İçeriğe Yönlendir

Ev için Klima Tavsiyesi

Ali Uymaz

Recommended Posts

Ali Uymaz

24-26 metrekarelik bir oda için klima tavsiyesine ihtiyacım var soğutma için ev de kalorifer mevcut. 

Demir dök üm 12.000 BTU 9700TL

Da ikin klima 12.000 BTU 16-17000TL

Sig ma plus 12.000 BTU  15500TL

Mits ubishi  12.000 BTU 17 000 civarı TL 

Diğer markalar da ortalama bu aralıkta bir de en uygun nereden alabiliriz teşekkürler 

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Evde 2 tane daikin var. 8 yaşındalar yaklaşık. İlk gün neyse şimdi de o. 20 sene kullanırsın dedi servis takarken. Eksi 7 de kullandım mis gibi ısıtıyorlar. Artı 40 da da gayet iyi soğutuyor. Sessiz moda alırsanız dış ünitenin fana bakmanız lazım çalışıyor mu bu diye.

40 olmasa da 38 leri gördük 40 da olmuştur aşırı sıcak geçiyor 3 senedir yazlar.

Shira serisi çekya üretimi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Sahın

İlk alım maliyetinin yanında işletme gideri de önemli. Daikin, Mitsubishi iyidir tasarruf olarak. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Murat Sahın yazdı:

İlk alım maliyetinin yanında işletme gideri de önemli. Daikin, Mitsubishi iyidir tasarruf olarak. 

Evet yazmamışım. Ciddi verimli aletler ikisi de. Cop ve eer değerleri çok iyi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

İnverter olanlardan alın. Birde klimanın odaya göre çok büyük yada çok küçük seçilmesi de tüketim ve konforda sıkıntı yaratıyor. Salonda 18 binlik vestel vardı. Hem sesli hem de dalgalı ısıda çalışıyordu. 9 binlik inverter arçelik ile değiştirdim. Tüketim ve soğutmada daha konforlu çalıştı. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Dagdeviren

Daikin firmasına hizmet veren biri olarak şunu söyleyebilirim,öncelikle parasal yönden bi sıkıntı yoksa daikin yada mitsubishi alın.Daikinin bütün servis çalışanlarını tanıyorum,geçen sene bana airfel modelini önerdiler,daikinin yan ürnüymüş 19 metrekare salonuma 9000 btu inverter olanını 7000 tl ye almıştım,bu modeli kesinlikle öneririm 24 derecede salonu 5 dkda buz gibi yapıyor.Alet mükemmel 15-20 bin vermeye gerek yok bence,

Ayrıca sakın vestel yada arçelik almayın,en fazla 3 sene kullanırsınız sonra başlar arıza vermeye(tecrübeyle sabittir)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Zincirkıran

daikin yan ürünü olan kaira aldık geçen yıl, fiyatı uygun, wifi (güzel iş görüyo) gibi özellikleri vardı. montaja gelen ekip iç üniteyi söktü. bu üründe hava geçen kanalların bakır olduğunu, piyasadaki diğer uygun fiyatlı ürünlerde ise bu kısmın alüminyum olduğunu söyledi. diğer bir konu da bu ürün sadece daikin tarafından internet kanalıyla satılıyo (daikin bayilerinde yok), bu yüzden de ürüne göre fiyat makul. son olarak her Mitsubishi klima aynı kalitede değil, ben alırken kaliteli olan modelleri normal klimanın en az 2 katı fiyattaydı, markadan ziyade model olarak ilerlemeniz daha sağlıklı olacaktır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Ben Antalya'daki evim için baymak elegant prime modelini aldım 12000 lik hem ısıtma hemde soğutması çok güzel.Dış ve iç ünite sesi çok düşük.Dış ünitenin çalıştığını bile anlamıyorsunuz .Ben memnunum bu yaza doğru bir tane daha alacağım.İnceleyebilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Deniz Kom
(düzenlendi)

Daikin üretimi olan Airfel'i fiyat nedeniyle tercih etmiştim. Servis kurulum yaptığından beri 2 senedir hiç başımı ağrıtmadı. 12m2 odada 9000'lik taktırmıştım ancak birebir aynı odanın ikizi olan diğer odadaki 12000'likten daha iyi çalışıyor. Dış ünitesi bayağı sessiz. 

