İçeriğe Yönlendir

Torque Değerler Doğru mu?

Fatih Karaa
Çözüme git Çağlar Bayur tarafından,

Recommended Posts

Fatih Karaa

Merhaba arkadaşlar Mondeo mk4 2.0tdci aracımı  değerlendirmek için obd cihazı ile torque programını yükledim 200e kadar çıktım araç ile maksimum tork ve beygir nedense bayağı düşük çıktı değerler doğrumudur yoksa arabaya mı baktırayım? 

Screenshot_20221115-181556.jpg

Yorum bağlantısı
Fatih Karaa
Çağlar Bayur yazdı:

ayarlar menüsünde girdiğinz değerler nasıl?

Hocam hiç bir ayar ellemedim direk yükledim arabanın normal değerlerni girdiğimiz bir yer mi var?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Fatih Karaa yazdı:

Hocam hiç bir ayar ellemedim direk yükledim arabanın normal değerlerni girdiğimiz bir yer mi var?

o program motorda birşey ölçmüyor, kasa ağırlığı diferansiyel  oranı vs. girilince ivemelenme ile hesap yapıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Karaa
Çağlar Bayur yazdı:

o program motorda birşey ölçmüyor, kasa ağırlığı diferansiyel  oranı vs. girilince ivemelenme ile hesap yapıyor.

Anladım hocam peki forscan ile yapsam doğru bilgi alırmıyım?

Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Çağlar Bayur
Fatih Karaa yazdı:

Anladım hocam peki forscan ile yapsam doğru bilgi alırmıyım?

hepsi aynı, obd den motor beygiri şudur diye bir bilgi gelmez, girilen değerler ile hesaplama yapar program

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Çağlar Bayur yazdı:

hepsi aynı, obd den motor beygiri şudur diye bir bilgi gelmez, girilen değerler ile hesaplama yapar program

Forscanda araç motoru seçili geliyor, yani kaç hp vs belli. Yine aynı şekilde şanzıman da kodlu, buna ek son dişli oranı vs ayrıca seçili. 

Eğer doğru şekilde bakılır ise motor yükü vs görülür. Ama performans değerlendirmesi konusundan emin değilim. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Bir egime bakar . Ben ekper dynosuna bile itibar etmiyorken obd den ölçüm kafa bulandırır 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celal Aydın
Çağlar Bayur yazdı:

0-100 testi en iyi ölçümdür, organik test

Ya da Kompresyon testi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...