İçeriğe Yönlendir

İstanbul Kuzey Ege Arası Güzergah

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu

Çanakkale köprüsü açıldı. Avrupa yakası’nda oturan biri olarak kuzey ege yani ayvalık, akçay gibi yerlere çanakkale üstünden gitmek istesem yol daha uzun oldu. Ne anladık bu işten :) köprüye karşı değilim. Yol medeniyettir ama bu köprünün verimli çalışması için

1- silivri-malkara arasına otoyol yapılması gerekiyor. Şu ana kadar köprüden malkara’ya kadar otoyol yapıldı sadece. 

2- köprüyü geçtikten sonra lapseki - akçay arasına direkt yol yapılması gerekiyor. 

77-EADC93-D952-4-B0-B-B1-F3-CE94-CFC7-AD

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Ne anladık bu işten

taam, sen de çanakkaleye gitmeyi iste, akçayı isteme, olsun bitsin?

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan

Köprü rotası Yurtdışından gelip Ege'ye gitmek isteyenlere yarayacak sanırım.. Yurtdışından gelen geçebilir anca :) Geçen bir video da 1 araba dahi geçmiyor diyorlardı..

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

lapseki - akçay arasına direkt yol yapılması gerekiyor. 

gece gece icat çıkarma abrraahammmmm

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Serkan Karadağ yazdı:

Ayvacık küçükkuyu arasına yol yapılıyor. Bu yol bitince süre biraz daha kısalacak. 

https://www.fermanoglu.com.tr/Projeler/ayvacik-kucukkuyu-yolu-tunelleri-projesi/

Oradaki dağ virajlı yollar fena. Ama esas yol köprü çıkışından edremit’e olmalı bence. 

böylece daha hızlı beton dökeceğiz her yere :) 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

izmir aliağa arası o-33 otoyolu belkide çanakkale’ye bağlanacak. O zaman anlamlı olur

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Avrupa yakasından Osmangazi 'ye gelinceye kadar, Malkara 'dan otobana girilir bence.

Tekirdağ 'dan sonra sadece İnecik 'te trafik ışığı var diye hatırlıyorum.

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Ama esas yol köprü çıkışından edremit’e olmalı bence.

Pek anlamlı olmaz bence. Mevcut proje Balıkesir 'e bağlanacak. Kavşak noktası Balıkesir.

Yorum bağlantısı
Alper Şenses

q3fryh4.jpegT1 ve T2 de ışık göründü töreni yapıldı alt yapı ve kablolama başlanacak, yüklenici firmayada ödemesi tamamlanmış diye duydum, sarı çizgili yeni yol güzergahında hummalı çalışma devam ediyor açılış 2023 denildi ama ulaştırma bakanı yaz ayına yetişebilir demiş. Orada bir tek trafikli yer Küçükkuyu merkezde sağlı sollu araba parkından dolayı tek şeritten akıyor. İnşallah yetişir

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
H.Cenk Bayrakçı

O yol en işlek yollardan biri. İzmir-Çanakkale arasını kastediyorum. Yazın Bergama'dan Altınoluk'a 3 saatte zor gidiyorum. Şehiriçi gibi trafik var. Edremit'i dolaşırsak daha da kötü. Burhaniye'den Orjan tarafından Akçay'a çıkıp Edremit'i by-pass ediyorum. Yine de çok uzun sürüyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
H.Cenk Bayrakçı yazdı:

O yol en işlek yollardan biri. İzmir-Çanakkale arasını kastediyorum. Yazın Bergama'dan Altınoluk'a 3 saatte zor gidiyorum. Şehiriçi gibi trafik var. Edremit'i dolaşırsak daha da kötü. Burhaniye'den Orjan tarafından Akçay'a çıkıp Edremit'i by-pass ediyorum. Yine de çok uzun sürüyor. 

Bayramda oralarda olmamaya çalışıyorum, kalabalık oluyor. Diğer zamanlarda güzel.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...