Benim klimamın 10binlik versiyonunu aşağıda bırakayım.

https://www.hepsiburada.com/airfel-ltxm35n-12000-btu-r32-gaz-a-enerji-inverter-klima-p-HBCV00002IKCTF?magaza=EPATeknoloji&ds_rl=1294343&wt_gl=cpc.6814-MDA.shop.camp6542166848adgr78277919883&ds_rl=1294343&gclid=CjwKCAiA9NGfBhBvEiwAq5vSy2dXRUh2y6QlwXGt6cELSrLSgJ52xCfKlNAMvVXU9-VhlkHyrJX19BoCCvQQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

tarihinde Deniz Kom tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ferhat Yavuz

25 m2 salona 12000 lik almaya gittim 26000 btu Arçelik aldım abartmıyorum sadece 5 dakikada yazın buzhane kışın hamama çeviriyor.Eco modda hem sessiz hemde çok konforlu,arabada ki büyük motor küçük kasa misali güç çok ama hep rölantide çalıştığı için bana ekonomik geliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

O öyle değil malesef. Büyük motor uzun yolda iyi de ş.içinde baya yakıyor. 25 m² ye 26000 baya fazla olmuş. Unutmayın ki 26 nın kompresörü, fanı, iç ünite fanı vb hepsi büyük. Bunlar da tüketim demek. Fazla güç konforu da bozar. Siz memnunsanız sorun yok tabi. Kapıyı açık tutup diğer kısımları da soğutabilirsiniz. Klimalar soğutmada bir tık daha iyidir genelde.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Dagdeviren
Ferhat Yavuz yazdı:

25 m2 salona 12000 lik almaya gittim 26000 btu Arçelik aldım abartmıyorum sadece 5 dakikada yazın buzhane kışın hamama çeviriyor.Eco modda hem sessiz hemde çok konforlu,arabada ki büyük motor küçük kasa misali güç çok ama hep rölantide çalıştığı için bana ekonomik geliyor.

Ferhat Bey 25 m2 salona 26000 btu baya fazla olmuş.

Keşif için gelmediler mi?

Şahsi kanaatim 12000 lik yeterli olacaktı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ferhat Yavuz
Mehmet Dagdeviren yazdı:

Ferhat Bey 25 m2 salona 26000 btu baya fazla olmuş.

Keşif için gelmediler mi?

Şahsi kanaatim 12000 lik yeterli olacaktı.

Keşif için geldiler 12000 lik yeter dediler baktım fiyat farkı çok değil (12000btu 14000 tl-26000 btu 17500 tl)kampanyalı olunca en büyük alayım dedim iyiki almışım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ferhat Yavuz
Ali Uymaz yazdı:

24-26 metrekarelik bir oda için klima tavsiyesine ihtiyacım var soğutma için ev de kalorifer mevcut. 

Demir dök üm 12.000 BTU 9700TL

Da ikin klima 12.000 BTU 16-17000TL

Sig ma plus 12.000 BTU  15500TL

Mits ubishi  12.000 BTU 17 000 civarı TL 

Diğer markalar da ortalama bu aralıkta bir de en uygun nereden alabiliriz teşekkürler 

Mitsubishi kayınpederde 20 senelik maşallah hala Antalya nın o deli sıcaklarında canavar gibi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

ben geçen sene 

https://www.arcelik.com.tr/split-klima/18465-hp-klima

bu ürünü aldım. Wifi özelliği var diye almıştım ama sonradna öğrendim ki wifi alt yapısı varmış bir kit alıp servisin takması gerekiyormuş. :(  Dikey yönlendirme ve yatay yönlendirme olması da iyi bir özellik.

salonum 26 m2. klimayı koyduğum yerden oğlumun odası ve hatta yatak odasına kadar serinlik geliyor. Ev toplamda 105 M2 tüm kapılar açık evi çok net soğutabiliyor.

Yan komşum 12 lik aldı o da memnun ama kapıları pek açmıyor. Biraz da kişiden kişiye değişiyor bu klima işleri :) 

Ses olarak dış ünite büyük olduğu için biraz sesli çalışıyor. Hatta ısıtırken en yüksek fan seviyesinde baya bi ses oluyor bize rahatsızlığı yok ama yan komşumuzu rahatsız etmişti.

Kışın en düşük fan derecesinde açıyorum ihtiyaç olunca. O zaman bile üfleme sesini duyabiliyorsun klimaya yakınsan. 

