İçeriğe Yönlendir

5 lt Castrol Orijinali Nasıl Anlaşılır?

Murat Öngür

Recommended Posts

Erdem Doğan
Murat Öngür yazdı:

aslında mobil L.moly castrol den bir tık daha ucuz motul

Usta’da motul daha pahalı oluyor heralde. Mobil in 2 katıydı nerdeyse 😂

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Erdem Doğan yazdı:

Usta’da motul daha pahalı oluyor heralde. Mobil in 2 katıydı nerdeyse 😂

sosyal ağın faydaları, satıcı için

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Çağlar Bayur yazdı:

sosyal ağın faydaları, satıcı için

Nasıl reklam yaptılarsa motul en iyi olduğu icin pahalı olması normal karşılanıyor. LM varken motul ile patates kızartılır 🤪

Yorum bağlantısı
Yunus Gökhan Ay
Erdem Doğan yazdı:

Nasıl reklam yaptılarsa motul en iyi olduğu icin pahalı olması normal karşılanıyor. LM varken motul ile patates kızartılır 🤪

Adam eski yağcı hemen LM oldun bakıyorumda...

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Yunus Gökhan Ay yazdı:

Adam eski yağcı hemen LM oldun bakıyorumda...

Yerinde gördükten sonra LM’e inandim. Castrol almıstım yine de 😂

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

In Liqui Moly, we Trust.

Plasebo da olabilir ama adamların ürünlerine yaklaşımını takdir ediyorum, bir süredir komple LM ürünü kullanıyorum ben de.

Yorum bağlantısı
Celal Aydın
Selim Bilgin yazdı:

In Liqui Moly, we Trust.

Plasebo da olabilir ama adamların ürünlerine yaklaşımını takdir ediyorum, bir süredir komple LM ürünü kullanıyorum ben de.

1.4 atmosferik lpg'li için almaya değer mi LM? 3.0 TDI için değer onu biliyorum. :D

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Celal Aydın yazdı:

1.4 atmosferik lpg'li için almaya değer mi LM? 3.0 TDI için değer onu biliyorum. :D

Ben olsam almazdım. Mobil Super 3000 devam :D 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Yunus Gökhan Ay
Selim Bilgin yazdı:

In Liqui Moly, we Trust.

Fark hissediliyor mu ?

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Yunus Gökhan Ay yazdı:

Fark hissediliyor mu ?

İlk koyduğumuzda çok farklı gelmişti motorun sesi, klasik yağ değişiminde 1 birim değişiyorsa 3 birim değişmiş gibi, eski yağ da 5-6 bin kmlik mobil esp idi. Ama uzun zaman olduğu için şu an ayırt edemiyorum tabi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Selim Bilgin yazdı:

İlk koyduğumuzda çok farklı gelmişti motorun sesi, klasik yağ değişiminde 1 birim değişiyorsa 3 birim değişmiş gibi, eski yağ da 5-6 bin kmlik mobil esp idi. Ama uzun zaman olduğu için şu an ayırt edemiyorum tabi.

Peki Possat icin LM mi Castrol mu Mobil mi? 5-30 mu 2.0 dizel yagi?

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Erdem Doğan yazdı:

Peki Possat icin LM mi Castrol mu Mobil mi? 5-30 mu 2.0 dizel yagi?

Ben olsam LM 4200 koyarım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Selim Bilgin yazdı:

Plasebo da olabilir

vesile ile yetkili serviste motor yağı katkısının plasebo etkisi testini yapmıştım, kötü tarafı şu, sonrasında ikna edemedik, illa ilave para ödemek iiçin ısrar etmişti

etiketi çıkartılmış ufak cam suyu şişesine normal motor yağı koyup, çok özel ürün ama 150 dolardan satışa çıkacak, lansmanda 100 dolar demiştik, etkisi olmaz ise para almıyoruz diye.... tüketim bir düştü, sabah yarım marş çalışıyor, 2 ile çıktığım yokuşu 3ile çıkıyorum harika diye geri dönüş aldık. Bölge müdürü zor ikna etti, parayı almamak için :rofl:

ben de 20 dolar kazandım iddiaya girmiştik :)

Erdem Doğan yazdı:

TR de daha ucuz. Burdan alip getirmeye gerek yok :)

45 Euro burda.

https://www.liquimolyturkey.com/5w30-motor-yagi-tam-sentetik-top-tec-4200-5-litre-8973

kıskanma lem

• Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Rüzgar Atay
Murat Öngür yazdı:

ÜRÜN ORJİNALLİK TESTİ

Öncelikle Castrol ürünlerinin bazılarında kapak altında şifre bulunmaktadır üzerinden şifre sorgulama bölümünden ürün orjinalliği sorgulanabilmektedir. Fakat Castrol Edge 5w30 5 Litre ürünlerinde kapak altında şifre yoktur. Edge Serisinde 4 Litre Olan serilerinde Şifre bulunmaktadır.

Kapak altında bulunan koruyucu folyo 5 Litre Edge serilerinde düz gri logosuz folyodur.4 Litre olan serilerinde Castrol logosu mevcuttur. Eğer 5 Litre ürün alırsanız ve kapak altından logolu folyo çıkarsa eğer orjinal değildir. Direk aldığınız yere iade ediniz ve şikayetçi olunuz.

Ürün üzerindeki etikette volkswagen yazması veya renault yazması ürünün orjinal olup olmadığını göstermez. Bu sadece firmanın sponsorluk anlaşması yaptığı firmaları göstermektedir.

castrol hepsiburada da kendi ürünlerini satmaya başladı . dükkanın adı castrol distrübitör

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Motul motosiklet piyasasında çok fazla şişirilip abartılan bir marka bence.
Castrol iyidir iyi :)  Benzincilerde satılanlarda sahte çıkma durumu oluyor mu ?

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Motoru servise bakıma götürmüştüm. Bu yağ sahte olabilir mi dedim. Olamaz dedi. Faturalarını gösterdi. Ama dedi. Şimdi senin motora bu yağı koydum ya, sonra boş şişeyi gelip topluyorlar. Peki ben ne yapıyorum dedi? şişeleri delip öyle atıyorum. Orjinal bidona dolum yapıyorlar. Çöpteki şişeleri gösterdi. Zibilyon tane castrol 1 litrelik yağ. Usta hepsini de delmiş. Ben yağı artık üreticiden alıyorum. Fiesta için 1 koli 5/30 mobil aldım. Vakti gelince kullanıyorum. Bu saatten sonrada mobilden şaşmam. Üretici istediği kadar motor yağı tavsiyesi motor kapağında desin.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Selçuk Keleş yazdı:

Motul motosiklet piyasasında çok fazla şişirilip abartılan bir marka bence.
Castrol iyidir iyi :)  Benzincilerde satılanlarda sahte çıkma durumu oluyor mu ?

benzincilerde castrol çok pahalı bu arada. Bp’de öyle en azından. 2 ay önce 5-30 yağa 850 yazıyordu

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...