İçeriğe Yönlendir

Mercedes W203 C200 Arıza Kodu

Ahmet Taşkaya

Recommended Posts

Ahmet Taşkaya

Selamaleyküm arkadaşlar mercedes w203 2001 model c200 kompresssor aracımda ikidir bu ariza kodlarini alıyorum motor arıza ışıgım yanıyor sebebi nedir başına gelen oldumu şimdiden teşekkur ederim

P0170 

P0301 silindir 

P0302 silindir 

P0303 silindir

Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç

P0170 fakir karışım diğerleri de sırasıyla 1 2 ve 3 silindirlerde ateşleme arızası olduğu anlamına geliyor.

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkaya

Teşekkür ederim ilginiz için peki bakmam gereken yerler nereler Aceba tam olarak nereye bakmalıyım çözüm için 

Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç

Ateşleme sistemi buna sebep olur. Ayrıca LPG kalibrasyonu ayarsızsa da olur. Buji Buji kabloları ve bobin bunlarla başlayabilirsiniz. Çekişte kayıp varsa bi kompresyon testi de yaptırın derim.

Yorum bağlantısı
Hamit inan
(düzenlendi)

LPG ayarından. Arızaları sildirin belli bir süre benzinde kullanıp tekrar kontrol ettirin. Muhtemelen BRC turuncu enjektör var araçta :) yakıt haritasını bozuyor hangi Pistonsa gelirse ateşleme hatası diyor

tarihinde Hamit inan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkaya

Vakit ayırdığınız için teşekkür ederim durduk yere başımızı derde soktuk bu arızalarla 

Kompresör kelebeginin soketini söküp taktıktan sonra böyle hatalar gelmeye başladı 

Şimdide 

P201b

P201c

P201d

Bu hatalar çıktı anlam veremiyorum yardımlarınız için teşekkür ederim

Bu arada aracım benzin de sarsıntılı çalışıyor titriyor lpg de düzeliyor 

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Fatih Akbaş
Vakit ayırdığınız için teşekkür ederim durduk yere başımızı derde soktuk bu arızalarla 
Kompresör kelebeginin soketini söküp taktıktan sonra böyle hatalar gelmeye başladı 
Şimdide 
P201b
P201c
P201d
Bu hatalar çıktı anlam veremiyorum yardımlarınız için teşekkür ederim
Bu arada aracım benzin de sarsıntılı çalışıyor titriyor lpg de düzeliyor 

d34e0e4003499887eced1f68a4e0c75d.jpg
5d1486facadf02ad60496a8af31cee9a.jpg
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...