İçeriğe Yönlendir

Bayan İçin Akıllı Saat

Mehmet Kazancıoğlu

Recommended Posts

Mehmet Kazancıoğlu

arkadaşlar merhaba;

eşim için akıllı saat alma düşüncemiz var ben huawei watch gt 3 46 mm kullanıyorum gayet memnunum 

aynı saatin bayan modeli olan

huawei watch gt 3 elegant 42mm beyaz https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_huaweı-watch-gt-3-elegant-42mm-akıllı-saat-beyaz-1218718.html?utm_source=akakce psm&utm_medium=psm-other psm&utm_campaign=rt_pricecomp_na_na_na_standart-feed-piyasa-fiyatlari&v=1.95.2 3499 tl 

huawei watch gt 3 elegant 42mm - altın https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_huaweı-watch-gt-3-elegant-42mm-akıllı-saat-altın-1218716.html?gclid=EAIaIQobChMIy8Tc9-_E_gIVg6myCh0Y5QQ0EAAYASAAEgLC9_D_BwE&gclsrc=aw.ds 4799 tl 

ikisi arasında gördüğüm kadarı ile sadece kordon farkı var gibi onun için 1300 tl vermeye gerek mı? 

orijinal olmayana kordon fiyatları 160 -200 tl gibi fiyatlara var aradaki fark ile baya bir ekstra kordon alınabilir

sizlere sormak istediğim aralarında başka farklar var mı benim göremediğim. o kordon için değer denir mi 

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

Metal kordon da güzelmiş bu arada :)

Alerjik bir bünyesi yoksa eşinizin, ucuz kordonlar da işinizi görür diye düşünüyorum, ama kordon da güzelmiş bu arada :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Çağlar Bayur yazdı:

akıllı saatlerde bay bayan modeli mi var

Saat çapı küçülünce bayan modeli diye geçiyor abi. Apple da 38-40-44 mm gibi çaplar var örneğin. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Deniz Kom

Bir süredir akıllı saat takıntısıyla araştırmalar yaptım. Android telefonlarda kullanmak için Huawei bayağı iyi. Ben eşime (normal bilekli) 40 mm Samsung watch 4saat aldım, tam oldu. 42 - 44 biraz geniş göründü. 

Saat olarak önerim GT3 olacaktır. Sıcaklık sensörünün olması özellikle kadınlar için önemli bir artı. Bununla beraber sensör ve wifi elemanları da daha başarılı . 

KAyış için o kadar fazla meblağlar ödemenize gerek yok. Gerçekten çok kaliteli kayışları alıp takabiliyorsunuz. Kendime de iPhne kullanıcısı olduğum için Apple watch aldım, kayışları ecnebiden 5li paket olarak sipariş ettim, Türkiye'nin yarı fiyatına geldi kayış meselesi. HAtta bir ara hanıma sordum, Gt3 alıp tam performans kullanmak için benim telefonu satıp, Android bir modele geçeyim mi diye, veto yedik :D

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
Deniz Kom yazdı:

Bir süredir akıllı saat takıntısıyla araştırmalar yaptım. Android telefonlarda kullanmak için Huawei bayağı iyi. Ben eşime (normal bilekli) 40 mm Samsung watch 4saat aldım, tam oldu. 42 - 44 biraz geniş göründü. 

Saat olarak önerim GT3 olacaktır. Sıcaklık sensörünün olması özellikle kadınlar için önemli bir artı. Bununla beraber sensör ve wifi elemanları da daha başarılı . 

KAyış için o kadar fazla meblağlar ödemenize gerek yok. Gerçekten çok kaliteli kayışları alıp takabiliyorsunuz. Kendime de iPhne kullanıcısı olduğum için Apple watch aldım, kayışları ecnebiden 5li paket olarak sipariş ettim, Türkiye'nin yarı fiyatına geldi kayış meselesi. HAtta bir ara hanıma sordum, Gt3 alıp tam performans kullanmak için benim telefonu satıp, Android bir modele geçeyim mi diye, veto yedik :D

Hep veto, nereye kadar :hohoho:

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
ALİ SEYKAN

GT3 Pro modeli için bilgi vereyim. Kordon için boş yere para vermeyin. Değişebildiği için sıkılacaksınız ve yeni arayışlara gireceksiniz.

Özellikleri sayayım.  

EKG ölçümü.  Saatin ana sensörü ile yanda bulunan tuş arasında devre oluşturarak ölçüm yapıyor. Yani saat sol elinizde ise  yandaki tuşa sağ el parmağınızla dokunarak kalp bölgesinden akım ile ekg ölçümü yaptırıyorsunuz. 

Arter-damar sertliği ölçümü. Ekg ile aynı yöntemle ölçüm yapıyor.

Ter ölçümü.

Ateş ölçümü. Burada önemli husus hastalıkla bağlantılı olmaması. Bilek deri sıcaklığı 32-34 C arası gelir.  Ateşimiz çıktığında bilek sıcaklığı eller soğuk olacağından doğru sonuç vermeyebilir.

SpO2 ve nabız ölçümü.

Uyku ölçümü. Uyku esnasında nefes ölçümü de yapıyor ama neye göre yapıyor bilmiyorum. Saat çok büyük olduğu için uyurken rahatsızlık veriyor bana.

Envai çeşit spor aktivitesi kaydı.

Fener modu . Ekran parlaklığını tam yaparak ufak çaplı fener yapıyor. Rengi ve yanma tipini (flaşör) değiştirebiliyorsunuz.

