İçeriğe Yönlendir

1.3 Mjet E4 65.xxx Km Yağ Değişimi

Ramazan Alptekin

Recommended Posts

Ramazan Alptekin

Abilerim/Ustalarım herkese iyi forumlar.Aracımın yağ değişim vakti geldi. Selenia 5-30,motul 8100 x-clean efe 5-30 dexos2,mobil1 esp 5-30 dexos 2. Hangisini almalıyım ? (araçta dpf yok)

Yorum bağlantısı
Burak Kuşçu

Kullandığım tüm fiat otomobillerinde selenia kullandım. Edindiğim tecrübe diğer markalarda bir miktar yağ eksiltme ile karşılaştım selenia da bu olmadı. Multijet motorda triger zincir gergisi yağ basıncı ile çalışır bu yüzden özellikle kullandığım yağ ve seviyesine çok dikkat ettim. 

Yorum bağlantısı
Tevfik Işık

Ben şimdiye kadar tum araclarimda(1.3g.punto mj, hyundai i20 1.2 mpi, jetta 1.2tsi bmt, jetta 1.4tsi bmt) hep mobil 1 esp 5 30 yag kullandim. Cok memnunum, hic bir aracimda eksiltme olmadi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür

Motul bence en iyi tercih olacaktır , ama aldığını yere dikkat edin satın aldığınız yağ faturalı olmalı faturanın üzerinde yağın adı ve litresi yazmalı .

Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Selenia fiat mtj için bulabileceğiniz en optimum yağdır çünkü petronas bu yağı fiata özel üretir. Linea kullandığım dönemde çok araştırdım, 1.3 mtj motorun bütün spesifikasyonlarını kapsıyor. Mtj motor için üretildiği o kadar belli ki bir kutusu tam 3,2 lt, aracın da filtresi değiştirildiğinde yağ kapasitesi tam bu kadar. :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Deniz Kom

3 seferdir aracımda Selenia Petronas kullanıyorum. Eksiltme olmadı, çamura dönmedi. 

Aslına bakarsanız orjinalliğinden emin olunan ve gerekli sertifikaları sağlayan her sentetik yağ, işini fazlasıyla yapacaktır. 

Yorum bağlantısı
Muharrem Karagülle
Ramazan Alptekin yazdı:

Abilerim/Ustalarım herkese iyi forumlar.Aracımın yağ değişim vakti geldi. Selenia 5-30,motul 8100 x-clean efe 5-30 dexos2,mobil1 esp 5-30 dexos 2. Hangisini almalıyım ? (araçta dpf yok)

Benim aracımda 1.3 linea E4,geçmiş yağ  bazı yağ bakımlarında 5.40 bazısında 5.30 yağ kullanılmıs.Bu E4  linealar için  kaç numara kullanılması gerekiyor?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...