İçeriğe Yönlendir

Yıl 2023 Mercedes w124 ve w210

Fatih Aydın

Recommended Posts

Fatih Aydın
(düzenlendi)

Arkadaşlar selamlar
Kendimi birkaç gündür w124 ve w210 ilanlarından alıkoyamıyorum. Sonra 2016 yılında burda açmış olduğum konu aklıma geldi 

Artık hiç mi yaklaşılmaz bu araçlara?

Neden 7 senedir almadım? Tabiki Bunun en büyük sebebi çevremizden duyduğumuz forumlardan okuduğumuz "yürütemezsin" muhabbeti.

YouTube'da çok güzel kanallar var. Hepsini izlemeye çalışıyorum. Hatta bir servis sahibi var çok iyi Mercedes'ler topluyor çürüklerini onarıp boyama yapıyor. Videoları izledim ve anladığım kadarıyla bu kasalarda çürümeyen yok.
Yalnız piyasa çok yüksek benim istediğim gibi E2 paket ve değişensiz araçlar W210 için makyajsız kompresör olmayan 97-98 M111 motor olan modeller ortalama 320-350 arası.

Dolarda alıp başını gitmişken parça fiyatları çok mu yükselmiştir?
Artık klasik mi oldular çok mu yorar?
Bakım isteyen ucuza alıp temizletip boyatmak mı daha mantıklı?

Yoksa sen bi 7 sene daha ertele mi dersiniz?😂

tarihinde Fatih Aydın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hamit inan

Mercedes'in yaşlısıni alacak adama yürek yemiş babayiğit derim :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Şimdiki çoğu araca taş çıkartır. Bakımlıysa ve yıldızlı parçalar ile değişim yapıldıysa bence alınır. Ucuza yanaşmayın her manada yorar.

Yorum bağlantısı
Fatih Aydın
Hamit inan yazdı:

Mercedes'in yaşlısıni alacak adama yürek yemiş babayiğit derim :)

O derece mi hocam?

Sizde de C kasa var galiba. Biraz anlatır mısınız?

Yorum bağlantısı
Numan Bozkurt
Koray Demir yazdı:

Şimdiki çoğu araca taş çıkartır. Bakımlıysa ve yıldızlı parçalar ile değişim yapıldıysa bence alınır. Ucuza yanaşmayın her manada yorar.

Hocam sizce lada vega 110 1.5 li 8v performans olarak nasildir ?

Yorum bağlantısı
Ersen şahin

Bir arkadaşımda vardı  e200 ilk zaman çok memnundu arızalar ve boya atmaları baş gösterince (ben bunun masrafıyla başedemicem ) deyip sattı

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Numan Bozkurt yazdı:

Hocam sizce lada vega 110 1.5 li 8v performans olarak nasildir ?

Beklentiye bağlı yokuşlarda lpg ile pek tat vermeyebilir.

Yorum bağlantısı
Numan Bozkurt
Koray Demir yazdı:

Beklentiye bağlı yokuşlarda lpg ile pek tat vermeyebilir.

Bilginiz için çok sağolun hayirli akşamlar dilerim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hamit inan
(düzenlendi)
Fatih Aydın yazdı:

Biraz anlatır mısınız?

Teferruat çok fazla. Dolayısı ile yaşla beraber bozulacak aksam çok fazla ve yedek parça fiyatı yüksek. Ustasini bulmak zor bulunca fena öper. Elinden gelecek bir çok iş. 

Zevk ve keyif konusunda ise tartismasiz 10 numara. Şöyle yapabilirsin. Temizini bütçene uygun olanı bulursun. Hevesini almayı denersin. Baktın olmuyor satarsın. İçinde heves uhde kalmaz.

Gri w210 kompresör birde sanruf. Hayatta level atlatır yürümeni değiştirir :)

tarihinde Hamit inan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Eskiden ulaşılabilir idi. 

Hepsine bindim çok şükür. W202 w203 w124 w210.

Şimdi alınabilir bişi bulamıyorum bütçeme göre. Eskiden daha rahat alıyordum. Km yüksek olurdu ama focus 1 focus 2 parasına temizleri olurdu.

24 e  2002f ocus 1 satıp 27 e 98 c200 kompresör  30 a 2008 focus TDCİ Ghia verip 36 ya 2005 c230 kompresör almıştım.  2005 A3 sportback i 60 a verip 61 e 2001 e200 kompresör almıştım.  33 e 2004 Fiesta 1.4 TDCİ verip 40 a 93 e200 almıştım.

