İçeriğe Yönlendir

1.5 Dizel Araç Sahipleri (Mutlaka İzleyin)

Kürşat Gönüllü

Recommended Posts

Servet Aydın

Genel olarak tüm motorlar için geçerli bilgiler. 100-120.k aralığında debriyaj bitmiyor. 200.k üstü gidiyor ancak artık beton gibi olan pedal nedeniyle değişimi oluyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Servet Aydın yazdı:

200.k üstü gidiyor ancak artık beton gibi olan pedal nedeniyle değişimi oluyor.

Şehiriçi kullanımda 200k gidebilen debriyaj var mı yenilerinde çevreyi korumak için asbest vs olmadığından daha dayanıksız oluyor.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Şehiriçi kullanımda 200k gidebilen debriyaj var mı yenilerinde çevreyi korumak için asbest vs olmadığından daha dayanıksız oluyor.

Bizim araçların hepsi. 105 olanlar çok sağlam. 90lık olan iki tane var. Onlar henüz 160.k civarı. Bakalım ne kadar gidecek
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Koray Demir yazdı:

2006 model tdci focusun baskı balatası ilk kez değiştiğinde araç 360 bin km'deydi ve çoğunlukla şehir içinde kullanıyorduk :) 

Lineamın baskı balatası 160 bin km'de değişmiş. Araçların ve malzemelerin farkı büyük, ancak kullanıcı farkı daha büyük sanırım. Ama yine araç ve kullanım koşulları önemli. Linea'yı kullanırken mesela garajın çıkışında rampa var, geri geri çıkıyorum, yarım debriyajla çıkıyorum çünkü gaza az basarsam stop ediyor, çok basarsam dar alanda arka görüş kısıtlıyken geri geri gitmek için fazla hızlı oluyor. Mecburen baskı balatayı yaka yaka çıkıyorum her seferinde. Focus olsa aynı rampada geri vitese atıp debriyajı bırakınca gaza basmadan rölantide çıkardı. Balatayı yakmak zorunda kalmazdım :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kürşat Gönüllü
Çağlar Bayur yazdı:

video kapak fotosu 2.0 tdi tiguan mıydı sizde de?

Çağlar Bey, Anlamadım, özür, soru bana mıydı acaba.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Kürşat Gönüllü yazdı:

Çağlar Bey, Anlamadım, özür, soru bana mıydı acaba.

yok soru her izeleyene,  ben videoyu tıklayınca ilk kapak fotosu tiguan idi, acaba yutup kullanıcıya göre mi koymakta onu merak ettim, tdi 4 motion ve bakır rengi. tam olması gereken

Yorum bağlantısı
Kürşat Gönüllü

:) Ben sadece anlatan ustanın görüntüsünü gördüm..Tiguan reklamda mıydı acaba.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...