İçeriğe Yönlendir

Teneke Peynir Nakliyat Esnasında Bozulur mu?

Mustafa Erkan

Recommended Posts

Mustafa Erkan

İnternet üzerinde epey aramama rağmen net cevap bulamadım. Diyelim ki  Kırklarelinde bulunan yerel bir peynir üreticisinden 18 kg teneke kutu ambalajında inek peyniri sipariş ettik    ( Kutu açılmamış ve hava almamış ) . Ürün bize gelene dek 3- 4 gün kargo firmasında oradan oraya gitti ve bu esnada 30 dereceye varan sıcağa maruz kaldı. Teneke kutu içinde bulunan peynir soğuk hava koşulları sağlanmadığı için  bozulur mu ? 

Firma daha önce vakumlu olarak gönderim yapmış ve bu konuda ürünün bozulduğu yönünde bazı şikayetler okudum. Bende teneke kutulu olarak almak istiyorum.  Ne dersiniz ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
İnternet üzerinde epey aramama rağmen net cevap bulamadım. Diyelim ki  Kırklarelinde bulunan yerel bir peynir üreticisinden 18 kg teneke kutu ambalajında inek peyniri sipariş ettik    ( Kutu açılmamış ve hava almamış ) . Ürün bize gelene dek 3- 4 gün kargo firmasında oradan oraya gitti ve bu esnada 30 dereceye varan sıcağa maruz kaldı. Teneke kutu içinde bulunan peynir soğuk hava koşulları sağlanmadığı için  bozulur mu ? 
Firma daha önce vakumlu olarak gönderim yapmış ve bu konuda ürünün bozulduğu yönünde bazı şikayetler okudum. Bende teneke kutulu olarak almak istiyorum.  Ne dersiniz ?
Edirneden heryere yolluyoruz hediyelik , yazin kesinlikle bozuluyor kasim mart aylari arasi sorun olmuyor. Bu zamanda riske girmezdim ben
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mustafa Erkan

Levent bey Edirne nin meşhur Ak..  firmasından yapacaktım bu alışverişi ama risk varsa hiç bulaşmamak en güzeli . 

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

4 derece üzerinde uzun süre kalırsa bozulur. Riske girmemek lazım ama şöyle bir şey olabilir buz aküsü veya kuru buz önlemi ile gece saati otobüse verilse bir ihtimal bozulmadan  gelebilir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Mustafa hocam geçen kargo şubesine gittim kargomu almaya. Bütün kolileri kapının önünde güneşin altına sermişler, düzenlemeye çalışıyorlardı. Benim kargoyu da bulamadılar. Siz bulunca arayın geleyim dedim, yaklaşık 2 saat sonra aradılar, gittim, kapının önündeki karmaşa devam ediyordu. O kadar süre güneşin altında kalırsa ki kesin kalacak, emin olun bozulur. 

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Mustafa Erkan yazdı:

Levent bey Edirne nin meşhur Ak..  firmasından yapacaktım bu alışverişi ama risk varsa hiç bulaşmamak en güzeli . 

Firma adını alalım bu bilgi çoğu kişiye göre önemli olabilir :D 3.5 sene Edirne de kalmıştım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Erzuruma özgü göğermiş peynir dediğimiz bir peynir türü var başkalarına göre küflü peynirdir. Geçenlerde 5 kg kargo ile geldi telefonumu yanlış yazdıkları için paketlendikten 3 gün sonra eline geçti jiç bir sıkıntısı yoktu.

Paketleme şekli ili üç poşet üzeri koli bandı. 

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Güneş karşısında değil normal oda sıcaklığında olsa bile bozulur.

Mağzalara bu tür ürünleri sanırım 10 derecenin altında sevkiyat yapıyor termokinli tırlarla.

Burada etken ambalaj veya hava almaması değil sıcaklık.

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Peynir steril bir urun olmadigi icin malesef bozulur. Soguk olarak transport şart

Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
Bizde o firmadan alip yolluyoruz abicim ikram hediye vb sebepten kargo ile gidecekse yazin sikinti .

