İçeriğe Yönlendir

Plakaya Yazılmış Trafik Cezası Nasıl Ödenir ?

Çağrı Alaf
Çözüme git Yurdaer Elay tarafından,

Recommended Posts

Çağrı Alaf

Evet abilerim. O kadar yıldan sonra ilk cezamı yedim vatana millete hayırlı olsun. E-Devlet üzerinden sorgulama yaptığımda görünüyor ancak ne Online Vergi Dairesinde ne de Kullandığım bankanın mobil uygulamasında ceza gözükmüyor. İlk 15 gün içinde ödemem gerek yüzde 25'i kapmak için. 5 günüm kaldı. Bu cezayı nereye ödeyebilirim sistemde neden gözükmüyor, kaçırdığım bir nokta mı var ?

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Çağrı Alaf yazdı:

Evet abilerim. O kadar yıldan sonra ilk cezamı yedim vatana millete hayırlı olsun. E-Devlet üzerinden sorgulama yaptığımda görünüyor ancak ne Online Vergi Dairesinde ne de Kullandığım bankanın mobil uygulamasında ceza gözükmüyor. İlk 15 gün içinde ödemem gerek yüzde 25'i kapmak için. 5 günüm kaldı. Bu cezayı nereye ödeyebilirim sistemde neden gözükmüyor, kaçırdığım bir nokta mı var ?

Vergi dairesinden ödeyebilirsin, ptt'den ödeyebilirsin :) Geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Yurdaer Elay yazdı:

İnteraktif Vergi Dairesinden beyanlı ödeme yapabilirsiniz.

https://ivd.gib.gov.tr/

Hay Allah razı olsun. Beyanlı diye bilgileri girince ceza göründü. Sabahtan beri butonu gözümün önündeymiş. Bu kurum sitelerini kime yaptırıyorlar böyle leş gibiler anlamak güç.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Zeki Yelboğa
Çağrı Alaf yazdı:

Öncelikle geçmiş olsun.

15 günlük süre, ceza tebligatının postacı tarafından size imza karşılığı tebliğ edildiği tarihten başlar. Cezanın yazıldığı tarihi baz almaz.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç

15 senede yemediğim cezayı 3 ay içinde 2 defa saçma sapan şeylerden yedim beyanla ödeme yeterli ivd den 👍🏼

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Çağatay Kılınç yazdı:

15 senede yemediğim cezayı 3 ay içinde 2 defa saçma sapan şeylerden yedim beyanla ödeme yeterli ivd den 👍🏼

Ne motosiklet ne arabada cezam yoktu Adana yolunda bir Insignia ile oyun oynadık biraz artık uyuyacaktım çünkü, sırayla solluyorduk birbirimizi süratler biraz artmış olacak ki ceza geldi. İkimizde burun buruna giderken karşıdan radar arabasını gördük. Gerisi nafile. Bir rahatlama hissettik ardından

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...