İçeriğe Yönlendir

Toyota Corolla - E140-E150 (Makyajlı Makyajsız) Farkları?

Murat Sahın

Recommended Posts

Murat Sahın
Merhabalar,

Bir arkadaşa Corolla 1.6 elegant manuel bakıyoruz. İnternette araştırdım lakin kesin ve tam bilgi edinemedim. Corolla E140 makyaj gördü ve E150 olarak adlandırılıyor sanırım. Peki bu makyajda makyaj dışında ne gibi geliştirmeler oldu acaba?
Benim edindiğim bilgiler;

-Elektrikli katlanır ayna makyajla geliyor.
-Göstergenin bazı ışıklarının rengi beyaz oluyor makyajla.
-Makyajlı kasada tam otomatik şanzıman ekleniyor, makyajsızda sanırım ya manuel ya yarı otomatik.
-Çamurluklardaki sinyaller makyaj ile dikiz aynasına konumlandırılmış.

Bunları öğrenebildim ve hiç biri bizim için çok anlamlı değil. Bu makyaj ile güvenliğe etki eden, yakıta ve/veya motor ömrüne etki eden, konfora etki eden farklı eklentiler var mı yoksa sadece saydığım kadar mı?

Şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Önceki modellerinde elegant ex.+vsc donanım vardı. Vsc dediğimiz esp nin farklı adlandırmasıydı. Makyajsız olan elegantta esp olmama ihtimali yüksek

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Ü.Emre Kartal yazdı:

Önceki modellerinde elegant ex.+vsc donanım vardı. Vsc dediğimiz esp nin farklı adlandırmasıydı. Makyajsız olan elegantta esp olmama ihtimali yüksek

Hem makyajlı hem makyajsız kasalarda en yüksek donanım paketi elegant, ikisi içinde manuel benzinlide vsc donanımı yok maalesef. Dizellerde var, otomatiklerde opsiyon olarak sunulmuş galiba. Comfort extra var ama o elegantın alt paketi. Auriste elegant manuel atmosferik 1.6'da vsc sanırım opsiyonelmiş o zamanlar.

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Murat Sahın yazdı:

Hem makyajlı hem makyajsız kasalarda en yüksek donanım paketi elegant, ikisi içinde manuel benzinlide vsc donanımı yok maalesef. Dizellerde var, otomatiklerde opsiyon olarak sunulmuş galiba. Comfort extra var ama o elegantın alt paketi. Auriste elegant manuel atmosferik 1.6'da vsc sanırım opsiyonelmiş o zamanlar.

Olabilir, birde hangi yılları tam emin değilim 1.6 motorun 124 ve 132 hp olanı vardı. 132 olanlar daha sonra çıktı yeni kasada çıkan 1.5 e kadar da devam etti ufak tefek farklarla. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Ü.Emre Kartal yazdı:

Olabilir, birde hangi yılları tam emin değilim 1.6 motorun 124 ve 132 hp olanı vardı. 132 olanlar daha sonra çıktı yeni kasada çıkan 1.5 e kadar da devam etti ufak tefek farklarla. 

132 hp olan E160 kasayla girdi sanırım. E140 ve makyajlı gördüklerim hep 124 hp. 132 hp valvematik motor çok güzel. Yakıtı başarılı, performansı iyi, doğru yağ kullanılırsa (0w20 kullanılmalı ama herkes 0w40 hatta 5w40 kullandığı için değişken subap zamanlamasının mekanizmasını bozuyor diyorlar) baya da uzun ömürlü.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Merhabalar,

Bir arkadaşa Corolla 1.6 elegant manuel bakıyoruz. İnternette araştırdım lakin kesin ve tam bilgi edinemedim. Corolla E140 makyaj gördü ve E150 olarak adlandırılıyor sanırım. Peki bu makyajda makyaj dışında ne gibi geliştirmeler oldu acaba?
Benim edindiğim bilgiler;

-Elektrikli katlanır ayna makyajla geliyor.
-Göstergenin bazı ışıklarının rengi beyaz oluyor makyajla.
-Makyajlı kasada tam otomatik şanzıman ekleniyor, makyajsızda sanırım ya manuel ya yarı otomatik.
-Çamurluklardaki sinyaller makyaj ile dikiz aynasına konumlandırılmış.

Bunları öğrenebildim ve hiç biri bizim için çok anlamlı değil. Bu makyaj ile güvenliğe etki eden, yakıta ve/veya motor ömrüne etki eden, konfora etki eden farklı eklentiler var mı yoksa sadece saydığım kadar mı?