Firma adını alalım bu bilgi çoğu kişiye göre önemli olabilir [emoji3] 3.5 sene Edirne de kalmıştım.
Akgunler abi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Nuri Köknar
Metin Uzunoğlu yazdı:

Erzuruma özgü göğermiş peynir dediğimiz bir peynir türü var başkalarına göre küflü peynirdir. Geçenlerde 5 kg kargo ile geldi telefonumu yanlış yazdıkları için paketlendikten 3 gün sonra eline geçti jiç bir sıkıntısı yoktu.

Paketleme şekli ili üç poşet üzeri koli bandı. 

Hocam o peynir sıcakta da kalsa pek bir şey olmuyor. Hatta biz göğermesi için uzun süre dışarıda bekletiyoruz. Bu peynirin her türlüsü yeniyor :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli

Yeme içme konusunda kafanızda en ufak bir acaba varsa bile uzak durun. Can bu başka bir şeye benzemez hocam. 

Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

Trakya peyniride yenir ama, o yüzden her türlü mücadeleyi hakediyor :) bursada gözüküyor ikametgah otobüs en hızlı sağlam gibi, size çokta uzak değil,sorması ayıp nedir 18 kg peynirin fiyatı? kolay gelsin...

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Sadece sıcak değil hava almasa bile darbe almış peynir tenekeleri de bozulmaya sebep olabilir. Teneke içindeki kaplama darbe ile bozulursa içindeki ürünü de bozuyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Aslıoğlu
Mustafa Erkan yazdı:

Mustafa Bey, burada hayvancılıkla uğraşan birisi, yıllık tüketeceği keçi peynirini soğuk hava deposuna koymuştu. Peynir gibi maddeler şartlarına uygun şekilde muhafaza edilmezse bozuluyor, kahvaltılıklar bile.

Yorum bağlantısı
Barış AÇIL

Eski kaşarlar için de gecerli mıdır?

Yarin Kars tan bir sipariş geçeceğim

Yorum bağlantısı
Mustafa Erkan
Metin Akbal yazdı:

Firma adını alalım bu bilgi çoğu kişiye göre önemli olabilir :D 3.5 sene Edirne de kalmıştım.

Reklam olmasın diye yazmamıştım ama Levent bey yazmış Akgünler 

Erdem Bozkurt yazdı:

Trakya peyniride yenir ama, o yüzden her türlü mücadeleyi hakediyor :) bursada gözüküyor ikametgah otobüs en hızlı sağlam gibi, size çokta uzak değil,sorması ayıp nedir 18 kg peynirin fiyatı? kolay gelsin...

Erdem bey kendi sitesinde indirimli olarak 700 TL den veriyor. Bursa da 1000 TL civarı fiyat veriyorlar 

İbrahim Aslıoğlu yazdı:

Mustafa Bey, burada hayvancılıkla uğraşan birisi, yıllık tüketeceği keçi peynirini soğuk hava deposuna koymuştu. Peynir gibi maddeler şartlarına uygun şekilde muhafaza edilmezse bozuluyor, kahvaltılıklar bile.

Haklısınız İbrahim bey ancak biz işyerinde peynir yemeyi sevenler grubu olarak 6 - 7 kişi anında aramızda pay edip , sonra hepimiz ayrı yönlere dağılıyoruz :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Erkan
Muhammet Ali Deli yazdı:

Yeme içme konusunda kafanızda en ufak bir acaba varsa bile uzak durun. Can bu başka bir şeye benzemez hocam. 

Muhammet Ali bey yorumlardan sonra operasyonu iptal ettim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Eski kaşarlar için de gecerli mıdır?

Yarin Kars tan bir sipariş geçeceğim
Eski kaşar genelde açıkta bulunur soğutma işlemi olmaz.

Nerden alıyoruz :)
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

Ben Edirne de okudum ve Edirne den memlekete götürürken satan kişi vakumlayıp satıyor. Hiç sorun olmadı..

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Ben Edirne de okudum ve Edirne den memlekete götürürken satan kişi vakumlayıp satıyor. Hiç sorun olmadı..
Günü birlik giderken sorun değil de kargo sorun.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...