İçeriğe Yönlendir

Yarı Otomatik Şanzuman Ustası

Ahmet ilhan

Recommended Posts

Ahmet ilhan

Selamün aleyküm arkadaşlar bende 1.4 tdci yarı otomatik fusion var. Aracı alalı iki sene oluyor ama şanzımanıyla alakalı sıkıntı yaşıyorum. İki kez beni yolda bıraktı. Oto elektriktik ustaları tamir ettiler ve sorunun şanzıman beyninden kaynaklandığını söylediler. Şuanda araç geri vitese geçerken vuruntu yapıyor ayrıca 2'den 1'e düşerken tık diye ses geliyor. Sakarya'da ikamet etmekteyim. Bu arabaların şanzımanlarından anlayan Marmara bölgesinde iyi bir usta var mıdır arkadaşlar? Önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Ahmet ilhan
Çağlar Bayur yazdı:

sadece yetkili servise başvurun

Üstadim yetkili servise basvurun diyorsun da kocaeli sakarya bolgesi yetkili servis yorumlarina baktim rezalet durumda. Yorumlarin %90i olumsuz ve asiri pahaliliktan dert yaniyor herkes. Bu işin başka oluru yok mudur? 

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Yücel Metin
(düzenlendi)

Ramazan usta İstanbul'da iyi bir yarı otomatik şanzıman ustası.

https://youtube.com/channel/UCwmxdw5sLbAuNTSN0KU5eHA

tarihinde Yücel Meta tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ahmet ilhan yazdı:

Üstadim yetkili servise basvurun diyorsun da kocaeli sakarya bolgesi yetkili servis yorumlarina baktim rezalet durumda. Yorumlarin %90i olumsuz ve asiri pahaliliktan dert yaniyor herkes. Bu işin başka oluru yok mudur? 

servisteki cihaz şart o yüzden, dışarıda da bu cihazın replikaları var veya kullananlar doğru dürüst  kullanamıyor

Yorum bağlantısı
Murat Karadağ

Aynı şanzumanzlı fiesta kullandım 5 yıl. Derdi bitmiyor.

Park ediyorum tekrar çalıştırmak istediğim zaman araç çalışmıyordu, vites ışıkları yanmıyor sarı çark işareti çıkıyordu. Yarım saat, bir saat bekleyince düzeliyordu.

Bir cuma akşam park ettiğim araç sabah çalışmadı, vites ışıkları yanmıyordu, cumartesi pazar ara ara denedim düzelmedi. Çekiciyle ustaya götürdüm araç hiçbir şey yokmuş gibi çalıştı. Yine de baktırdım.

Hata kodlarına göre TCM modulü Ankara'da anka elektronikte onarım gördü, düzeldi.

Bir süre sonra bu sefer araç vites yükselteceği zaman kendi kendine devri 4000-5000 e çıkarıp öyle vites yükseltmeye başladı.

Baskı balata değiştirdim düzeldi. Sonra yine yaptı, artık bu şekil kullanmaya başlamıştım.

Bir süre sonra enjektörleri yeniledim, ne alakaysa enjektör bakımından sonra vites geçişleri de düzelmişti. Ara ara yine yapıyordu tek değişmeyen volan kalmıştı.

Artık aracı sattım derdinden kurtuldum. Asm şanzuman ömür törpüsü gerçekten.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Firmalar bu araçları satarken bir de eğitim vermeliydi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tamer Topaç yazdı:

Firmalar bu araçları satarken bir de eğitim vermeliydi.

otomatik şanzıman diye satıcıya eğitim verirler ise böyle olur, tamı yaırmı yok , dsg/asm/edc otomatik debriyajdır. aisin otomatik şanzıman mesela

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Yenibosna’da bi şanzımancı var. Yakınımızın çaresiz fusion şanzımanına çare olmuştu. Ama uzak size. Atco var belki servisteki cihazı tedarik etmişlerdir

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ahmet ilhan
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Yenibosna’da bi şanzımancı var. Yakınımızın çaresiz fusion şanzımanına çare olmuştu. Ama uzak size. Atco var belki servisteki cihazı tedarik etmişlerdir

Üstadim yenibostadaki firmanin adi nedir eger olmazsa oraya gotureyim

Arkadaslar Allah razi olsun verdiginiz cevaplar icin

Yorum bağlantısı
Ahmet ilhan
Çağlar Bayur yazdı:

servisteki cihaz şart o yüzden, dışarıda da bu cihazın replikaları var veya kullananlar doğru dürüst  kullanamıyor

Caglar abi ara ara sanzumanin oradan bozuk para şıngırtısı gibi ses geliyor. Bunun icin ne yaptirmam lazim? 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...