İçeriğe Yönlendir

Davlumbaz Alternatifi

Gökhan DOĞAN

Recommended Posts

Gökhan DOĞAN
  Merhabalar herkese.. arkadaşlar 2001 model 206 hb 5 kapı aracım var. yeni aldım sayılır arka davlumbazları hiç bir şekilde yok. parçacı da fiyatları çok çok yüksek. sağ arka 2 sol arka 2 olmak üzere toplam 4 parça yaklaşık 1500 tl civarı. (arka çamurluk davlumbazı 2 parça halinde oluyormuş)
doğal olarak bütçeyi sıkıntıya sokan bir rakam olduğu için bu durumu yaşayıp alternatif düşünüp de uygulayan oldu mu (mesela focus 1 lerde arkalar keçe..) gibi. 

Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç

Bence kalınlığı 5 mm olan keçelerden alıp uygun şekilde kesip kendiniz monte edin. Çok çok uyguna gelir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Coşku Mert

yan sanayi baktınız mi, sonuçta plastik parçalar. orijinali şart değil bence

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan DOĞAN
Coşku Mert yazdı:

yan sanayi baktınız mi, sonuçta plastik parçalar. orijinali şart değil bence

yan sanayide maalesef hiç bulamadım

Çağatay Kılınç yazdı:

Bence kalınlığı 5 mm olan keçelerden alıp uygun şekilde kesip kendiniz monte edin. Çok çok uyguna gelir.

son çare öyle yapacağım 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

davlumbaz parça olarak her markada lüzumsuz derecede pahalıdır alternatifi olmadığı için, her ne yaparsanız sağlam yapın yolda sarkıp tekere sararsa ciddi sıkıntı çıkartır

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Ümit Türk yazdı:

yazılar neden silik ? 

Konu açarken yazı renklerine müdahele edilmiş. Düzelttim.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
(düzenlendi)

plasditip uygulayabilirsiniz işinizi görecektir 6 kutu alsanız bol bol kuruduk ça uygulasanız çok güzel olur , temiz yıkanmış kurumuş yüzeye 10 dk ara ile uygulayın sorununuz ortadan kalkar.

https://www.trendyol.com/motip/plasti-dip-400-ml-sokulebilir-kaucuk-mat-siyah-sprey-boya-plastidip-p-122407333?boutiqueId=61&merchantId=113173

gibi

tarihinde Murat Öngür tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan DOĞAN
Murat Öngür yazdı:

plasditip uygulayabilirsiniz işinizi görecektir 6 kutu alsanız bol bol kuruduk ça uygulasanız çok güzel olur , temiz yıkanmış kurumuş yüzeye 10 dk ara ile uygulayın sorununuz ortadan kalkar.

https://www.trendyol.com/motip/plasti-dip-400-ml-sokulebilir-kaucuk-mat-siyah-sprey-boya-plastidip-p-122407333?boutiqueId=61&merchantId=113173

gibi

uygulanan videoları izledim fakat bizde şöyle bir detay var. sağ arka lastiğin ön kısmında yakıt deposuna giden hortumlar var en azından o bölgeyi plastik ile muhafaza etmemiz gerekecek. ayrıca davlumbaz yol sesi almasını çok fazla etkiler mi merak ediyorum doğrusu.. arka taraftan fazlasıyla uğultu sesi var çünkü.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

palstidip o bölge için hem gereksiz pahalı olur hem de işlevsel olmaz, pütür vb. yapılabilir zemin temiz sağlam ise. davlumbaz ile tek başına sesi kasemesiniz, arka koltk yanı plastik kaplamayı sökün arkasında izolasyon yoktur, oraya izolasyon yapın daha iyi sesi azaltmak için.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Coşku Mert

çıkmacılara sordunuz mu? 206 piyasada yaygın bir araç. bulmak zor olmasa gerek

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...