İçeriğe Yönlendir

Fiesta 2011 1.4 Benzin Lpg Arıza Işığı

Bekir ÇETİN

Recommended Posts

Bekir ÇETİN

Merhaba yeni girdim aranıza 2011 fiestam var 14 lpg li son 1 aydır ilk çalışmada gaz vermeden çalışmıyo ve yolda giderken tekleme yapıp daha sonra motor arızası yanıp gaz yemiyo aracı stop edip tekrar çalıştırınca düzeliyo ama 2 dk sonra yine aynı şeyi tekrarlıyor 3 ayrı ustaya götürdüm bilgisayara bağlandı motor kelebeği ve gaz pedalı yazıyo ama kontrolleri yapıldı hiç sorun yok dendi başına gelen veya bilen varsa yardımcı olabilirmi lütfen.

CBF1619B-F8A8-4855-8DD4-D03A214A438C.jpeg

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

beyin vazifesini yapmış, birşeyler yolunda değil demiş, arıza fiziksel olarak da kendini belli etmiş, tükkana da gelmiş, usta da birşey yok demiş... bu hikayede arızalılar çok hem araba hem de usta.

Yorum bağlantısı
Bekir ÇETİN

Abi kimse düzgün ilgilenmiyo istanbulda fiesta’dan anlayan ustası olan varmı

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Çağlar Bayur yazdı:

beyin vazifesini yapmış, birşeyler yolunda değil demiş, arıza fiziksel olarak da kendini belli etmiş, tükkana da gelmiş, usta da birşey yok demiş... bu hikayede arızalılar çok hem araba hem de usta.

Bende bunu anlamıyorum abi, beyin söylüyor işte şu şu bozuk diye. Bizimkilerin x-ray gözü olduğu için anında tarayıp yok arıza diyiveriyorlar. Sonra arayıp duruyorsun nerde arıza diye 😁

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Bekir ÇETİN yazdı:

Abi kimse düzgün ilgilenmiyo istanbulda fiesta’dan anlayan ustası olan varmı

face de fistam grubuna bir bakın derim

Yorum bağlantısı
İnan Çınar
(düzenlendi)

Bekir kardeşim, öncelikle hoşgeldin foruma. 2010 1.4 lpg li fiesta sahibiyim ben de. Gerçi bahsettigin sorun başıma gelmedi ama edindiğim tecrübelere dayanarak  gaz pedal konum sensörü arızası olarak oyumu kullanıyorum. Gaz pedalının dibinde pedala bağlı  bir soket var.   Onu söküp  multimetre ile elektrik gelip gelmediğini kontrol etmeni öneriyorum. Ayrıca  internette  bu parçanın temizliği ile ilgili  videolar da var. 

20221111_192030.jpg

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Bekir ÇETİN

Abiler bugün çıkan hatalar başka ustaya gittim ayarlama yaptı tekrar hata verirse sökücez dedi ama dalgalanma gitti gibi

8B93176A-89AA-4B4E-BF85-B29A75EC31E1.jpeg

Yorum bağlantısı
Bekir ÇETİN
(düzenlendi)

Abiler sorun çözüldü en son ford sevise verdim aracı ve boğaz kelebeğinden çıktı sorun.

Ülke gerçekten kendini usta sananlarla dolu.

İlginiz ve yardımlarınız için hepinize teşekkür ederim :)

tarihinde Bekir ÇETİN tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Bekir ÇETİN yazdı:

3 ayrı ustaya götürdüm bilgisayara bağlandı motor kelebeği ve gaz pedalı yazıyo ama kontrolleri yapıldı hiç sorun yok dendi

yani.. ne denir ki geçmiş olsun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...