İçeriğe Yönlendir

Süper Grip

Gencay Bengli

Recommended Posts

Gencay Bengli

Herkese selamlar, birkaç gündür eşim, ben ve 3 yaşındaki kızımda bogaz ağrısı, geniz akıntısı, eklem ağrısı, baş ağrısı şikayetlerimiz olmaya başladı.Esimde ara ara ates de yükseldi. 38/39. Koku tad duyusu da gitti. Geçmişte covid geçirdiğim için koku tad olayı da devreye girince test yaptırdık.iki gun arayla iki kere, ikisi de negatif. Bende negatifim. Bugün doktora gittik. Covid belirtileri ile nerdeyse birebir seyreden bazı bölgelerde süper grip ( aşağısı bizi kurtarmaz zaten) adlandırılan bir salgın durumu söz konusu. Burun spreyi, bogaz spreyi ( sgk ödemesinden çıkartılmış), antibiyotik, agri kesici, ve mide koruyucusu verip bizi gönderdiler.

Geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkür ederim. Sevgiler

• Beğen 2
  • Şaşkın 3
  • Üzgün 3
Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Çok geçmiş olsun. Bir superimiz eksikti ülke olarak tam oldu.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç

Anlattığınız herşeyi ben eşim ve 1.5 yaşındaki kızımız yaşıyoruz. 2 hafta oldu yeni yeni kendimize geldik. Okuldaki öğretmen arkadaşlar da aynı.

Yorum bağlantısı
Gencay Bengli
Çağatay Kılınç yazdı:

Anlattığınız herşeyi ben eşim ve 1.5 yaşındaki kızımız yaşıyoruz. 2 hafta oldu yeni yeni kendimize geldik. Okuldaki öğretmen arkadaşlar da aynı.

Kızım kreşe gidiyor, haliyle hastalıklar da gelmeye başladı. Bir hafta iyi ettikysek 2 gün sonra yeniden hasta. Böyle böyle alışacaklar; ama şunu gördüm muazzam bir grip salgını var. Üst solunum yolu enfeksiyonu ve akabinde boğaz ağrısı ile başlayan bir süreç. Size de geçmiş olsun

Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç
Gencay Bengli yazdı:

Kızım kreşe gidiyor, haliyle hastalıklar da gelmeye başladı. Bir hafta iyi ettikysek 2 gün sonra yeniden hasta. Böyle böyle alışacaklar; ama şunu gördüm muazzam bir grip salgını var. Üst solunum yolu enfeksiyonu ve akabinde boğaz ağrısı ile başlayan bir süreç. Size de geçmiş olsun

Teşekkür ederim umarım tez vakit atlatırsınız geçmiş olsun. Bizim ufaklık evde kreş yok ama ben de eşim de okula gidip geliyoruz ve her ikimizin de okulu bin mevcudun üzerinde. Okuldaki arkadaşların aileleri de aynı. Acile gidip ilaç yazdıracaktım gelen hep çocuk ve eczanelerde raflara çocuk antibiyotik şuruplarını stok şeklinde istiflemişler.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Gencayım süper geçmiş olsun diliyorum sana. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Aslıoğlu
Gencay Bengli yazdı:

Herkese selamlar, birkaç gündür eşim, ben ve 3 yaşındaki kızımda bogaz ağrısı, geniz akıntısı, eklem ağrısı, baş ağrısı şikayetlerimiz olmaya başladı.Esimde ara ara ates de yükseldi. 38/39. Koku tad duyusu da gitti. Geçmişte covid geçirdiğim için koku tad olayı da devreye girince test yaptırdık.iki gun arayla iki kere, ikisi de negatif. Bende negatifim. Bugün doktora gittik. Covid belirtileri ile nerdeyse birebir seyreden bazı bölgelerde süper grip ( aşağısı bizi kurtarmaz zaten) adlandırılan bir salgın durumu söz konusu. Burun spreyi, bogaz spreyi ( sgk ödemesinden çıkartılmış), antibiyotik, agri kesici, ve mide koruyucusu verip bizi gönderdiler.

Geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkür ederim. Sevgiler

Geçmiş olsun, ben de iki hafta süren bir grip, nezle karışımı hastalık geçirdim. Sevindirici yanı normalleşiyoruz. 2019 öncesi gibiydi yaşadıklarım.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

2020 mart ayında pandeminin başlamasıyla kızımı kreşten alınca kızım ve küçük ikizlerim hastalık nedir unutmuşlardı. Bu Eylül'de kızım anaokuluna tekrar başladı, başladıktan 10 gün sonra hepimiz de covit olduk. İyileşip karantina bitince tekrar okula gönderdik, şimdi de çocukların hepsinde burun akıntısı ve öksürük başladı. Tamam sosyal varlıklarız ama sanki kalabalıktan uzak olmak, Home ofis, home okul şeklinde yaşasak daha iyi olur gibime geliyor.

