İçeriğe Yönlendir

Fiesta OBD Soketine Cihaz Önerisi

Ü.Emre Kartal

Recommended Posts

Ü.Emre Kartal

Merhabalar herkese, şehir değişikliği iş güç derken bir süre pek aktif olamadım. Hazır bir imkan doğmuşken, aklımda olan ama alternatif yol bulamadığım bir durum hakkında fikirlerinize ihtiyacım var.

2015 fiestamda navimex multimedya kullanıyorum, araca obd cihazı bağlayıp hem daha detaylı tüketim değerlerini görmek hem de arıza kayıdı gibi ek durumların takibini yapmak istiyorum. Sorun ise şu, obd soketinin olduğu yere bir cihaz takmam mümkün değil gibi, kapak kısmı kesilmeden bir şey yapma konusunda sorun yaşıyorum.

Obd soketini uzatma çoğaltma kabloları var fakat onlarda dahi kapak kapanmayabilir. Aramızda deneyen vardır belki diye sormak istedim

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Alpay Sumer yazdı:

Bakalim neye benziyor? fikir buluruz belki.

images?q=tbn:ANd9GcTF36Tz-JwmbD1YHJCk15E

soket resimdeki gibi kapak içerisinde. Uzatma kablolarıyla yapılabilir mi o dahi şüpheli o kadar dar bir alan var kapak ile arada

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Alpay Sumer yazdı:

Sigar oraya diye dusunuyorum.

Kapaktaki kilit kısmı düşündürüyor beni de, sığarsa bile çok milimetrik sığar o derece. 

Yorum bağlantısı
ALİ SEYKAN

Alacağınız cihazın klon olmamasına dikkat edin. Piyasada mavi obdII  adında satılan cihazların çoğu klon. Ben aldım klon çıktı. Sadece görüntüleme yapılıyor. Düzenleme yapamıyorsunuz. Düzenleme için zaten forscan programı gerekli ona giriş yaparken klon uyarısı veriyor ve işlem yapamıyorsunuz. 

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
ALİ SEYKAN yazdı:

Alacağınız cihazın klon olmamasına dikkat edin. Piyasada mavi obdII  adında satılan cihazların çoğu klon. Ben aldım klon çıktı. Sadece görüntüleme yapılıyor. Düzenleme yapamıyorsunuz. Düzenleme için zaten forscan programı gerekli ona giriş yaparken klon uyarısı veriyor ve işlem yapamıyorsunuz. 

Elimde forscan için cihazım var, klon olması derdim yok yani 🙂 sadece okusun yeter. Multimedyama bağlantı kurup takip etmek için kullanmayı planlıyorum. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...