İçeriğe Yönlendir

Bir Kişinin Adına Postaneye Gitmeden Para Yatırma Yolu Var Mı?

Bekir Çelik

Recommended Posts

Bekir Çelik

Merhaba abiler.

Bir vatandaşın TC Numarasına bir miktar para yatıracağım. Mobil bankacılık, e-devlet vb yollarla bunun bir kolayı var mı? Yoksa şahsen PTT şubesine mi gitmem gerek illa?

Teşekkürler.

Not: Banka hesabına değil, kişi adına PTT'ye yatırmam gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ptt şubesine gidilyor nakit ile, değişmedi ise son 1 yılda

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Telefona yollanabiliyor diye biliyorum ama hiç denemedim. Telefonun iban olarak kaydolmasindan bahsetmiyorum. Var öyle bir olay da detayı tam bilemedim.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan

Pttbank kullanıcısı değilseniz, şubeye uğramanız gerekiyor. Adı soyadı parayı hangi şubeden alacak onları ordaki forma yazıp gönderebilirsiniz. Pttbank uygulaması kullanıyorsanız daha doğrusu sizinde ptt hesabınız varsa o şekilde adına gönderebilirsiniz. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Murat Azalma
(düzenlendi)

Ben kiramı,ev sahibimin ptt hesabına, mobil bankacılıktan ( Ziraat bankası) gönderiyorum.

para transferi > başka banka > bankalar arasında posta ve telgraf teşkilatı > şube seçimi >hesap no> isim soyisim şeklinde transfer yapabilirsiniz.

Düzeltme:  alıcının ptt hesabı olmalı. diğer türlü bu işlemi yapamazsınız.

tarihinde Murat Azalma tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Bekir Çelik
Murat Azalma yazdı:

Ben kiramı,ev sahibimin ptt hesabına, mobil bankacılıktan ( Ziraat bankası) gönderiyorum.

para transferi > başka banka > bankalar arasında posta ve telgraf teşkilatı > şube seçimi >hesap no> isim soyisim şeklinde transfer yapabilirsiniz.

Düzeltme:  alıcının ptt hesabı olmalı. diğer türlü bu işlemi yapamazsınız.

Tam aradığımı buldum diyordum ki, düzeltme notunuz işi bozdu. :) Anlaşılan şube yolu göründü bize. Teşekkürler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

pttparayatir.com 

alın iş fikri. :D %5 komisyon.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Bekir Çelik yazdı:

Merhaba abiler.

Bir vatandaşın TC Numarasına bir miktar para yatıracağım. Mobil bankacılık, e-devlet vb yollarla bunun bir kolayı var mı? Yoksa şahsen PTT şubesine mi gitmem gerek illa?

Teşekkürler.

İş bankasında cebe havale var 500 tl ile sınırlı. Alıcı TC no ve cep telefonu olması yeterli. 

Birde doğum tarihi 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
Bekir Çelik yazdı:

Tam aradığımı buldum diyordum ki, düzeltme notunuz işi bozdu. :) Anlaşılan şube yolu göründü bize. Teşekkürler.

Bu yüzden pttbank kullanıcı değilseniz diye belirttim 😊 ptt hesabınız olsa ptt şubesine para gönderebilirsiniz ama diğer bankalardan ptt şubesine para gönderimi yok. Bankalardan ptt hesabına para gönderebilirsiniz tabiki o eft oluyor zaten 😊 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Celal Maraşlıoğlu
Bekir Çelik yazdı:

Merhaba abiler.

Teşekkürler.

PTT müdürü geldi 😊

Şubeler kapalı deprem bölgesinde merkeze uğramanız gerekiyor Bekir bey

Şubeler kapalı deprem bölgesinde merkeze uğramanız gerekiyor Bekir bey hemseriymisiz yapabileceğim birşey olursa yardımcı olurum

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Bekir Çelik
Celal Maraşlıoğlu yazdı:

PTT müdürü geldi 😊

Şubeler kapalı deprem bölgesinde merkeze uğramanız gerekiyor Bekir bey

Şubeler kapalı deprem bölgesinde merkeze uğramanız gerekiyor Bekir bey hemseriymisiz yapabileceğim birşey olursa yardımcı olurum

Müdürüm teşekkür ederim. :) Dün Mobilyacılar Sitesi şubesine giderek işi çözdüm. Bir müşkülümüz olursa rahatsız ederim. Saygılar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...