İçeriğe Yönlendir

Detaylı Ekspertiz

Ufuk Derdiman

Recommended Posts

Ufuk Derdiman
(düzenlendi)

Detaylı ekspertiz nelere bakıyor bilgim yok . Aracı ona göre ekspere götüreceğim yardımcı olur musunuz? 

Yağ yakma hararet vs sorununa bakıyor mu 

tarihinde Ufuk Derdiman tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Hoş geldiniz foruma.

Yaşadığınız ili burada belirtirseniz, ilinizde bulunan üyeler yardımcı olacaktır.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Aracı kaportacıya ve mekanik ustasına göstermenizi tavsiye ederim. Eksperlerin %90’ı çok yüzeysel bakıyor ve tecrübesiz elemanlar çalışıyor

Yorum bağlantısı
Ufuk Derdiman

Kaportadan da degil de önemli olan benim için motor aksamlari sorun çıkarmasın yağ yakma sorunu var mı yok mu . Yinede teşekkür ederim bilginiz için 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Ufuk Derdiman yazdı:

Kaportadan da degil de önemli olan benim için motor aksamlari sorun çıkarmasın yağ yakma sorunu var mı yok mu . Yinede teşekkür ederim bilginiz için 

E motor ustasına gösterin, kompresyon testine sokun. En net veri bu şekilde elde edilir. Ekspertizlerin dynosu yanıltıcıdır. 

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Illa ki ekspertiz firmasina yaptirayim diyorsaniz. Otorapor firmasina bir bakin.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Sinan Akgöl yazdı:

Illa ki ekspertiz firmasina yaptirayim diyorsaniz. Otorapor firmasina bir bakin.

Çoluk çocuk çalışıyor. Hiç gerek yok bence. Boyalı arabayı anlayamayan otorapor biliyorum ben

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Çoluk çocuk çalışıyor. Hiç gerek yok bence. Boyalı arabayı anlayamayan otorapor biliyorum ben

Hepsinde mi? 😄

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Sinan Akgöl yazdı:

Hepsinde mi? 😄

Hepsinde değil ama istanbul’da araç satış olayında en işlek yerde bu olayı görünce ekspertiz olayı tamamen safsata dedim. Elbette işini iyi yapanlar vardır, bulmak hem zaman hem nakit istiyor. Araç markasını ustası mekanik kontrolü ekspertizlerin %99’undan daha iyi yapar. Kaportacılar da aynı bence

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Kaporta ustasi airbag elektronik vs bakamiyor mekanikte oyle bence artik. O kadar çok katakulli var ki. Ekspertizsiz klasik senin dedigin gibi araba alan ben bile son bu astrayi alirken kime gittiysem ekspertiz yaptir dedikten sonra ustamda dahil öyle yaptirip aldim. 350binlige yaptirmadik 90binlige yaptirmak zorunda kaldik en azindan 2 arabadan oluşmadigini biliyorum artik 😄

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Aracı kaportacıya ve mekanik ustasına göstermenizi tavsiye ederim. Eksperlerin %90’ı çok yüzeysel bakıyor ve tecrübesiz elemanlar çalışıyor

Her usta da kusursuz çalışacak diye bir kural yok. Tarcanlar?

Yorum bağlantısı
Çağatay Özsoy
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Hepsinde değil ama istanbul’da araç satış olayında en işlek yerde bu olayı görünce ekspertiz olayı tamamen safsata dedim. Elbette işini iyi yapanlar vardır, bulmak hem zaman hem nakit istiyor. Araç markasını ustası mekanik kontrolü ekspertizlerin %99’undan daha iyi yapar. Kaportacılar da aynı bence

Katılıyorum arkadaşa, çoluk çocuk var çoğunda. Birde paket paket yapmışlar, hamburgerci menüsü gibi menüleri var. Telefonda soruyorsun 250tl diyor gidiyorsun listeden seçin diyor. dyno testi olursa bir paket vs yukarı gidiyor, ama motor şanzıman hiç anlamıyorlar. Bence de motor ustasına ayrı, kaporta ustasına ayrı götürün, ben yaptırdım ama balata bitmiş haberleri yok, ustası olsa arızaları şıp diye anlardı. 

Yorum bağlantısı
Ufuk Derdiman
(düzenlendi)

Bugün yaptırdım fiesta 2001 model 1.4 fun aracin direksiyon kutusundaķi yağ sızıntıları ve aks körüklerinde ki yağ sızmaları ve Şanzıman da çatlak cıktı. Motor da sıfırdan yapılmış . Şasilerde işlem var . Motor Yağ yakma gibi bi sorunu yok denildi. Ayni şekilde 2 tamirciye gösterdim onlarda aynı şeyi söylediler.  Eksperi araştırıp gitmiştim.  Ben bi sorun yaşamadım şuan sadece aracı alıp almamak arasında kararsız kaldım 😃

tarihinde Ufuk Derdiman tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Ufuk Derdiman yazdı:

Bugün yaptırdım fiesta 2001 model 1.4 fun aracin direksiyon kutusundaķi yağ sızıntıları ve aks körüklerinde ki yağ sızmaları ve Şanzıman da çatlak cıktı. Motor da sıfırdan yapılmış . Şasilerde işlem var . Motor Yağ yakma gibi bi sorunu yok denildi. Ayni şekilde 2 tamirciye gösterdim onlarda aynı şeyi söylediler.  Eksperi araştırıp gitmiştim.  Ben bi sorun yaşamadım şuan sadece aracı alıp almamak arasında kararsız kaldım 😃

Mesajınızdakı en önemli noktayı kalin punto olarak fikrimi yazdim :)

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...