İçeriğe Yönlendir

Çadır Tavsiyesi?

Arif Aykın

Recommended Posts

Arif Aykın
Murat Sürmeli yazdı:

35 kişi kalmamışsınızdır umarım o çadırda :D 

Çok güzel görünüyor, keşke bizde de bu kadar cesaret olsa 👍

😁 35 kişi yok daha neler :D  Araç üstü çadırı 3 tane, 1 adet karavan, 2 adet sobalı vardı geri kalan tek kişilik kalanlarda oldu biz 3 arkadaş benim çadırda kaldık. Bende kar yağmaya başlayınca perşembe gününden itibaren korktum ama herhangi bir sorun olmadı çok şükür.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Metin Akbal yazdı:

Bu soğukta emoji28.png

Abi doğalgaz parası çok geliyor diye orada kalalım dedik 😂

Alpay Sumer yazdı:

çorapsız rahat edemem, adama bak dağda uyumuş 🥶

Bende hayatta rahat edemem abi 😂

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
  • 10 ay sonra...
Murat Sürmeli

Çadır bakmaya başladım ben de, fresh&black kısmı kafamı kurcalıyor, değer mi diye?

4 veya 5 kişilik çadır bakıyoruz, ferroni, husky, easycamp ve decathlon bakıyorum. Decathlonun zemini tentesine dikişli değil, havadar oluyor evet ama börtü böcek (ve yılan) ortak alana girebiliyor. Diğerleri dikişli ortak alan sunuyor ama daha pahalıca diyebilirim. Deneyimi olan var mıdır diğer markalarla?

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Murat Sürmeli yazdı:

Çadır bakmaya başladım ben de, fresh&black kısmı kafamı kurcalıyor, değer mi diye?

4 veya 5 kişilik çadır bakıyoruz, ferroni, husky, easycamp ve decathlon bakıyorum. Decathlonun zemini tentesine dikişli değil, havadar oluyor evet ama börtü böcek (ve yılan) ortak alana girebiliyor. Diğerleri dikişli ortak alan sunuyor ama daha pahalıca diyebilirim. Deneyimi olan var mıdır diğer markalarla?

Merhaba;

https://www.decathlon.com.tr/p/outdoor-4-kisilik-cadir-1-odali-arpenaz-4-1-fresh-black/_/R-p-177332?mc=8492957&c=MAV%C4%B0_TURKUAZ  

Bu çadırı şahsen tavsiye ederim. 1 kişinin kurması zor olabilir sadece. Fakat alıştıktan sonra rahat tek kişi de kurulabilir bence. Fresh&Black kesinlikle ve kesinlikle tavsiye ederim. Yaz kampında sahilde çadırımızı kurduk arkadaşta paylaşmış olduğum linkteki çadırın normali var. Arkadaş sabah güneş doğar doğmaz kalktı çocuklarla beraber biz fermuarı açmadan ve dışarıdaki sesleri duymasak sabah olduğunu anlamayacaktık resmen. Ayrıca gerçekten kaliteli malzemeleri var. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
Arif Aykın yazdı:

Merhaba;

https://www.decathlon.com.tr/p/outdoor-4-kisilik-cadir-1-odali-arpenaz-4-1-fresh-black/_/R-p-177332?mc=8492957&c=MAV%C4%B0_TURKUAZ  

Bu çadırı şahsen tavsiye ederim. 1 kişinin kurması zor olabilir sadece. Fakat alıştıktan sonra rahat tek kişi de kurulabilir bence. Fresh&Black kesinlikle ve kesinlikle tavsiye ederim. Yaz kampında sahilde çadırımızı kurduk arkadaşta paylaşmış olduğum linkteki çadırın normali var. Arkadaş sabah güneş doğar doğmaz kalktı çocuklarla beraber biz fermuarı açmadan ve dışarıdaki sesleri duymasak sabah olduğunu anlamayacaktık resmen. Ayrıca gerçekten kaliteli malzemeleri var. 

Outdoor firmasında bakıp başka bir markada karar kıldık. Fresh&Black sadece internette kalmış, mağazada yoktu, o sebeple decathlondan almadık.

