İçeriğe Yönlendir

Fiesta Akü Şarj Olmuyor

Çağrı Öztekin

Recommended Posts

Çağrı Öztekin

Arkadaşlar iyi akşamlar öncelikle. Şöyle enteresan bir sorunum var. Arabama borçlarımdan dolayı yakalama kararı çıkmıştı. Aracı yakalattım 25 gün otoparkda kaldı. Borçları ödeyip arabayı çıkarttım. Soruna gelecek olursak, arabayı otoparkdan çıkarırken akünün bitmiş olduğunu gördük normal olarak. O kadar uzun yatan arabanın bu soğuklarda aküsü boşalır burası normal bekliyordum. Yalnız anormal olan ve aklımın almadığı şarj dinamosuda sizlere ömür. Sağlıklı çıkma akü taktık denemek için yol yaptım hepsi boşaldı akülerin. Aracı yakalatmadan önce şarj dinamosu sapasağlamdı. Araba 1 ay yattığı yerde nasıl şarj dinamosu bozulabilir sizce ? Üç beş defa arabayı çalıştırmak için zorlamıştık marş basarken. Bu yüzden zarar görmüş olabilir mi ? Aküyü hiçbir şekilde şarj etmiyor burası net bir defa. Ama akü lambası kafasına göre yanıp sönüyor. Şarj kömürlerinde mi sorun var ? Sizce sorun ne olabilir kafayı yiycem gerçekten ya. Araç Ford Fiesta bu arada 2014 model.

Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

Araba 2014 ve şarj dinamosunun bozulması bence zor ihtimal. Yine de kömürlere baktırmanızı tavsiye ederim. Ya kömürlerdendir yada elektronik bağlantıdan.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

akü ve veya dinamoda iz falan yok değil mi? değişmiş olmasın oralarda? 3-4 hafta da sağlıkklı akü bitmez

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Geçen haberlerde okudum, yedieminden 25 tane araç mı ne çalmışlar. Otopark sahibi ele başı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağrı Öztekin
Çağlar Bayur yazdı:

akü ve veya dinamoda iz falan yok değil mi? değişmiş olmasın oralarda? 3-4 hafta da sağlıkklı akü bitmez

Yok ya hem aküye hem şarj dinamosuna baktım imkansız bu durum. Aküde daha 1 senelik aşağı yukarı. Bitmemiştir zaten 1 gün şarj olsa eski voltaj değerine gelirde benim derdim akü değil zaten. Bu şarj dinamosu nasıl bozulabilir araba oturduğu yerde?

Dogan Arsiray yazdı:

akü kabloarı gevişek olmasın

Kontrol ettirdim kabloları sağlamdı.

Sani Gerşon yazdı:

Geçen haberlerde okudum, yedieminden 25 tane araç mı ne çalmışlar. Otopark sahibi ele başı.

Otoparkda afedersiniz ahır gibi bi yerdi. Aklım sürekli arabamdaydı başına bi iş gelir mi diye ne yalan söyleyim. Şükür bişey olmadıda başka sorun patlak verdi bu defada.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

farenin kablo kemirme ihtimali? olur mu olur? kontrol edileblir, şarj lambası yanıp sönüyorsa özelikle? şarj keserse direkt yanar başka bir numarası yok o lambanın

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağrı Öztekin
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

farenin kablo kemirme ihtimali? olur mu olur? kontrol edileblir, şarj lambası yanıp sönüyorsa özelikle? şarj keserse direkt yanar başka bir numarası yok o lambanın

Eyvah ya böyle birşey yoktur inşallah. Aklıma şüpheyi soktunuz Çağlar Bey.farenin olabileceği bi alandaydı araba otoparkda. Böyle birşey olmuşsa Allah esirgesin yandım demektir. O sorunlu kabloyu bulmaları bi çile zaten. İnşallah böyle birşey yoktur. En kötü ihtimal olur bu. Yanıp sönüyor lamba dediğiniz gibi. Sürekli yanmıyor. Şarjı zaten hiç yapmıyor sıfır.

tarihinde Çağrı Öztekin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

hiç şarj yok ama lamba yanıp sönüyor? hep yanmalı idi, bir ids e bağlatmalı bu aarabyı. (ford arıza teşhis cihazı) el yordamı ile zor çözülecek gibi

Yorum bağlantısı
Çağrı Öztekin
Çağlar Bayur yazdı:

hiç şarj yok ama lamba yanıp sönüyor? hep yanmalı idi, bir ids e bağlatmalı bu aarabyı. (ford arıza teşhis cihazı) el yordamı ile zor çözülecek gibi

Şarj varkende yokkende yanıp sönüyor. Değişik birşey anlamadım ki hiç. Lamba yanmıyorkende şarj etmiyor. Voltaj ölçme aletinde rölantide atıyorum 10v çıkıyorsa, gaza yüklendiğin zaman voltajın yükselmesi lazım. Gaza basıp 4 bin devire çıkarttığımız zamanda aynı değerde kalıyor. Burdan anlaşılıyor zaten şarj etmediği.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağrı Öztekin

Konjektör ve kasnak değişince sorun çözüldü. Sadece iki tane ufacık parçaya 450 lira verdim. Bobinajcı 50 lira işçilik aldı. Dinamoyu söken özel serviste 150 aldı. 650 lira bayıldım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
dolarla maaş almadığımız için sıkıntı...
Yeni gelene sormak lazim, bir önceki bizim gibi düşünmüyordu :D
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...