İçeriğe Yönlendir

Gündüz farları farlar yanınca sönmesin

Cengizhan Tekin

Recommended Posts

Cengizhan Tekin

B8 trendline aracımda gündüz farlarının farlar açılınca da yanmasını istiyorum . Kodlamayla mümkün mü ?

Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut

Volkswagen modellerinde vagcom kodlama ile araçta gizli yada kapalı olan bir çok özellik aktif ediliyor , istediğiniz şeyde imkansız değil ama orijinal şekilde kısılması daha mantıklı değil mi? 

Aracınıza ait forumlarda bolca döküman ve medya desteği bulabilirsiniz ...

Yorum bağlantısı
Oktay Toker
(düzenlendi)

Akşam kısalar açılınca net bilmesemde gündüz farı orijinalindede kapatılmasına programlı olabilir.Açılması için Mahmut'ta belirtmiş aracınız vagcom baglantısı ile seçenekleri var ve servisinizde rahatça yaptırabilirsiniz.Başka türlü elletmeyiniz.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
hatalı bilği .
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
11 saat önce, cengizhan tekin yazdı:

B8 trendline aracımda gündüz farlarının farlar açılınca da yanmasını istiyorum . Kodlamayla mümkün mü ?

Yasal düzenlemeler farlar açılınca gündüz farının kısılmasını zorunlu kılıyor. Çünkü gündüz farı bir nevi uzun far gibi yanıyor bu nedenle trafiği rahatsız ediyor.
Araç üreticileri de buna göre tasarladıklarından yazılımla pek yapılabileceğini sanmıyorum. Yine de bakmak lazım tabii.

Yorum bağlantısı
Cengizhan Tekin
On 05.03.2019 at 21:29, cengizhan tekin yazdı:

Aracımda kısalar h7 uzunlar h9 halojen var kısalara dokunmadım uzunlara led h9 taktım sadece sellektörde kullanıyorum. Kısalarda led h7 karşıdan geleni rahatsız ediyor. Gündüz farlarında ise  tampondaki park sis lambalarının içinde ve T20 çok basıt kaldığı için lambaların içine led şerit uyguladım epey bi şık oldu ancak T 20 lerle birlike yanmıyor sanırım termik var atıyor T 20 tüketimi 21 w led şerit 15 w toplam 36 w yapıyor ( Her bir far için ) bu nedenle sadece şeritleri yakınca üstte farlar da devreye girince daha canlı ve güzel olur diye düşünmüştüm ama Selçuk kardeşin dediği gibi yasalara aykırı ise sadece gündüz yanmasını tercih ederim

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
10 saat önce, cengizhan tekin yazdı:

Aracımda kısalar h7 uzunlar h9 halojen var kısalara dokunmadım uzunlara led h9 taktım sadece sellektörde kullanıyorum. Kısalarda led h7 karşıdan geleni rahatsız ediyor. Gündüz farlarında ise  tampondaki park sis lambalarının içinde ve T20 çok basıt kaldığı için lambaların içine led şerit uyguladım epey bi şık oldu ancak T 20 lerle birlike yanmıyor sanırım termik var atıyor T 20 tüketimi 21 w led şerit 15 w toplam 36 w yapıyor ( Her bir far için ) bu nedenle sadece şeritleri yakınca üstte farlar da devreye girince daha canlı ve güzel olur diye düşünmüştüm ama Selçuk kardeşin dediği gibi yasalara aykırı ise sadece gündüz yanmasını tercih ederim

Görmemiz mümkün mü.. merak ettim ne yaptığınızı

Yorum bağlantısı
Cengizhan Tekin
On 05.03.2019 at 21:29, cengizhan tekin yazdı:

Biri iki detay kaldı bitiminde forumda paylaşacağım

Yorum bağlantısı
Cengizhan Tekin
13 saat önce, Mehmet Özyürek yazdı:

Görmemiz mümkün mü.. merak ettim ne yaptığınızı

Bir iki ufak detay kaldı bitiminde forumda paylaşırım

Yorum bağlantısı
Cengizhan Tekin

B8 Passat gündüz farına ( Sis Lambasına ) led şerit uygulaması VW D segment aracına maalesef resimde gördüğünüz sarı yanan T20 ampulü uygun görmüş Clio da bile Edge Dizayn gündüz farı varı Ne yapalım biz de kendi imkanlarımızla yaparız nasıl beğendiniz mi yorumlarınız benim için değerlidir

HPIM2393.JPG

HPIM2391_-_Kopya.JPG

HPIM2397.JPG

HPIM2399.JPG

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut

Elinize sağlık güzel olmuş , keşke ledlerin önüne pleksi kesip koysaydınız daha  homojen bir ışık dağılımı olurdu ...

Yorum bağlantısı
Cengizhan Tekin

Silikon 0.5 mm çaplı 1/2 kesit silikon hortum içine denedim dalgalı durdu bir de zamanla silikon sararır diye düşündüm vazgeçtim plexi  iyi fikir max 1mm kalınlığında plexiyi nerede bulabilirim acaba

Yorum bağlantısı
Cengizhan Tekin

Sanırım devrede olmadığı zamanki görüntüsünü kastediyorsunuz fotoğraf 50-60 cm mesafeden çekildiği için neredeyse ledlerin kaç çipli olduğunu bile farkedebilirsiniz ancak bunu normalde fark etmeniz eşyanın tabiatına aykırı zaten bence yandığı zamanki fonksiyonu ve görünümü önemli yorumunuza teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Hasan Mildan

Ellerinize sağlık güzel çalışma olmuş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Hasan Mildan
On 18.03.2019 at 18:41, Cengizhan Tekin yazdı:

Sanırım devrede olmadığı zamanki görüntüsünü kastediyorsunuz fotoğraf 50-60 cm mesafeden çekildiği için neredeyse ledlerin kaç çipli olduğunu bile farkedebilirsiniz ancak bunu normalde fark etmeniz eşyanın tabiatına aykırı zaten bence yandığı zamanki fonksiyonu ve görünümü önemli yorumunuza teşekkür ederim.

Kullandığınız ledler nasıl led, 4 mm bar ledlerden mi kullandınız?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...