Ferrino Fenix 5 çadır aldık. Benzer yapıda bir çadır ama Fresh&Black yok, kumaşı biraz daha iyiymiş dediler. Bir de tercih etme sebebimiz zeminin komple dikişli olması, börtü böcek girememesi. Bakalım memnun kalacak mıyız, yaza belli olur

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Murat Sürmeli yazdı:

Outdoor firmasında bakıp başka bir markada karar kıldık. Fresh&Black sadece internette kalmış, mağazada yoktu, o sebeple decathlondan almadık.

Ferrino Fenix 5 çadır aldık. Benzer yapıda bir çadır ama Fresh&Black yok, kumaşı biraz daha iyiymiş dediler. Bir de tercih etme sebebimiz zeminin komple dikişli olması, börtü böcek girememesi. Bakalım memnun kalacak mıyız, yaza belli olur

Benim çadırda komple dikişli v açık hiç bir yer yok o yüzden tercih etmiştim benim çadırın yeni versiyonu var artık zaten. 4-5 kişilik dediğiniz için söylemedim onu. Ben fresh&black özelliklerinde pek olacağını sanmıyorum şahsen çok farklı bir özellik. 

Hayırlı olsun güle güle kullanın inşallah. Paylaşımlarınızı yaparsınız buradan bilgileniriz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
(düzenlendi)
Arif Aykın yazdı:

Benim çadırda komple dikişli v açık hiç bir yer yok o yüzden tercih etmiştim benim çadırın yeni versiyonu var artık zaten. 4-5 kişilik dediğiniz için söylemedim onu. Ben fresh&black özelliklerinde pek olacağını sanmıyorum şahsen çok farklı bir özellik. 

Hayırlı olsun güle güle kullanın inşallah. Paylaşımlarınızı yaparsınız buradan bilgileniriz.

Sizin çadır hangi markaydı? Decathlon sanmıştım ben, onların tabanı dikişsiz çünkü.

Arpenaz 3xl idi sanırım. Evet küçüklerinde taban dikişli olabilir, onlara bakmadım

tarihinde Murat Sürmeli tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Murat Sürmeli yazdı:

Sizin çadır hangi markaydı? Decathlon sanmıştım ben, onların tabanı dikişsiz çünkü.

Arpenaz 3xl idi sanırım. Evet küçüklerinde taban dikişli olabilir, onlara bakmadım

Aynen arpenaz 3xl eski modeli bendeki bu yeni modeli, sizin dikişliden kastınız nedir. Mesela iç siyah tüllü ve taban matının birleşik olması mı parça parça olması mı. Bendeki iki parçadan oluşuyor bir içinde taban ile beraber komple taban matı ve üst file birlikte heryer fermuarlı ve üstüne çadır koruması fresh&black örtü geliyor.

https://www.decathlon.com.tr/p/3-kisilik-kamp-cadiri-mh100-xl-fresh-black/_/R-p-331796

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
Arif Aykın yazdı:

Aynen arpenaz 3xl eski modeli bendeki bu yeni modeli, sizin dikişliden kastınız nedir. Mesela iç siyah tüllü ve taban matının birleşik olması mı parça parça olması mı. Bendeki iki parçadan oluşuyor bir içinde taban ile beraber komple taban matı ve üst file birlikte heryer fermuarlı ve üstüne çadır koruması fresh&black örtü geliyor.

https://www.decathlon.com.tr/p/3-kisilik-kamp-cadiri-mh100-xl-fresh-black/_/R-p-331796

Çadırın tabanı ile tentesi tek parça oluyor dikişlilerde. Yılan böcek vs giremiyor. Çadırın tabanı sabit çadır ile bütünleşik yani. Decathlondaki aile çadırlarında taban ile tente ayrılar

Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Ben içinde uyurken uyuduğum yere minik kör sinek bile girecek delik yok dış bölgesine girebilir ama içerisinde olmadığı mühletçe sorun yok bence. Attığım linkteki 17. Ve 20. Fotoğrafta görülüyor benim söylediğim olay.

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Köksal Yılmaz
Ali Gök yazdı:

o nerden çıktı yasakmıydı çadır kurmak ?

