İçeriğe Yönlendir

Motorsiklet Ekipman Tavsiyesi

Mert Emre ŞAMCI

Recommended Posts

Mert Emre ŞAMCI
(düzenlendi)

Merhabalar,

Motolux ceo110 modelini almış bulunmaktayım. Ekipman için hiçbir bilgim yok. Çok fazla tercih var. Yurtdışı aliexpress te bakıyorum. Ancak işin içinden çıkılmıyor

Kask : 750 - 1300₺ bütçe

Eldiven : 175 - 250₺ bütçe

Kilit: 250 - 350₺ bütçe  

Kilit için bunu düşündüm.

https://urun.n11.com/kilit-ve-alarm/securage-alarmli-motosiklet-disk-kilidi-7mm-P233339548

Kask düşüncem

https://www.hepsiburada.com/ls2-rapid-crypt-mat-siyah-kapali-kask-l-beden-p-HBV00000T5LIZ

https://www.hepsiburada.com/ls2-ff320-bang-siyah-neon-sari-kask-s-p-HBV0000057PS7?magaza=Moto34shop&utm_source=pc&utm_medium=akakce&utm_campaign=c&utm_content=c&utm_term=k&wt_pc=akakce.c.k.pc&v=1.96.3

Eldiven düşüncem

https://www.trendyol.com/probiker/unisex-siyah-korumali-motosiklet-eldiveni-p-96540800?boutiqueId=599289&merchantId=131994&v=m

Şimdilik öncelikli bu 3'üne ihtiyacım var. Tavsiyeniz olursa memnun olurum. Scooter kullanacağım için keskin hatlı sport kasklar komik durur diye düşünüyorum.

Bütçemi biraz olmak kaydı ile aşıyor ise yinede tavsiyenize bakmak isterim.

tarihinde Mert Emre ŞAMCI tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Kaskı internetten alacaksanız güvenilir satıcılar tercih edin zira kask motordan daha önemli. LS2'ler genelde gerekli güvenlik sertifikalarına sahip oluyor lakin üretim tarihi önemli. Yani malzeme zamanla işlevinden kaybediyor. O yüzden mümkün olduğunca yeni üretim olsun. Bunu kaskın içinde bir etikette belirtirler genelde. 

Eldivenler iş görür.

Alarmlı kilitler hikaye, ama hiç kilit takmamaktan iyidir. 

Lakin alacaklarınız içinde mont  ve pantolon göremedim, bunlar vardır elinizde diye umut ediyorum zira tek başına kask ve eldiven yetmeyecektir. Motor kullandığım dönemde yan yana giderken orada olduğumun farkında olmayan sürücü üstüme kırdığında omzumla sürücü camını kırmış, bacağımla kapıyı fena halde çökertmiştim ve korumalar sayesinde ben hasar görmemiştim. Yani o mont ve pantolon sadece soğuktan ve yağmurdan korumuyor, özellikle kazadan koruyor. Hatta bence omurga koruması olan bir mont tercih etmelisiniz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kask kafaya takılmadan alınmamalı bir dükkandan seçin derim. dizlik ihmal etmeyin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Emre ŞAMCI
Murat Sahın yazdı:

Kaskı internetten alacaksanız güvenilir satıcılar tercih edin zira kask motordan daha önemli. LS2'ler genelde gerekli güvenlik sertifikalarına sahip oluyor lakin üretim tarihi önemli. Yani malzeme zamanla işlevinden kaybediyor. O yüzden mümkün olduğunca yeni üretim olsun. Bunu kaskın içinde bir etikette belirtirler genelde. 

Eldivenler iş görür.

Alarmlı kilitler hikaye, ama hiç kilit takmamaktan iyidir. 

Lakin alacaklarınız içinde mont  ve pantolon göremedim, bunlar vardır elinizde diye umut ediyorum zira tek başına kask ve eldiven yetmeyecektir. Motor kullandığım dönemde yan yana giderken orada olduğumun farkında olmayan sürücü üstüme kırdığında omzumla sürücü camını kırmış, bacağımla kapıyı fena halde çökertmiştim ve korumalar sayesinde ben hasar görmemiştim. Yani o mont ve pantolon sadece soğuktan ve yağmurdan korumuyor, özellikle kazadan koruyor. Hatta bence omurga koruması olan bir mont tercih etmelisiniz. 

Abi Trendyol go bildiğim kadarıyla ceket veriyor. Ancak pantolon vermiyor. Ceket ile mont aynı şey mi bilemedim. Onlarıda alacağım en kısa sürede. Daha netleşmedi her şey. Sadece motor alındı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Mert Emre ŞAMCI yazdı:

Abi Trendyol go bildiğim kadarıyla ceket veriyor. Ancak pantolon vermiyor. Ceket ile mont aynı şey mi bilemedim. Onlarıda alacağım en kısa sürede. Daha netleşmedi her şey. Sadece motor alındı.

Sanırım mont veriyor. Bu durumda, pantolonu almanı öneririm. Eldiven içinse, linkini paylaştığın ürün 4 mevsim tabir edebileceğim bir ürün. Eğer motokurye olarak sürekli motorun üzerinde olacaksan yaz için yazlık, kış için kışlık eldiven öneririm.

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Ekipmanları denemeden almayın. Kask eldiven yaz kış mont ve dizlik olmadan binmeyin. Terlikle asla binmeyin hava 40 derece de olsa. Ekipmanlar size tam oturmazsa bir işe yaramaz bunu unutmayın.

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
İlkay Başaran yazdı:

dizlik

Çoğunlukla işe yaramadığı iddia edilir. Tecrübe ile sabit, bacağın cisimle yahut yerle ilk çarpışmasında oluşan en yüksek kuvveti göğüslüyor. Sonrası asfaltta sürüklenmek zaten :) Kesinlikle pantolon giyilmeyecekse dizlik takılmalı. Ama pantolonun yerini asla tutmaz, bu da bir gerçek :) 

Yorum bağlantısı
Aytac Sakal

Motosikletiniz Hayırlı olsun Kazasız Belasız tekerinize taş değmesin.

Ben olsam Kaska verilen paraya acımam Allah Korusun yatırınca asfaltta kayarken insan önemini anlıyor Kask çok kritik Nolan Shoei Arai gibi kendini kanıtlamış kasklardan birini seçerdim biraz bakındım 2500 civarı fiyatlara Kasklar var.

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Murat Sahın yazdı:

Çoğunlukla işe yaramadığı iddia edilir. Tecrübe ile sabit, bacağın cisimle yahut yerle ilk çarpışmasında oluşan en yüksek kuvveti göğüslüyor. Sonrası asfaltta sürüklenmek zaten :) Kesinlikle pantolon giyilmeyecekse dizlik takılmalı. Ama pantolonun yerini asla tutmaz, bu da bir gerçek :) 

Motor pantolonunun yerini illaki tutmaz çünkü onda diz korumaya ek kalça vb var. O işe yaramadığını iddia eden arkadaşı bi kot pantolonla birde kot üzerine dizlikle abssiz motorla ani frende düşme testine davet ediyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...