İlkay Başaran yazdı:

O öyle değil malesef. Büyük motor uzun yolda iyi de ş.içinde baya yakıyor. 25 m² ye 26000 baya fazla olmuş. Unutmayın ki 26 nın kompresörü, fanı, iç ünite fanı vb hepsi büyük. Bunlar da tüketim demek. Fazla güç konforu da bozar. Siz memnunsanız sorun yok tabi. Kapıyı açık tutup diğer kısımları da soğutabilirsiniz. Klimalar soğutmada bir tık daha iyidir genelde.

kesinlikle abi soğuturken daha az sesli çalışıyor. Isıtırken fan sesi hissediliyor, çok ısınmak istersen uçuyorum sanıyorsun. :D 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

Hocam daikin , sharp ve mitsubishi kullanan biri olarak söylüyorum . Sıralamam şu şekilde olur:

1- Mitsubishi
1- Sharp
3- Daikin

Sharp ın normalde kesinlikle Mitsubishi den aşağı kalır yönü yok ancak servis ağı daha dar. Daikın bence bu ikisinin yanında 2 gömlek alt. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Barış Özarslan
Mehmet Dagdeviren yazdı:

Daikin firmasına hizmet veren biri olarak şunu söyleyebilirim,öncelikle parasal yönden bi sıkıntı yoksa daikin yada mitsubishi alın.Daikinin bütün servis çalışanlarını tanıyorum,geçen sene bana airfel modelini önerdiler,daikinin yan ürnüymüş 19 metrekare salonuma 9000 btu inverter olanını 7000 tl ye almıştım,bu modeli kesinlikle öneririm 24 derecede salonu 5 dkda buz gibi yapıyor.Alet mükemmel 15-20 bin vermeye gerek yok bence,

Ayrıca sakın vestel yada arçelik almayın,en fazla 3 sene kullanırsınız sonra başlar arıza vermeye(tecrübeyle sabittir)

Vestelin 2 adet kliması var elimde 1 tanesi 7 sene oldu alalı inverter 2 kere evden eve  taşınma gördü, diğeride 5 yıl olacak daha servis ile muhatap ettirmedi çok şükür.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Dagdeviren
Barış Özarslan yazdı:

Vestelin 2 adet kliması var elimde 1 tanesi 7 sene oldu alalı inverter 2 kere evden eve  taşınma gördü, diğeride 5 yıl olacak daha servis ile muhatap ettirmedi çok şükür.

Şanslısınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Japonlar bu işi biliyor.

Barış Özarslan yazdı:

Vestelin eskileri çok sağlam.  Sanırım eskileri tamamen yerli üretim değildi, ama yeni üretilenlerde bir kalite sorunu var gibi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Barış Özarslan
(düzenlendi)
Mehmet Dagdeviren yazdı:

Şanslısınız.

ona bakarsanız sebilini kullanıyorum 9 senelik, kurutma makinası aldım 3 ay önce bir sorun olmadı, inşallah olmaz  , küçük odaya 32 ekran aldım 1 sene oldu oda çok şükür şimdilik bir şey olmadı . baya şanslıyım :) 

tarihinde Barış Özarslan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın
Barış Özarslan yazdı:

ona bakarsanız sebilini kullanıyorum 9 senelik, kurutma makinası aldım 3 ay önce bir sorun olmadı, inşallah olmaz  , küçük odaya 32 ekran aldım 1 sene oldu oda çok şükür şimdilik bir şey olmadı . baya şanslıyım :) 

Hocam ben 2010 da evi komple Vestel aldım.(inox) Çamaşır-bulaşık-buzdolabı-fırın-tv. 7  sene önce de ankastre set , tost mak., Ivır zıvır mutfak robotları vs, 4 sene önce de kurutma mak ve eski vestel bozulmamasına rağmen çamaşır mak. Aldım. İnan bana hiç üzmedi. Sadece tost mak. Üzdü. Onun dışında çok elektrik gidip geliyordu olduğum yerde bu sebepten buzdolabı anakartı yaktı o değişti. Ama servis bariz elektrik gidip gelme sebepli dedi. Servisleri de hiç üzmedi hatta benim suçum olan bulaşık mak hortumunun yırtılmasını bile ücretsiz değiştirdiler. Vestelde olay biraz seri seçmek olayı. Arçelik sebil aldım üzdü. Philips tv aldım üzdü. Vestel alırken ucuzuna kaçmadım. Diğerleri ile hemen hemen aynı paraydı ama daha özellikliydi sadece. iyi şükür 😊

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Uymaz

Herkese çok teşekkürler her alternatifi değerlendiriyorum değerli fikirleriniz için sağolun 

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Ben 2 yaz önce iklimsadan sigma plus aldım 12000 btu. O zaman için garantisini de uzattım 300 lira gibi bir rakama 2 veya 3 sene. 

Bu garanti elektrik problemlerini dahi 1 defaya mahsus karşılıyormuş. Senelik bakım vs gibi bir zorunluluk yok. 

Tam oturma alanının karşısında olmasına rağmen rahatsız etmiyor. Uyku modu vs var. Yaz sezonu uyku dahil klima açık olmasına rağmen fatura aşırı kabarmadı, makuldü. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...