İçeriğe Yönlendir

Yazlık Lastik Tavsiyesi

Süleyman Can

Recommended Posts

Süleyman Can

Merhaba herkese,

Sicak gunler yaklasirken fiyatlar daha fazla yukselmeden 4 tane yazlik alacagim. Butcem dahilinde asagidaki lastikleri buldum. Aslinda gonlum kislik lastikte oldugu gibi yine Nokian almaktan yana ama 175-65-14 wetproof dahi 750tl olmus. :(

Dayton 175/65 R14 82T Touring 2 Oto Yaz Lastiği ( Üretim Yılı: 2021 ) 542tl

Falken 175/65 R14 TL 82T Sincera SN110 Ecorun Oto Yaz Lastiği ( Üretim Yılı: 2021 ) 593tl

Dunlop 175/65 R14 82T SP Touring R1 Oto Yaz Lastiği ( Üretim Yılı: 2021 ) 609tl

Barum 175/65 R14 82T Bravuris 5 HM Oto Yaz Lastiği ( Üretim Yılı: 2021 ) 600tl

Ozellikle daha once kullanmis olanlarin tavsiyelerini bekliyorum.

Bu fiyatlarda baska tavsiyeniz olursa degerlendirecegim.

Yorum bağlantısı
Serdal Soysal

Evet fiyatlar çok uçtu geçen sene bu zamanlar 600₺ ye aldığım KUMHO ps71 ecsta şimdi 1250₺
Bir yaz kullandım limitleri hafif zorladım hoşuma gitti, frenleme ve ıslak zemin mükemmel.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

falken Sincera SN110 Ecorun , bu listeden bunu seçerdim, sessiz, tüketimi artırmayan, kuru zeminde iyi, ıslakta bu listeninen iyisi, diğer markalara göre en iyi değil ama olsun.

Serdal Soysal yazdı:

KUMHO ps71 ecsta

çok şaşırtıcı ezber bozan bir model ,

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Alper Tuğlu

Fiestam varken kışlıklar Nokian yazlıklar Michelin kullanıyordum. Gayet de memnundum. Nokia'nın yazlıklarını pek tavsiye etmiyorlar. İmkan varsa Michelin alın derim.

Yorum bağlantısı
Süleyman Can
Alper Tuğlu yazdı:

Fiestam varken kışlıklar Nokian yazlıklar Michelin kullanıyordum. Gayet de memnundum. Nokia'nın yazlıklarını pek tavsiye etmiyorlar. İmkan varsa Michelin alın derim.

Fiyatlar cok yukselmis hala daha da yukselmeye devam ediyor. Aslinda aklimda Mk7 kasanin 195-50-15 jant lastik takimini almak vardi, kitapciga gore de araca tam uyuyordu ama o bile 4-5.5k arasi.

Sanirim Falken veya Dunlop dan birisini alacagim.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Dayton, brisa üretimi, falken ve Dunlop aynı banttan çıkıyor olması lazım onlar da yerli üretim.

Yorum bağlantısı
Deniz Kom

Falken kullandım 3 sene. Hiç sorun yaşamadım, yeni yazlıkları da yine Falken alırım. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Ben Falken kullanıyorum. Yazlık ve kışlık. Gayet memnunum. Zaman zaman sınırlarda kullandığım da oluyor yol tutuşu gayet tatminkar. Dunlop ve Falken ikisi de burada yani Çankırı da üretiliyor. Dunlop daha uzun ömürlü bir lastik ancak daha sert ve biraz daha sesli bir lastik. Bence ikisini de tercih edebilirsiniz. 

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Evren Erakçora yazdı:

Dayton, brisa üretimi, falken ve Dunlop aynı banttan çıkıyor olması lazım onlar da yerli üretim.

Bridgeston ile lassa arası sertlikte. Güzel diyorlar.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Süleyman Can yazdı:

Merhaba herkese,

Sicak gunler yaklasirken fiyatlar daha fazla yukselmeden 4 tane yazlik alacagim. Butcem dahilinde asagidaki lastikleri buldum. Aslinda gonlum kislik lastikte oldugu gibi yine Nokian almaktan yana ama 175-65-14 wetproof dahi 750tl olmus. :(

Falken 175/65 R14 TL 82T Sincera SN110 Ecorun Oto Yaz Lastiği ( Üretim Yılı: 2021 ) 593tl

fiyatlara bak! 14" birde.

Yorum bağlantısı
Yildirim Karaca

bende nokıan dicektim sen bilirsin yol tutuşu güzeldir

Yorum bağlantısı
Murat Öngür

Fiyat önemli olmasa , continantel perımum contact 6 derim. 

Fiyat baz alındığında ise falken derim. 

Yorum bağlantısı
Ali Ünal
Erol Güven yazdı:

Bende baya araştırma yatım lastik konusunda en sonunda https://www.hepsiburada.com/dunlop-205-55-r16-91v-sp-sport-fm800-oto-yaz-lastigi-uretim-yili-2021-p-HBV00000J6KQ4?magaza=AKTAŞ OTO LASTİK A.Ş. Bunu aldım hemen montaj yaptırdım oldukça beyendim.

bi tek ben memnun kalmadım heralde bu lastikten. jetta aracımda 2020 haziran ayında almıştım. 2 sezon kullandım kuru havalarda düşük hızlarda bile abs devreye girmesi hafif rampa da patinaj çekmesi gibi sorunlar yaşadım. arkadan kayma yaşamadı aracım hiç. yağmurlu havalarda ilginç şekilde bu sorunlar ortadan kalkıyor ama. daha önce ki focus aracımda çok memnundum bu lastikten ama jetta ile yıldızı barışmadı sanırım. güzel lastiktir. park ederken kaldırıma sürtme durumlarında yarılma yapmaz çok iyi bilinen marka lastikler gibi. kumho da kullandım ıslak zeminde biraz güvensiz gelmişti bana dunlop dikkat çekici şekilde ıslak zeminde çok iyi tutuş sağlıyor. kışlık lastiklerimde dunlop onlardan çok memnunum lassa michelin gibi lastiklerin çıkamadığı yokuşu rahatlıkla çıktım geçtiğimiz kış aylarında. 

Yorum bağlantısı
Barış Göktürk

Ben olsam Güney Kore'lilerden (Hankook, Kumho, Nexen) birini seçerdim...

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Ben olsam hankook a falan hiç bulaşmazdım, 200 fazla verip kendinni kanıtlamış markalara bakın

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Yerli üretim tercih edin, ekonomiye can verin. Kore, çin .... İthal olanları almayın. 

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Süleyman Can yazdı:

Merhaba herkese,

Dunlop

Yakıt C, yol tutuşu A görünüyor, gayet iyi.

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Evren Erakçora yazdı:

Dayton mu Lassa mı daha iyi olur?

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Koray Demir yazdı:

Dayton mu Lassa mı daha iyi olur?

Lassa daha pahalı , dayton daha çok ekonomi markası gibi konumlanmış. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...