Yorum bağlantısı
Kürşat Gönüllü

Hastalıktan muzdarip tüm arkadaşlara çok geçmiş olsun.
Okullar kreşler açıldı ve Hastalık taşımaktan ya da kapmaktan çekindiğimizden torunların yanına gidemiyoruz. Umudumuz İnşallah kısa bir zamanda herşeyin normale dönmesi.

Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

Geçmiş olsun, okulda burun çeken, hapşıran, öksüren, rengi kaçmış ve baygın baygın bakan bir sürü öğrenci var. Test yaptırdık negatif diyorlar. Mevsimsel olabilir. Maalesef gençler korunaklı kaban falan da giymiyorlar, formanın üzerine ince bir sweat...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burak Tokcan

Çok geçmiş olsun. Aynı durum bizde de var. Tat, koku kaybı olmasa da geçmeye bir grip salgını var bu aralar. Çok uzun sürüyor. Vücutta kırgınlık, eklem ağrısı vs. yok ama burun ve geniz akıntısı bir türlü geçmiyor. Boğazda da böyle her an hasta olacakmışsın gibi bir his kalıyor.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Gencay Bey geçmiş olsun. Grip dediğimiz şey virüs, antibiyotikler virüse fayda etmez der doktorlar. Peki o halde neden antibiyotik verdi ki size?

Bizim çocuğun doktoru virüslerde kesinlikle antibiyotik vermiyor ordan biliyorum.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Oktay Göktaş

Benim kızım da aynı. Bir hafta gidiyor, sonra bi öksürük başlıyor. Bir hafta evde, tedavi ilaçlar falan derken aynı döngüdeyiz maalesef. Bizim nesil dışarda oynardı. Şimdiki çocukları fanusta büyütüyoruz, sonra okul başlayınca sürekli hasta oluyorlar.
Geçmiş olsun.
2020 mart ayında pandeminin başlamasıyla kızımı kreşten alınca kızım ve küçük ikizlerim hastalık nedir unutmuşlardı. Bu Eylül'de kızım anaokuluna tekrar başladı, başladıktan 10 gün sonra hepimiz de covit olduk. İyileşip karantina bitince tekrar okula gönderdik, şimdi de çocukların hepsinde burun akıntısı ve öksürük başladı. Tamam sosyal varlıklarız ama sanki kalabalıktan uzak olmak, Home ofis, home okul şeklinde yaşasak daha iyi olur gibime geliyor.

O durum daha tehlikeli aslında. Ne kadar çok izole yaşarsanız o kadar kırılgan oluyorsunuz. Bağışıklık rahatlığa alışınca, vücudun direnci çok düşüyor. Bizler sokakta büyüdük, koştuk, toprakta oynadık. Bu kadar çok hasta olmazdık.
Gencay Bey geçmiş olsun. Grip dediğimiz şey virüs, antibiyotikler virüse fayda etmez der doktorlar. Peki o halde neden antibiyotik verdi ki size?
Bizim çocuğun doktoru virüslerde kesinlikle antibiyotik vermiyor ordan biliyorum.

Boğazda da enfeksiyon varsa antibiyotik kaçınılmaz oluyor. Yoksa virüs konusunda haklısınız..
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç
Emre Şimşek yazdı:

antibiyotik verdi ki size

Grip tek başına olsa...Boğaz enfeksiyonu ile birlikte olunca  mecbur kullanılıyor.

• Beğen 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Emre Şimşek yazdı:

tıbbı bi,lmem de ben hasta oldum mu antibiyotiksiz ayağa kalkamıyorum, az olurum öz olurum

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Gencay Bengli
Emre Şimşek yazdı:

Bana burun spreyi ve ağız spreyi verdi, eşime artı olarak antibiyotik verdi. Antibiyotik onda var. Çocuk doktorumuzda normalde birgün ilac yazdığını bilmem ama bu sefer bakteriyel bir durum var onun için antibiyotik yazicam dedi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Osman SEVİM

Geçmiş olsun. Allah acil şifalar versin.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Geçmiş olsun, bu virüslerle olan savaşı kim kazanacak acaba!

Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Çok geçmiş olsun.

Çevremdeki çoğu kişi aynı belirtilerle hasta.

Acaba Covid, dedikleri gibi normal seyri ile hayatımıza devam mı ediyor artık?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...