapıyor sonrasında hiç sorun yok. yakıt filtresini değiştirdim dün ama fark yok aynı durumda. Başka ne olabilir acaba, daha bakımlardan başka tamirciye motoru elletmedim, korkum bilmeyen bir tamircinin aracımı daha da bozması.

Yorum bağlantısı
Murat Kırçal
Adam Kutlu yazdı:

Merhabalar,

Bende 2005 model connect 75 var. Sabahları ve uzun süre kaldığı zaman, ilk çalışmada boşta ve rölantide çalışırken hareketsiz vaziyette 40 saniye sonra kendi kendine stop ediyor. İkinci marşta çalışıyor ve düzeliyor stop etmiyor, sonra devamında hiç yapmıyor. Sadece ilk marşta böyle yapıyor. Acaba nedendir, bilen tavsiye veren var mı?

Aracın öncelikle yakıt ikmal hortumlarında kaçak , hava alma var mı kontrol edilecek. Sonra iyi bir pompacı da mazot pompasına bakılacak.

Yorum bağlantısı
Adam Kutlu

yakıt ikmal hortumlarında kaçak , hava alma var mı kontrol edildi ama sonuç aynı, iyi bir pompacı olduğunu sanmıyorum, yada buralarda bulamam, çekeceğiz artık cezamızı, pompacıya götürsem motor tamiri ile çıkarım her halde, en iyisi ben böyle kullanayım gittiği yere kadar.

yanıt için teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Murat Kırçal
Adam Kutlu yazdı:

yakıt ikmal hortumlarında kaçak , hava alma var mı kontrol edildi ama sonuç aynı, iyi bir pompacı olduğunu sanmıyorum, yada buralarda bulamam, çekeceğiz artık cezamızı, pompacıya götürsem motor tamiri ile çıkarım her halde, en iyisi ben böyle kullanayım gittiği yere kadar.

yanıt için teşekkür ederim.

Motorda bir sıkıntı yoktur. aracın enjektörler , yakıt hortumları , yakıt pompası vs. kontrol edilmeli.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...