İçeriğe Yönlendir

Connect Anti Patinaj Sistemi Devreden Çıkmıyor

Murat Kırçal

Recommended Posts

Murat Kırçal

Arkadaşlar bugün akşam üzeri arızaya gittik. Giderken araçta hiç bir şey yoktu.Geri dönerken araç kumda pati çekti ve antipati sistemi devreye girdi aracı frenledi bir dahada antipati den çıkmadı. Antipati aktif ön panelde ışığı  yanıyor ve gaz verdiğim zaman araba gitmiyor. Takılı kaldı kablolara filan kontrol ettik tık yok her şey sağlam.  Aküyü söküp taktım resetlermi diye yemedi. Aracı olduğu yerde bıraktık. Yarın ustaya çekip götüreceğim. Garip bir arıza. Çözemedim.

Yorum bağlantısı
Murat Kırçal
Ali Darbaz yazdı:

Esp tuşuna uzun süre basıp kapatın. Anti patinaj sistemi kapanır. Arabayı tutmaması lazım. 

Abi benim arabada esp yok. 2005 model . 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Murat Kırçal yazdı:

Abi benim arabada esp yok. 2005 model . 

Sigortasını sök iptal olsun. Direksiyonun altında kapak var. Üstünde hangi sigorta nerede işaretli. Sökersen sıkıntın çözülür. Araba hareket eder. Çekiçi parası verme 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sensörün biri hata vermiştir. 

Hatalı olan sensör bağlı olduğu tekerin dönmediğini zannediyordur. Bu sebeple diğerinin patinaj yaptığını var sayıyordur. 

Abs sensörlerine bakın. 

Ali Darbaz yazdı:

Sigortasını sök iptal olsun. Direksiyonun altında kapak var. Üstünde hangi sigorta nerede işaretli. Sökersen sıkıntın çözülür. Araba hareket eder. Çekiçi parası verme 

Mantıklı. 

Abs sigortasıyla ortak da olabilir.. Ayrı sigorta yoksa Abs iptal edilirse de olur gibi geliyor bana. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Kırçal
Ali Darbaz yazdı:

Deneyim abi sabah. Traktörle  çekip götüreceğim zaten sanayi 7 km uzaklıkta çekici bana 35 km uzaklıkta.☺️

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

el frenini lamba yanacak kadar ibr tık çekin biraz ilerleyin? lamba sönerse ne laa, yoksa abs sigortasını sökerek de gidilebiir

Yorum bağlantısı
Murat Kırçal

Ön sağ teker abs sensörü  yuvası sudan nemden oksit yapmış , dün akşam göremedik karanlıkta sabah pas sökücü spreyle temizleyip yeniden taktım çalıştı. Ama abs sensörüyle patinajın ne alakası var anlamadım. Abs sensörü frenle alakalı. Anti patinin sensörü ayrı olması gerekmezmi?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Murat Kırçal yazdı:

Ön sağ teker abs sensörü  yuvası sudan nemden oksit yapmış , dün akşam göremedik karanlıkta sabah pas sökücü spreyle temizleyip yeniden taktım çalıştı. Ama abs sensörüyle patinajın ne alakası var anlamadım. Abs sensörü frenle alakalı. Anti patinin sensörü ayrı olması gerekmezmi?

Tekerler uygunsuz döndüğü zaman patinaj yaptığını anlıyor beyin. 

Bunu da abs sensörlerinden anlıyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Murat Kırçal yazdı:

Geçmişolsun.

Bilgiyi hepsi abs sensöründen alıyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...