İçeriğe Yönlendir

Evernote Sorunum

İbrahim Aslıoğlu
Çözüme git Selim Bilgin tarafından,

Recommended Posts

İbrahim Aslıoğlu

Merhaba arkadaşlar, telefonuma 2016 yılılnda Evernote not alma programını yükledim, bugüne kadar da (amatörce) sorunsuz kullandım. Bu 6 yıllık dönemde iki kez de telefon değiştirdim yeni telefonlarıma yükledim, bilgisayarda da kullandım. Bugün: Telefonun ana ekranındaki uygulamayı sildim. Ana ekrandaki evernote simgesi silinince uygulamadan da kaldırılmış, tekrar bulamadım. Yeniden yüklemek istedim, program ücretli olmuş, ücretli de olsa yükleyip şifrelerime ulaşmak istedim, " işleminizi şu anda gerçekleştiremiyoruz" uyarısı veriyor. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlarımın yardımına ihtiyacım var. Şimdiden Teşekkür ederim ayıracağınız zaman için.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Uygulama üreticisi ile iletişime geçmek en doğrusu. Ayrıca eski APK dosyasını bulup yükleyerek telefonu USB kablo ile bilgisayara bağlandığınız da uygulamanın dosyaları varsa bir ihtimal düzelebilir. Tabi denemeleri harici bir cihazda yapmak iyidir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Aslıoğlu
Selçuk Bakış yazdı:

Uygulama üreticisi ile iletişime geçmek en doğrusu. Ayrıca eski APK dosyasını bulup yükleyerek telefonu USB kablo ile bilgisayara bağlandığınız da uygulamanın dosyaları varsa bir ihtimal düzelebilir. Tabi denemeleri harici bir cihazda yapmak iyidir.

sayfalarında iletişime geçecek numara ya da mail bulamadım. Telefonda yüklü olan dosyayı nasıl bulabilirim.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Telefonu kablo ile bilgisayara bağlayın, orada dosyalar görünür ama uygulama yüklenmeden bir işe yaramaz, PC ortamında başka bir telefona belki aktarıp deneyebilirsiniz ama dediğim sadece bir tahmin. Daha önce denemedim. İlk olarak eski APK bulup onu yükleyerek denerdim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Evernote halen ücretsiz görünüyor, ücretli değil. Ancak bir update yapmışlar, bayağı bir kullanıcı şikayetçi, muhtemelen sizin telefonunuzu desteklemiyordur artık. 

APK ile filan uğraşmadan direk webden girip eski notlarınıza ulaşabilirsiniz => https://evernote.com/

Şifreleri not programında sağlamak sağlıklı bir yol değil bu arada, https://1password.com/ tarzı bir şifre yönetim aracı kullanabilrsiniz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Aslıoğlu
(düzenlendi)
Selim Bilgin yazdı:

Evernote halen ücretsiz görünüyor, ücretli değil. Ancak bir update yapmışlar, bayağı bir kullanıcı şikayetçi, muhtemelen sizin telefonunuzu desteklemiyordur artık. 

APK ile filan uğraşmadan direk webden girip eski notlarınıza ulaşabilirsiniz => https://evernote.com/

Şifreleri not programında sağlamak sağlıklı bir yol değil bu arada, https://1password.com/ tarzı bir şifre yönetim aracı kullanabilrsiniz. 

web den deniyorum olmuyor

eşimin telefonuyla deneyeyim birde. şifreler o kadar fazlaki, başkalarının eline geçmesi benim sonumu getirecek kadar önemli şifreler değil, mebbi, yöbis, ekap gibi. sık sık değiştirmek te gerekiyor.

password. com deneyeyim. şimdi eşimin telefonunda denedim. Google play yüklemesi ücretsiz fakat kullanım için aylık ödemesi var.

tarihinde İbrahim Aslıoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Selim Bilgin

Webden giriş yapamıyorsanız başka bir sıkıntı vardır, normalde hesap aktifse girmesi lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa YILDIRIM
İbrahim Aslıoğlu yazdı:

Telefonda yüklü olan dosyayı nasıl bulabilirim.

2 yıl önce telefonda şifre cüzdanı uygulaması kullanıyordum (ücretli sürüm) ve şifrelerin yedeğini almıştım. (SD karta) Kontrol ettiğimde SD kartta görünüyordu.

Telefon çok donmaya başlayınca telefonu formatladım (SD kart takılı iken)

Telefonu yeniden yükleme yapınca eski yedeklediğim dosyaya ulaşamamıştım. Galiba yazılım silinince yedeklerini de alıp götürmüş. Benzer bir durum olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Zincirkıran

problem çözüldükten sonra tavsiye niteliğinde google keeps kullanabilirsiniz. google ın not alma uygulaması, senkron halde çalıştığı için bu tip durumlarda daha problemsiz olabilir.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Aslıoğlu
Mehmet Zincirkıran yazdı:

problem çözüldükten sonra tavsiye niteliğinde google keeps kullanabilirsiniz. google ın not alma uygulaması, senkron halde çalıştığı için bu tip durumlarda daha problemsiz olabilir.  

bunu yapıcam.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Aslıoğlu
Selim Bilgin yazdı:

Webden giriş yapamıyorsanız başka bir sıkıntı vardır, normalde hesap aktifse girmesi lazım.

Bugün bilgisayardan ayarladım, hatta yer işaretlerine kaydettim, daha hiç kurcalamayacağım. Telefonda olmasa bile bilgisayarda dursun.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...