İçeriğe Yönlendir

Panoramik Tavan Camı Kırılması

Serhat Metinel

Recommended Posts

Serhat Metinel

Selam arkadaşlar dün fırtınada aracının üstüne bakır kazan düştü. Panoramik cam kırıldı. Kaskom var fakat ford yetkili serviste orijinal cam ile değiştirirsem anlaşma dışı olduğu için yüzde yirmi ben ödermişim. Hiç ödememem için yerli üretim cam önerir misiniz? Başına böyle bir şey gelen var mı?

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Servis dışında bulabileceğinizi sanmıyorum 

Yorum bağlantısı
Serhat Metinel

Bir firmayla görüştüm sabah erkenden gel elimde bir tane var dedi. Oimpia cam marka.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Serhat Metinel yazdı:

Bir firmayla görüştüm sabah erkenden gel elimde bir tane var dedi. Oimpia cam marka.

Olimpia kalitelidir. Yeter ki işçilik de iyi olsun.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Serhat Metinel yazdı:

bence olur. takmadan önce iyi inceleyin ama.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

o cam klozu ön arka camlariçin geçerli olup, panoramik cam da dahil miymiş acentanızdan teyit aldınız mı ? adı cam diye her cam için geçerli mi o kural?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
Serhat Metinel yazdı:

Selam arkadaşlar dün fırtınada aracının üstüne bakır kazan düştü. Panoramik cam kırıldı. Kaskom var fakat ford yetkili serviste orijinal cam ile değiştirirsem anlaşma dışı olduğu için yüzde yirmi ben ödermişim. Hiç ödememem için yerli üretim cam önerir misiniz? Başına böyle bir şey gelen var mı?

Geçmiş olsun cam özellikli ise yani üzerinde yuvarlak içinde  IR  yazısı falan varsa orijinal takın, yazın aracın içini pişirir yoksa, ben olsam farkı verip orijinal taktırırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş

Yan sanayi tavan mı olur, sizin ki can klozuna girmemeli, acenteye müracaat ile konu irdelenmeli.

Yorum bağlantısı
Serhat Metinel

Evet ilginç bir konu. Sigortacım ben bir araştırayım döneceğim dedi.O da bulamadı cam diyince ön ve arka cam kastedilir. Panoromik camı öğrenemedik. Araç hazar kaydına da girer mi, değer kaybı olur mu onu da çözemedik.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Serhat Metinel yazdı:

Evet ilginç bir konu. Sigortacım ben bir araştırayım döneceğim dedi.O da bulamadı cam diyince ön ve arka cam kastedilir. Panoromik camı öğrenemedik. Araç hazar kaydına da girer mi, değer kaybı olur mu onu da çözemedik.

Ben konuyu dün okudum ancak ciddi kavram karışıklığı olduğu için yazmak istemedim. Ancak arkadaşlarımdan yazanları olmuş. 

Çağlar ve Ahmet'in de dediği gibi.. 

Cam tavan aslında cam değil tavandır. Yani parçadır, çamurluk gibidir. 

Bu parçanın yan sanayisi olacağını sanmamakla birlikte bulsanız da almanızı tavsiye etmem.. 

Diğer taraftan, kaskonuz kısıtlı imiş.. yetkili servise gidemediğini belirtmişsiniz. Poliçeniz buna rağmen doğru poliçe ise, siz anlaşmalı olduğunuz özel servise bile gitseniz sigorta şirketinizin orijinal cam tavanı göndermesi gerekir. 

Kaskonuzda orijinal cam alamıyor bile olsanız, ki öyle anlıyorum ben. Orijinal tavan alabilmeniz gerekir. 

Diğer taraftan, bu tavandır, tavan olduğu için, hasarsızlık bozmadan cam değişme hakkınız olsa bile, bu tavan değişince indiriminiz bozulacaktır. Hasar kaydı yazılır. aksine bir klozunuz yoksa hasarsızlık indiriminiz bozulur. 

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...