İçeriğe Yönlendir

Fiesta Arıza Lambası ve Abs Lambası

Okan Karaağaç

Recommended Posts

Okan Karaağaç

merhaba aracim 2012 fiesta titanium aracimda bugun fark ettim abs isigi marsa basmadan sonuyor ancak marsa basinca abs isigi yaniyor ve anlik sönuyor foto ekledi. bunun icin tamicime gittim cihaza bagladi ve ekledigim hatalari buldu nette bu koda karsilik 3. ekledigim cikti. neyse hata kodunu sildi ve bende araca bindim ise gelirken lambada durdum ve arac devir saati 1000 ile 1200 arasi hareket etmeye basladi sonra fanin calistigini duydum ve motorun sesinin hafif degistigini duydum. tamircimi aradim ve ise geldim. is arkadasim bunun partikulden olabilecegini soyledi ve 15 20 km dusuk vites yuksek devir kullan dedi. ciktim havaalni yoluna 3. vites 80 km hizla gitmeye basladim bir sure sonra motor ariza isigi yandi ve araba guc dusurdu yani sanki turbo girmiyormus gibi. tamircimi aradim evet partikul olabilecehini ayni sekilde surmemi soyledi biraz sonra ariza isigi sondu. 2 3 km sonra tekrar yandi ve ise geldim is yerinde tekrar söndü. simdi sanirim burada 2 farkli sorun var. birisi abs veya aküden akacak, biriside sanirim partikul. benzer yasayan var mi acaba ?

4q3aSZ.jpg

7GIjXl.png

2BtsyZ.png

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

öncelikle şarj ve akü ölçülecek, ford arıza teşhis cihazı ile dpf ye bakılabilir universal cihazlar ile olmaz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okan Karaağaç
Çağlar Bayur yazdı:

öncelikle şarj ve akü ölçülecek, ford arıza teşhis cihazı ile dpf ye bakılabilir universal cihazlar ile olmaz

aslinda aku 5 aylik falan, ve kontak basmada falan sorun yok. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

öncelikli bedava ölçüm bunlar, sıfır araba da arıza yaapbilir, kaü de şarj dinamosu da, abs beynine para harcamadan önce yapılması gereken kontrol dür.

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Çağlar Bayur yazdı:

öncelikli bedava ölçüm bunlar,

İds cihazı ile arıza kontrolünü siz mi ücretsiz yapıyorsunuz yoksa dükkan açıp mesleğini icra eden bir usta tarafından teamülen o emek ve zamanın karşılığında cüzi bir miktar arıza tespit ücreti isteniyor mu?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Koray Demir yazdı:

İds cihazı ile arıza kontrolünü siz mi ücretsiz yapıyorsunuz yoksa dükkan açıp mesleğini icra eden bir usta tarafından teamülen o emek ve zamanın karşılığında cüzi bir miktar arıza tespit ücreti isteniyor mu?

sanayi servis gibi herşeye para alamadığı için fıtratında var müşteriye hizmet vermek. bazı yetkilide kart açmaya bile faturada meblağ yazıyorlar. şu an moda olan detaylı ekspertiz bile ücretsiz idi zamanında, motor kourma oto cila atma vs. hafta sonları mangal ikramı vs. sanayi bağkurlu, yakında batar ama olsun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Sarıgül

Marşa basarken akü voltaji kaça düşüyor görmek gerekli. Akü ne marka ? 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...