Geçen yaz orman yangınlarından dolayı yasakladılar ya

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Köksal Yılmaz yazdı:

Bu yıl çadır yasağı devam ediyor mu?

çadır kurdum ceza yazdılar diyen duydun mu? de ki ceza yazıldı , para verdim diyen duydun mu?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
(düzenlendi)
Köksal Yılmaz yazdı:

Geçen yaz orman yangınlarından dolayı yasakladılar ya

İzin olmayan bölgeler için yasak vardı. Bizler ekip olarak gidiyoruz genelde sorun olmuyor izinler alındıktan sonra. Yaz kış sorun yok 😌

Birde yasakları ilgili valilikler almakta o yüzden ne yapacakları belli olmuyor.

Temmuz ayında Trabzon yolculuğu olacak hanımla diyoruz çadırı getirip bazı illerden geçerken çadır mı atalım yoksa öğretmen evi gibi ucuz ama temiz olan yerlerde konaklayıp mı gezelim karar veremedik. İki sefer gidişimizde Ordu ve Samsun bölgesinde yol üzerinde güzel alanlar mevcuttu. Yasak olur mu normal alanlarda o yüzden bende kararsızım.

tarihinde Arif Aykın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Erhan Doruk

Bende çadır bakmaya başladım. Evde çocuklarla kurup kaldır birkaç kez. 4 kişilik bakıyorum ama 600 e de var 20 bine de. Amazonda yurtdışı modelleri fena değil. Güncel tavsiyelere açığım. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

her ne olursa olsun çift katman olsun, oda ve üstü ayrı, hava dolaşımı konforou misli artırır. ön odalı olursa iyi olur yatak bölümünden ayrı bir girişli

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Decathlon iki odalı olanı var şimdi karartmalısıda var. Ortada avlu gibi iki tanede 2 kişilik odası var. Tsvdiye ederim.

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Erhan Doruk yazdı:

Bende çadır bakmaya başladım. Evde çocuklarla kurup kaldır birkaç kez. 4 kişilik bakıyorum ama 600 e de var 20 bine de. Amazonda yurtdışı modelleri fena değil. Güncel tavsiyelere açığım. 

Alacağınız çadır mutlaka fresh&black olsun aşırı faydalı. Daha önce resim yüklemiştim benim çadırı ama artık üretilmiyor yeni versiyonu bu; 2 yetişkin 2 çocuk 8 ve 4 yaş yetiyor. Büyüseler bile 4 kişi kalınabilecek büyüklükte.

https://www.decathlon.com.tr/p/3-kisilik-kamp-cadiri-xl-mh100-fresh-black/_/R-p-331796?mc=8641758&c=KAHVERENGİ_BEJ

Yada bu ürün alınabilir. Giyinip soyunma için ve masa kurup önünde oturmak için alan mevcut durumda. 

https://www.decathlon.com.tr/p/4-kisilik-kamp-cadiri-1-odali-arpenaz-4-1-fresh-black/_/R-p-177332?mc=8492957&c=MAVİ_TURKUAZ

Ben haftaya Karabük - Yenice Göktepe yaylasında kampa gideceğim sonrasında trabzon yolculuğum olacak o esnada da çadırı yanımda getirip beğendiğim yerlerde dönüşte kalacağım. Sonrasında da Kastamonu - Pınarbaşı ilçesinde gideceğiz. Çok keyifli ve eğlenceli oluyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Erhan Doruk

Evolite excamp 4 pro almıştım 4 kişilik. 3 kez kamp yaptım. İçine bir çift , bir tek kişilik şişme yatak tam sığıyor. Ön tarafındaki alanı depolama olarak kullanabiliyorsunuz. Tek kişi 10 dakika civarı kurabiliyor. Islak test yapmadık ama dikişlerden su girecek gibi görünmüyor. Tavsiye olarak çadırın altı için büyükçe bir branda alınmalı. Güneş çıkınca içinde durulmuyor. Ön ve arka kapı açılınca havada oluyor. 3200 gibi bir rakama almıştım. Bence fiyatına göre performans iyi , decathlona markasına göre fiyatı uygun. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...