İçeriğe Yönlendir

Citroen C4 Hız Sabitleyici Sorunu

Abdulkadir izgi

Recommended Posts

Abdulkadir izgi

2012 1.4 Attraction paket C4’ü yeni satın aldım araç 5. Vitesteyken hız sabitleyicisi çalışmıyor diğer viteslerde sorun yok sadece 5te bu sorunu yaşıyorum daha önce başına böyle bir şey gelen ya da yardımcı olabilecek kimse var mı?

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

5.vites dişlisi orjinalinden farklı diş sayısı olan bir dişli ile değiştirildiyse çalışmaz. 4den 5e debriyaja basmadan devir aralığını yakalayarak atarsanız çalışır dediğim gibi bir durum varsa. Eğer öyleyse başka yerlerde sorunu aramayın bence

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Ayrıca araç 5.vitesteyken fren veya geri vites lambanız yanıyor mu bence bi kontrol edin.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Citroen bu İllaki bir abukluğu olacak :)

Araç manuel vites mi ? 

Rampa aşağı bir yolda denediniz mi?

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

benim sıfır floresanda böyle birşey olmuştu, sonra yıllık bakımda ne yaptılar ise düzelmişti

franszıların kaderi

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Çanakçı

Arabanın akıllısını sevmiyorum. Fakat yapacak bir şey yok. değişimin önüne geçilmiyor. 

Ah! toros ah! Hiç böyle su koyvermezdi. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Abdulkadir izgi
Mehmet Ozyurek yazdı:

Citroen bu İllaki bir abukluğu olacak :)

Araç manuel vites mi ? 

Rampa aşağı bir yolda denediniz mi?

Her türlü denedim bir çözüm bulamamdım

Oğuzkan Erışık yazdı:

Ayrıca araç 5.vitesteyken fren veya geri vites lambanız yanıyor mu bence bi kontrol edin.

Dediklerinizi kontrol edeceğim uygun bir zamanda, teşekkür ederim 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Abdulkadir izgi
(düzenlendi)
Oğuzkan Erışık yazdı:

Denedim lambalar normal debriyajsız 5’e atınca duraklatıyor önceki limit ekranda görünüyor, debriyaja basınca onu da siliyor.

tarihinde Abdulkadir izgi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Abdulkadir izgi yazdı:

Denedim lambalar normal debriyajsız 5’e atınca duraklatıyor önceki limit ekranda görünüyor, debriyaja basınca onu da siliyor.

Duraklattıktan sonra tekrar devam ettirebilirsiniz. Daha önceki aracımın birinde tecrübe ettiğim kadarı ile sizin sorununuz 5.vites dişlisinde. Orjinal diş sayısına sahip değil 5.vites dişliniz. Aynı motor hacmine sahip aynı model başka bir araçla devir/hız oranını karşılaştırırsanız fark göreceğinizi düşünüyorum.

Ayrıca Fren müşürünüzde veya geri vites müşürünüzde sorun yok demekki.

Yorum bağlantısı
Abdulkadir izgi
Oğuzkan Erışık yazdı:

Duraklattıktan sonra tekrar devam ettirebilirsiniz. Daha önceki aracımın birinde tecrübe ettiğim kadarı ile sizin sorununuz 5.vites dişlisinde. Orjinal diş sayısına sahip değil 5.vites dişliniz. Aynı motor hacmine sahip aynı model başka bir araçla devir/hız oranını karşılaştırırsanız fark göreceğinizi düşünüyorum.

Ayrıca Fren müşürünüzde veya geri vites müşürünüzde sorun yok demekki.

Tekrar uğraştım duraklattıktan sonra çalıştırmadı orijinal dişliyle değiştirmem gerekir mi? Başka bir şeye sebep olur mu orijinal olmaması 

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Çağlar Bayur yazdı:

paarası ile bile değişmez kimse dişliyi?

Megane 2de benzinlinin 5çvitesine dizelin 5.vites dişlisini takan çoktu. 3bin devirde 100 yerine 125le gidiyordu. 5.viteste hız sabitleyici çalışmaz debriyajsiz geçince çalışırdı. Takan herkesde durum aynıydı abi.

Abdulkadir izgi yazdı:

Tekrar uğraştım duraklattıktan sonra çalıştırmadı orijinal dişliyle değiştirmem gerekir mi? Başka bir şeye sebep olur mu orijinal olmaması 

Net teşhisi ve çözümü usta verir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Oğuzkan Erışık yazdı:

Megane 2de benzinlinin

citorenle git bakalım tükkana alıyorlar mı :mangal:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Abdulkadir izgi
Oğuzkan Erışık yazdı:

Megane 2de benzinlinin 5çvitesine dizelin 5.vites dişlisini takan çoktu. 3bin devirde 100 yerine 125le gidiyordu. 5.viteste hız sabitleyici çalışmaz debriyajsiz geçince çalışırdı. Takan herkesde durum aynıydı abi.

Net teşhisi ve çözümü usta verir.

Adıyamanlıyım bizim buralarda pek fazla usta kalmadığı için biraz daha beklemem lazım. Çok teşekkür ederim size zahmet verdim. Hakkınızı helal edin.

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Abdulkadir izgi yazdı:

Adıyamanlıyım bizim buralarda pek fazla usta kalmadığı için biraz daha beklemem lazım. Çok teşekkür ederim size zahmet verdim. Hakkınızı helal edin.

Estağfurullah. Her zaman bildiklerimiz kadar yardımcı olmak isteriz.

Geçmiş olsun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Abdulkadir izgi
Oğuzkan Erışık yazdı:

Estağfurullah. Her zaman bildiklerimiz kadar yardımcı olmak isteriz.

Geçmiş olsun

Sağolun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...