İçeriğe Yönlendir

1.5 Ecoboost Kuga İçin Debriyaj Seti

Can Tuncay

Recommended Posts

Can Tuncay

Herkese merhaba,

Ecoboost ford deneyimim c-max'tan sonra  ford kugayı da ekleyerek devam ediyor. Siz değerli forum üyelerine bir kaç sorum olacak.

Kuga'nın debriyaj pedalı c-max'e göre baya sert bunun yumuşatılması mümkün mü? Bu arada kuga 2015 model altı ileri manuel ve 62000 Km'de.

İkinci sorum ise parçaların vb. herşeyin hergeçen gün pahalandığı bir ortamda, baskı balatasını  ve rulmanını (sanayi ağzı ile bilya) alıp kenara koysam aykırı bir durum olur mu?

Parçayı nereden tedarik edebilirim? İnternette çok fazla seçenek göremedim hatta yok bile denebilir. Serviste kendisine akrabalık ilişkilerini geliştirecek bireyler arıyor.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
(düzenlendi)

Bugün yarından daha ucuz. Ford Kuga 1,5 EcoBoost baskı balata yazarak aratabilirsiniz. Çiçek satan firmada bile var.

tarihinde Tamer Topaç tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Can Tuncay
Tamer Topaç yazdı:

Bugün yarından daha ucuz. Ford Kuga 1,5 EcoBoost baskı balata yazarak aratabilirsiniz. Çiçek satan firmada bile var.

Merhaba Tamer Bey,

İlginiz için teşekkürler. Çiçekli sepetli sitede ki ürünün tedarikçisi ürünün parasını alıp göndermemesi ile meşhur. Zaten fordun bütün modellerini yazmış neredeyse.Şase den aratınca 1.5 ler bile kendi içerinde ayrılıyor. orjinal bulamaz isem sachs almayı düşünüyorum. 1.6 ecoboost u dökerken orjinal olanı sachs olarak çıkmıştı üzerindeki ford armasıyla beraber

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

0532 570 96 24 Serdar.

Şasi no dan bakacak. Dediğiniz gibi 3-5 farklı versiyonu var.

Yorum bağlantısı
Can Tuncay
Çağlar Bayur yazdı:

sıfır set takılınca pedal zaten yumuşar

Çağlar Bey serviste bile şu an orjinali yok atılgan ford dahil baktım 15 gün termin verip fiyat veremiyorlar. Sachs marka baskı balata ve rulmanı buldum şasi ile örtüşüyor ne dersiniz alınır mı?

Tamer Topaç yazdı:

0532 570 96 24 Serdar.

Şasi no dan bakacak. Dediğiniz gibi 3-5 farklı versiyonu var.

Bir şey daha öğrendim volvo cross country 1.5 t4 ile set aynı imiş.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Can Tuncay yazdı:

Çağlar Bey serviste bile şu an orjinali yok atılgan ford dahil baktım 15 gün termin verip fiyat veremiyorlar. Sachs marka baskı balata ve rulmanı buldum şasi ile örtüşüyor ne dersiniz alınır mı?

Bir şey daha öğrendim volvo cross country 1.5 t4 ile set aynı imiş.

yedek parçada parçacıma sorarım ne derse o , gagılda arasford yazın, oradan soner bey e ulaşın doğrusu eğrisi nedir anlatır. online da alışveriş yapabilirsiniz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Turgut Öztürk
Can Tuncay yazdı:

Herkese merhaba,

Ecoboost ford deneyimim c-max'tan sonra  ford kugayı da ekleyerek devam ediyor. Siz değerli forum üyelerine bir kaç sorum olacak.

Kuga'nın debriyaj pedalı c-max'e göre baya sert bunun yumuşatılması mümkün mü? Bu arada kuga 2015 model altı ileri manuel ve 62000 Km'de.

İkinci sorum ise parçaların vb. herşeyin hergeçen gün pahalandığı bir ortamda, baskı balatasını  ve rulmanını (sanayi ağzı ile bilya) alıp kenara koysam aykırı bir durum olur mu?

Parçayı nereden tedarik edebilirim? İnternette çok fazla seçenek göremedim hatta yok bile denebilir. Serviste kendisine akrabalık ilişkilerini geliştirecek bireyler arıyor.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

Ben motor alıp kenara koyan bile duydum da bu çok absürt bir hareket tabi. Baskı balata, triger, diğer bakım malzemeleri bakımdan önce alınabilir. Bu arada bizde iki tane aynı yıl aynı motor aynı kasa Kuga vardı, KM'leri bile neredeyse aynıydı birinin debriyajı çok sert diğeri yumuşaktı ilginç şekilde. Kalkışlarda debriyajı sert olan daha atikti, yumuşak olan daha ağır kanlıydı.

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Turgut Öztürk yazdı:

birinin debriyajı çok sert diğeri yumuşaktı

Biri, diğerinden daha fazla kullanmıştır. Sonuçta mekanik bir parça.

Yorum bağlantısı
Can Tuncay
Turgut Öztürk yazdı:

Ben motor alıp kenara koyan bile duydum da bu çok absürt bir hareket tabi. Baskı balata, triger, diğer bakım malzemeleri bakımdan önce alınabilir. Bu arada bizde iki tane aynı yıl aynı motor aynı kasa Kuga vardı, KM'leri bile neredeyse aynıydı birinin debriyajı çok sert diğeri yumuşaktı ilginç şekilde. Kalkışlarda debriyajı sert olan daha atikti, yumuşak olan daha ağır kanlıydı.

Bizdeki Kuga'nın debriyajı pedalı sert ama bulunduğum yer itibari ile durk-kalk trafik olmuyor. Diğer 1,6 eb olan c-max debriyaj yumuşacık. Tamam onunkini değiştirdim yaşı itibari ile hiç öyle pedalda sertlik vb yoktu. Banada debriyajı sert olan daha ileri fırlıyor gibi geldi ama onunla alakası var mıdır bilemiyorum. Bu arada normal km bakımları için kuruluktaki filtre yağ vb. parçalar ile bende kendi çapımda bir fomoco bayisiyim :)  Debriyaj baskı-balata ve rulman arayışım sürüyor bugün çözülür diye umuyorum. Aslında sachs takım buldum ama ankarada bir parçacıda ford olarak varmış arkadaşlar gidip bakacak iş çıkışına yetişirlerse. 1.5 eb için çok var ama şase sorgusunda bir türlü uyumlu çıkmıyor.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Can Tuncay

Merhaba, dün itibari ile debriyaj baskı balata ve rulmanını orjinal parçaları ile değiştirdim orjinal parçaları LUK olarak çıktı merak edenler olursa bilgilendirmek isterim. Bursa küçük sanayide ford parçası satan bir dükkanda parçaları buldum, ruhsattaki şase numarasından kontrol edip uygunluğunu teyit ettikten sonra satın aldım. 1.6 ecoboost bi serisi (sanırım 2012  6. ay sonrasında üretilenler) ile aynı 1.5 ecooboost debriyaj seti. 4000 tl ye aldım fiyatı çok uygundu. 2000 tl işçilik vererek işinin ehli Türlçe konuşabilen ustama değişimini gerçekleştirdim. Bu esnada volant kontrolüm yapıldı herhengibir boşluk, kaçırma alameti vb. yok dendi. Volant üzerinde bmw'nin işareti vardı çok net bir şekilde gördüğüm için paylaşmak isterim. Manuel şanzıman yağınınde değişimi ile işlem tamamlandı. Vitamin reklamındaki aşçının dediği gibi bu kadar mı fark eder gençleştim resmen :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...