Oransal kıyasla sattığım modeller ile aldığım modeller arasında şuan aşırı uçurum var. Gibi gibi

Şuan hedefim de w204 c200 var.  Sıfır egea verip üstüne 150 felan eklesem 200 bin km lerde belki alınıyor 

Kumarda kaybedilecek bir 350 bin tl m olsa şunu alır kapıya koyardım

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-2.sahibinden-nakit-ihtiyaci-icin-acil-satilik-1080337768/detay 

Ama 350 bin TL lik bir kumar beni yorar :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mustafa Tüfekçi yazdı:

24 e  2002f ocus 1 satıp 27 e 98 c200 kompresör  30 a 2008 focus TDCİ Ghia verip 36 ya 2005 c230 kompresör almıştım.  2005 A3 sportback i 60 a verip 61 e 2001 e200 kompresör almıştım.  33 e 2004 Fiesta 1.4 TDCİ verip 40 a 93 e200 almıştım.

bunların tümünden sonra kenara bi 250 gr altın atamadın mı? pavyonda mı yedin nedir yani?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Pavyon niyetiyle gittiğimiz yerler var tâbi. 250 Gr atmadiysak da kenarda bisiler var. Ama bisiye yaramıyor 

Yorum bağlantısı
Fatih Aydın
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Şimdi alınabilir bişi bulamıyorum bütçeme göre. Eskiden daha rahat alıyordum. Km yüksek olurdu ama focus 1 focus 2 parasına temizleri olurdu.

Oransal kıyasla sattığım modeller ile aldığım modeller arasında şuan aşırı uçurum var. Gibi gibi

Şuan hedefim de w204 c200 var.  Sıfır egea verip üstüne 150 felan eklesem 200 bin km lerde belki alınıyor 

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-2.sahibinden-nakit-ihtiyaci-icin-acil-satilik-1080337768/detay 

Hocam kumar kısmını ilandaki araç 600k kmde olduğu için mi söylediniz?

Yoksa genel anlamda bu araçlar artık kumar mı?

Siz bu araçlarda tecrübelisiniz.

Masraf konusunda Biraz bilgi paylaşımı yapar mısınız?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Km den dolayı kumar.  Satılabilir değil i km de diye bir şey olduğunda.

Masraf olarak  ben en fazla ön takım vs yaptırdım. Motor şanzıman para harcamadim. 300 350 binde araçlardi .

Sadece w203 de ESP arızası almıştım onu da çok uğraşmadan yaptırdim. Çıkma vs parçası bol büyük şehirde

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Km den dolayı kumar.  Satılabilir değil i km de diye bir şey olduğunda.

Masraf olarak  ben en fazla ön takım vs yaptırdım. Motor şanzıman para harcamadim. 300 350 binde araçlardi .

Sadece w203 de ESP arızası almıştım onu da çok uğraşmadan yaptırdim. Çıkma vs parçası bol büyük şehirde

2000 de mercedes esp mi koymuş araca allah be araba kere araba

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Ali Gök yazdı:

2003 Focus'ta vardı. :air_kiss:

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Ali Gök yazdı:

the best or nothing

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Ali Gök yazdı:

Benim 98 A160’da da vardı esp. Malum geyik testi faciasından sebep:)

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
  • 10 ay sonra...
Talha Bilgi
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Mustafa bey özel mesaj atamadım buradan yazayım dedim... iyi günler, bu iki aracada binmiş birisi olarak fikir danışacaktım. w124 sonrasında araç değiştirme planım var Ramazan sonu....  w203 ve w210 bu iki kasayıda binmedim bilmiyorum Acaba koltuk konforu öncelik olarak bir birlerinden afaki farkları varmı ? Teşekkür ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

W203 daha kompact ama en geniş c kasa denebilir.

W210 salon salonanje.

Makyajlı olacaksa 210 kompresör derim. Makyajsız kasa biraz kaba geliyor bana.

Sportiflik önemli ise w203, 

Koltuk mantığı 124 gibi yay destekli idi 203 makyajsızda sanki. 

Boyunuz çok uzun değilse 124 den 203 e geçmeden temiz bir 202 kompresör de bakardım bu arada. Hem 124 ruhu hem performans hem yakıt tüketimi vs Optimum da bence.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Gel hedefini gerceklestir. Yillar oncesi yazdigin ile ayni rakama hemde. 

Sami Demirpaz yazdı:

Gel hedefini gerceklestir. Yillar oncesi yazdigin ile ayni rakama hemde. 

dedim ve egea fiyat listesine girdim. 

cross wagon + 150 olarak guncelleyelim. 

zaten 2023 yilinda yazarken model belirtmemissin. Egea iste

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

:P

Yorum bağlantısı
Talha Bilgi
(düzenlendi)
Mustafa Tüfekçi yazdı:

W203 daha kompact ama en geniş c kasa denebilir.

W210 salon salonanje.

Makyajlı olacaksa 210 kompresör derim. Makyajsız kasa biraz kaba geliyor bana.

Sportiflik önemli ise w203, 

Koltuk mantığı 124 gibi yay destekli idi 203 makyajsızda sanki. 

Boyunuz çok uzun değilse 124 den 203 e geçmeden temiz bir 202 kompresör de bakardım bu arada. Hem 124 ruhu hem performans hem yakıt tüketimi vs Optimum da bence.

Teşekkür ederim, ilginiz için Mustafa bey. w124 sert yosun tipi koltuk biraz kalça ağrısı yapmaya başladı bende (aslında sağlıklı ve iyi bir şey ama benim sağlık problemim nedeniyle) minder vs çözüm bulmaya çalıştım o yüzden koltuk yapısı önemliydi.

Kısıtlı bütçeyle (450-500 arası) Favori Listem baya karışık.... w210,w203,w163 hatta E39.... :rolleyes:

tarihinde Talha Bilgi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...