İçeriğe Yönlendir

A118C RTC (Saat) Pili Değişimi

Mehmet Cihat

Recommended Posts

Mehmet Cihat

Aracımda kullandığım A118C model kameradan geçen gün örnek bir görüntü almak istedim. Ama baktığımda kamerada kayıt olmadığını gördüm. En son kayıt 10. Aya aitti. Ve kameranın tarihi 2016 ya dönmüştü. 2016 tarihli kayıt yaptığından diğer kayıtlı görüntülerde 2020 tarihli olduğundan sürekli en son çektiği görüntünün üzerine kaydettiğini anladım.

Araştırdığımda sorunun rtc pili olduğunu öğrendim. Fakat bazı modellerde bu pil görünür yerde iken benim kameramı söktüğümde herhangi pil görünmüyordu.

Benimki gibi bir durumda kalırsanız eğer pil kartın tam altında yani kartı ve lcd ekranı tamamen sökmeniz gerekiyor.

Bu modeldeki pilin modeli MS621FE-FL11E. 30 lira + kargoya mal oldu.

Pili değiştirdim ve herşey normale döndü.

Bilgi amaçlı paylaştım. 400ccc9523ee3b112be1a5c27d77c387.jpg2fe2e4acb188435305d40f2b7bd8427a.jpgaf33064a98399c9467ea5c656f00366b.jpg

• Beğen 14
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

aynı aletten bende de var bir tane. en son faal di ama bu pili nereden buldunuz?

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat
aynı aletten bende de var bir tane. en son faal di ama bu pili nereden buldunuz?
N11 de buldum
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
(düzenlendi)
Dogan Arsiray yazdı:

Aynı şekilde olan kameranın pilini daha kolay bulunduğu için (benim elimde vardı) CR1220 pil ile değiştirdim.

Edit: şarjlı pil olması gerekiyormuş :) 

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat
Aynı şekilde olan kameranın pilini daha kolay bulunduğu için (benim elimde vardı) CR1220 pil ile değiştirdim.

1220 lerin şarjlı olanı var mı ?
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Ben sahaya çıkıp millete ters kelepçe takıp mekan kontrolü ne bileyim trafik asayiş işi yapmıyorum. Bu amirim komserim polisim niye böyle işler yapıyor. Biri dövsün şunu

Sedef istif.Portif halı kilim inşaat turizm aş

• Beğen 2
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Mehmet Cihat yazdı:
Mustafa Arıkan yazdı:

1220 lerin şarjlı olanı var mı ?

RTC pili olunca şarjlı mı diye hiç bakmamıştım evet çıkan pil şarjlı imiş. :) 

Kendi pilinden alıp değiştireyim tekrar. :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Servet Aydın yazdı:

Ben sahaya çıkıp millete ters kelepçe takıp mekan kontrolü ne bileyim trafik asayiş işi yapmıyorum. Bu amirim komserim polisim niye böyle işler yapıyor. Biri dövsün şunu

Sedef istif.Portif halı kilim inşaat turizm aş

@Mehmet Cihat bey'in her yaptığını hayranlıkla okuyorum. Yeni bir Sabi olamaz ama, korkma. Bu işlemlerin sonunda duman yok :crazy:

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

GPS yok mu bu alette. Saat bilgisini GPS ten niye almıyor. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

Dahili gps yok ben harici modül kullanıyorum ama saati almıyor
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Harun Kocaçalışkan yazdı:

GPS harici olarak var. GPS modülü kullanıyorum. Saati GPS'den alıyor. 

Ancak saçmalık şu ki hafıza pili sıfırlandığı için ayarlar varsayılana dönüyor bazen. GPS'de varsayılan olarak kapalı geliyor :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...