İçeriğe Yönlendir

Megane 4 Enjeksiyon Problemi

Arif Aykın

Recommended Posts

Arif Aykın

Merhaba arkadaşlar,

Abimin aracında böyle bir sıkıntı var. Araç sadece soğuk havalarda bu durumu yapıyor. Kontrol ettirildi problem bulunmadı. Araç bilgisayara bağlandı 4 adet bobin hatası görünüyor fakat servis 4 adet bobinin aynı anda arıza yaptığını görmedim demiş. Başıma gelen var mıdır? Araç sabah havalar soğuk olduğunda sadece bu hatayı veriyor ve yaklaşık 300-400 mt gittikten sonra veriyor.

87p2fqr.jpeg

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Arif abi elektrovanayı söküp temizleyip geri takın. Yağ basıncını kontrol edemediği zamanlarda daha çok verir bu hatayı. Alakasız geliyor kulağa ama çoğu k4m motorda bu hatanın ilk nedeni bu. Bu araç sanırım benzinli 1.6

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Onun tespiti kolaydır da.. İste usta olana..

Normal tespit yapsınlar.. Tek tek degissinler.. 

Metin Akbal yazdı:

Benzinli değildir bu 5500 de devir kesici var?

redlayn kırmızı cizgimizdir 😂

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Murat Sahın yazdı:

Selamlar,

Hangi motor acaba? Yakıt ne?

1.6 benzin+LPG

Oğuzkan Erışık yazdı:

Arif abi elektrovanayı söküp temizleyip geri takın. Yağ basıncını kontrol edemediği zamanlarda daha çok verir bu hatayı. Alakasız geliyor kulağa ama çoğu k4m motorda bu hatanın ilk nedeni bu. Bu araç sanırım benzinli 1.6

Nerede bu elektrovana kardeşim ☺️

Metin Akbal yazdı:

Benzinli değildir bu 5500 de devir kesici var?

Yanıldın 😂 benzin+LPG 

Alpay Sumer yazdı:

Onun tespiti kolaydır da.. İste usta olana..

Normal tespit yapsınlar.. Tek tek degissinler.. 

redlayn kırmızı cizgimizdir 😂

Normal tespit mi 😂 senin otomobil parçalarına gelen zamlardan haberin yok sanırım 😂😂😂

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Hicbisey yapamiyorlarsa tek tek baksinlar yahu 😂 pahali diye yaptirmayacanmi 😄

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Arif Aykın yazdı:

Nerede bu elektrovana

Bloğun solunda kulağa yakın, bujilerin sol hizzasında kalıyor. 1 tane alyen vida tutuyor. Üstünde soket var. Ya da en kolayı youtube dan megane elektrovana yaz izle abi nası söküldüğünü. Çok basit. Balata spreyi ile temizle ucunu. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

K4m motor 4 kasada kullanılmadı diye biliyorum ben. Nissanla ortak olan motor olmalı bunda. 8 enjektörlü. Elektrovana vardır belki bunda da onu bilmiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Şirketin dizel megane 4 leri var. Bir tanesi ara sıra veriyor bu hatayı serviste çözemedi. Çıkıyor hata biraz sürünce kontak kapat aç sönüyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
Merhaba arkadaşlar,

Abimin aracında böyle bir sıkıntı var. Araç sadece soğuk havalarda bu durumu yapıyor. Kontrol ettirildi problem bulunmadı. Araç bilgisayara bağlandı 4 adet bobin hatası görünüyor fakat servis 4 adet bobinin aynı anda arıza yaptığını görmedim demiş. Başıma gelen var mıdır? Araç sabah havalar soğuk olduğunda sadece bu hatayı veriyor ve yaklaşık 300-400 mt gittikten sonra veriyor.

87p2fqr.jpeg
Buji bobin degisince duzeldi benim megan 2 de abi deneyebilirsin
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Oğuzkan Erışık yazdı:

Bloğun solunda kulağa yakın, bujilerin sol hizzasında kalıyor. 1 tane alyen vida tutuyor. Üstünde soket var. Ya da en kolayı youtube dan megane elektrovana yaz izle abi nası söküldüğünü. Çok basit. Balata spreyi ile temizle ucunu. 

Deneyeceğim kardeşim yarın bir aksilik çıkmazsa.

Levent Güzelkalp yazdı:
Arif Aykın yazdı:
Merhaba arkadaşlar,

87p2fqr.jpeg

Buji bobin degisince duzeldi benim megan 2 de abi deneyebilirsin

Oğuzkanın dediğini deneyeyim sonra oralara doğru gideceğiz artık 

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Arif Aykın yazdı:

Deneyeceğim

Esc kontrol uyarısı da veriyor mu abi? 

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Oğuzkan Erışık yazdı:

Esc kontrol uyarısı da veriyor mu abi? 

Yok sadece bu uyarı geliyor 

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Ali Tuğberk Avar

LPG'de olabilecek sorunlar bunlar. İyi bir ustaya gösterin. Sorun yok diyen ustaya tekrar gitmeyin. Standardında yok zaten olamaz bu sorun. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...