İçeriğe Yönlendir

Pug 206 1.6 8v vs 16v

Gökhan DOĞAN

Recommended Posts

Gökhan DOĞAN

Merhabalar herkese, 

arkadaşlar yaklaşık 4 ay önce ekonomik durumlardan dolayı 2003 benzinli fiestamı satıp yıne benzinli 2001 206 1.6 8v araç satın aldım. açıkçası çokta memnun kaldım ilk defa pug tecrübem oldu. fiesta ile arasında artı eksi yönleri var doğal olarak. değinmek istediğim nokta şu. güncel fiyatlar doğrultusunda bendeki 1.6 8v fiyatlarına 1.6 16v olan versiyonlarda mevcut. bu 2 tip motor seçeneklerinden 8v ve 16v arasında ciddi bir fark var mı ? hangisinin avatnajlı olduğu durumlar nelerdir ve 16v olan versiyona geçmek bu durumda mantıklı mıdır.?

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

16 v olan kardeşimde vardı. 110 luk çok canlı motoru var. 8v ile arasında çekiş olarak dağlar var diyebilirim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

8v ile 16v arasında bence en büyük fark yakıt. Uzun yolda 16v az yakarken şehir içi 8v daha az yakıyor. Sağlamlık konusunda da 16v motorların daha iyi olduğunu düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Eskiden 8v ve 16 V magene 1 kullanmıştım. 8V olan alt devirlerde çok canlıyken üst devirlerde bayılıyordı. 16V olan şehir içinde nedense daha çok yakıyordu . ( benim kullanımından da olabilir)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

2003 lü model yılındaki bir araçta satın alma kriteri aracın durumudur, 16 subap olunca öyle acaip bir fark olmayacak, subap sayısı azldıkça devirlenme isteği artar, çok üst devirlerde subap sayısı arttıça ideal yakıt hava karışımı imkanı aratar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Aşağı yukarı 20 hp daha güçlü 16v olan. 950 kg lik araçta hiç az bir rakam değil.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
İlkay Başaran yazdı:

16 v olan kardeşimde vardı. 110 luk çok canlı motoru var. 8v ile arasında çekiş olarak dağlar var diyebilirim.

gti çakması xs modeli vardı sanırım zamanında. çok rahat hızlanana bir araçtı 1 hafta kada binmiştim.

Tamer Topaç yazdı:

VTİ olmasın da.

2001 de vti yoktur herhalde.

Erhan Doruk yazdı:

Eskiden 8v ve 16 V magene 1 kullanmıştım. 8V olan alt devirlerde çok canlıyken üst devirlerde bayılıyordı. 16V olan şehir içinde nedense daha çok yakıyordu . ( benim kullanımından da olabilir)

çünkü 8v torkunu alt devirde üretip biter. 16 üst devirde üretir .motor görece küçükse alt devir torku yetmiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Doğan Arşiray yazdı:

gti çakması xs modeli vardı sanırım zamanında. çok rahat hızlanana bir araçtı 1 hafta kada binmiştim.

106 Gti de bundan sadece 10 hp kuvvetliydi. Tabi daha hafifti. 206 gti 2.0 16v di. Süper yılllardı be. 3.20 bmwleri madara ederdik bunlarla. Saxo vts ler cliolar vectra gt ler 

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Doğan Arşiray yazdı:

2001 de vti yoktur herhalde.

VTİ 2008 sonrası çıktı. 

Yorum bağlantısı
Gökhan DOĞAN

dün itibariyle değişim gerçekleşti. 2001 1.6 8v olanı satıp 1.6 16v olanı aldım. aralarında ciddi şekilde fark var. akıl almaz hızlanması beni fazlasıyla memnun etti. 

satılan araç 2001 1.6 8v 220.xxx km şeytan kırmızısı 130.000 tl

alınan araç 2001 1.6 16v 201.xxx km beyaz 108.000 tl

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Ben demiştim çekişlerinin alakası yok çok daha iyi 16v olan diye. Hayırlı olsun güle güle kullanın. Çoğu atmosferik arabayı bozar kalkışı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...