Şimdiden teşekkürler.  
Bende 2009 e140 vardı tam otomatik 1.6 koltuk ısıtmalı :)
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Köksal Yılmaz yazdı:

Bende 2009 e140 vardı tam otomatik 1.6 koltuk ısıtmalı :)

Koltuk ısıtma opsiyon mu ki acaba 🤔

Arabada ne gibi değişiklikler var, hangi paketinde neler var bulamadım, halbuki dünyanın en çok satanlar listesinde hep. 

Otomatik olanının yakıtın dan korkuyor arkadaş. Gerçi fabrika verileri daha düşük 6 ileri manuele kıyasla 4 ileri tork konvertorlü tam otomatik olanının ama buradaki fabrika verileri bize hiç makul gelmiyor. 4 ileri hemde tork konvertorlü vites kutusu nasıl 6 ileri manuel den az yakar anlamıyoruz 🙂

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Koltuk ısıtma opsiyon mu ki acaba [emoji848]
Arabada ne gibi değişiklikler var, hangi paketinde neler var bulamadım, halbuki dünyanın en çok satanlar listesinde hep. 
Otomatik olanının yakıtın dan korkuyor arkadaş. Gerçi fabrika verileri daha düşük 6 ileri manuele kıyasla 4 ileri tork konvertorlü tam otomatik olanının ama buradaki fabrika verileri bize hiç makul gelmiyor. 4 ileri hemde tork konvertorlü vites kutusu nasıl 6 ileri manuel den az yakar anlamıyoruz [emoji846]
Sanırım ötv indirimi vakti rusyaya gidecek araçlardandı. Comfort extra paketti dijital klima, siyah kumaş döşemeye koltuk ısıtma, hız sabitleme vardı dikkatimi çeken. Yakıt olarak 1.6 atmosferik otomatik 3-4 arabam oldu, ş.içi 12 lt lpg karışık 10 lt lpg yaktım hep. Beğendiğim bir araçtır. Alırsanız fitreleri asakashi almak farzdır default_smile.png
  • Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

140da 1. 6benzinli tam otomatik var abi. Şirkette kullanıyorum ben. Makyajla gelmedi o. 

Murat Sahın yazdı:

Koltuk ısıtma opsiyon mu ki acaba 🤔

Otomatik olanının yakıtın dan korkuyor arkadaş. Gerçi fabrika verileri daha düşük 6 ileri manuele kıyasla 4 ileri tork konvertorlü tam otomatik olanının ama buradaki fabrika verileri bize hiç makul gelmiyor. 4 ileri hemde tork konvertorlü vites kutusu nasıl 6 ileri manuel den az yakar anlamıyoruz 🙂

Şirkette ben kullanında 7 kızlar kullanınca 8.5yakıyor benzinde. 4 ileri tam otomatik. 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Oğuzkan Erışık yazdı:

140da 1. 6benzinli tam otomatik var abi. Şirkette kullanıyorum ben. Makyajla gelmedi o. 

Şirkette ben kullanında 7 kızlar kullanınca 8.5yakıyor benzinde. 4 ileri tam otomatik. 

Bunu biraz aç ama, nasıl kullanıyorsun, hangi şartlarda kullanyorsun gibi bilgileri paylaş da fikir sahibi olalım :) Arabasız kaldım çaya da gelemiyom. Evi de çubuğa taşıdım ki hiç toplu taşıma kullanılabilir gibi değil. Denk getirince bir araba, görüşelim.

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Murat Sahın yazdı:

Bunu biraz aç ama, nasıl kullanıyorsun, hangi şartlarda kullanyorsun gibi bilgileri paylaş da fikir sahibi olalım :) Arabasız kaldım çaya da gelemiyom. Evi de çubuğa taşıdım ki hiç toplu taşıma kullanılabilir gibi değil. Denk getirince bir araba, görüşelim.

Böyle.

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
İlkay Başaran yazdı:

Böyle.

Arşiv mi var denk gleince yapıştırıyor musun çok merak ediyorum İlkay abi 😃

Murat Sahın yazdı:

Şehir içi sakin kullanım abi. 

Kızlar gazın dibini görüyor tabi. Trafik okuma yok bizimkilerde. Işıktan tam gaz kalkarlar son anda frene basarlar falan. 

Ben gelirdim de yakıt çok pahalı 😂😂 Aslında havaalanına gelip gidiyorum da hiç duracak vaktim olmuyor. 

Murat Sahın yazdı:

Şehir içi sakin kullanım abi. 

Kızlar gazın dibini görüyor tabi. Trafik okuma yok bizimkilerde. Işıktan tam gaz kalkarlar son anda frene basarlar falan. 

Ben gelirdim de yakıt çok pahalı 😂😂 Aslında havaalanına gelip gidiyorum da hiç duracak vaktim olmuyor. 

• Teşekkür 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...