Navigasyon desteği. Ekranda harita yerine,  "x caddesinden sola dönüş yap" şeklinde kısıtlı yönlendirme yapabiliyor.

Su boşaltma modu var. Hoparlöre giren suyu ses vererek boşaltıyor.

Wifi var ama kullanmadım. 

Önemli not. Bu cihazlar gerçek anlamda yaptığınız her şeyi kayıt altına alıyor. Konum, kişiler, kamera, mikrofon, sağlık kayıtları vb,

Smsng modellerde kendi markası hariç olan çoğu cihazda ve uygulamada yokuş yaptığını duydum. Şarjı da az gidiyormuş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Cem Işık yazdı:

Saat çapı küçülünce bayan modeli diye geçiyor abi. Apple da 38-40-44 mm gibi çaplar var örneğin. 

zamane modasında ensagramda duvar saati gibi şeyleri koluna takan çok ne bileyim

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
(düzenlendi)
Aydın Sert yazdı:

Burada daha uygun Mehmet Hocam. 

Satıcısı da Hepsiburada.

https://www.hepsiburada.com/huawei-watch-gt-3-elegant-42mm-beyaz-pm-HBC00001095R9

Evet akşam medimarktan alıyordum nette görünce vaz geçtim. Sonra araştırınca baktimki fark yok gibi aralarında kordon dışında kafa karışıklığı orada başladı 

Cihat Küçükay yazdı:

Farklı alternatifler vereyim;

Huawei Watch GT3 Pro

Huawei Watch Fit

Xiaomi Watch Fit

Gt 3 pro özellik olarak güzel ancak fiyat olarak biraz yüksek birde bayan modelinde seramik kasa var günlük kullanıma pek uygun değil gibi daha çok özen isteyen bir kullanımı var gibi 

Telefon görüşmesi olduğu için gt3 tercih sebebi diğerlerinde varmi bilmiyorum 

Deniz Kom yazdı:

Samsung pil süresi nedir bilgi verebilirmisiniz 

Veto kötü olmuş bende gt3 var satıp pro alsam mı diyorum ama şimdilik sadece içimden diyorum :biggrin:

ALİ SEYKAN yazdı:

GT3 Pro modeli için bilgi vereyim. Kordon için boş yere para vermeyin. Değişebildiği için sıkılacaksınız ve yeni arayışlara gireceksiniz.

Özellikleri sayayım.  

EKG ölçümü.  Saatin ana sensörü ile yanda bulunan tuş arasında devre oluşturarak ölçüm yapıyor. Yani saat sol elinizde ise  yandaki tuşa sağ el parmağınızla dokunarak kalp bölgesinden akım ile ekg ölçümü yaptırıyorsunuz. 

Arter-damar sertliği ölçümü. Ekg ile aynı yöntemle ölçüm yapıyor.

Ter ölçümü.

Ateş ölçümü. Burada önemli husus hastalıkla bağlantılı olmaması. Bilek deri sıcaklığı 32-34 C arası gelir.  Ateşimiz çıktığında bilek sıcaklığı eller soğuk olacağından doğru sonuç vermeyebilir.

SpO2 ve nabız ölçümü.

Uyku ölçümü. Uyku esnasında nefes ölçümü de yapıyor ama neye göre yapıyor bilmiyorum. Saat çok büyük olduğu için uyurken rahatsızlık veriyor bana.

Envai çeşit spor aktivitesi kaydı.

Fener modu . Ekran parlaklığını tam yaparak ufak çaplı fener yapıyor. Rengi ve yanma tipini (flaşör) değiştirebiliyorsunuz.

Navigasyon desteği. Ekranda harita yerine,  "x caddesinden sola dönüş yap" şeklinde kısıtlı yönlendirme yapabiliyor.

Su boşaltma modu var. Hoparlöre giren suyu ses vererek boşaltıyor.

Wifi var ama kullanmadım. 

Önemli not. Bu cihazlar gerçek anlamda yaptığınız her şeyi kayıt altına alıyor. Konum, kişiler, kamera, mikrofon, sağlık kayıtları vb,

Smsng modellerde kendi markası hariç olan çoğu cihazda ve uygulamada yokuş yaptığını duydum. Şarjı da az gidiyormuş.

Gt 3 düşünüyoruz pro biraz fiyat olarak yüksek geliyor şimdilik 

tarihinde Mehmet Kazancıoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat
(düzenlendi)

Ben watch fit2 elegant kullanıyorum abi memnunum bir bakabilirsin, telefon görüşmeside var.

tarihinde Mehmet Cihat tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Deniz Kom
Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

Samsung pil süresi nedir bilgi verebilirmisiniz 

Pil süresi Huawei'nin yanına bile yaklaşamıyor. 24-30 saat maksimum kullanım sunuyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Mehmet Cihat yazdı:

Ben watch fit2 elegant kullanıyorum abi memnunum bir bakabilirsin, telefon görüşmeside var.

Fit 2 ye baktık ancak çok diktorgen büyük kaldı kolunda pek hoş durmadı 

Deniz Kom yazdı:

Pil süresi Huawei'nin yanına bile yaklaşamıyor. 24-30 saat maksimum kullanım sunuyor. 

Çok düşük ben min bir hafta şarja takmıyorum gt3 46 olan modeli

Yorum bağlantısı
Mehmet Zincirkıran

apple ürünlerini fiyatlarından ötürü çok sevmesem de hanım istiyodu diye apple watch se aldık, 6200 liraya geldi. e sim kart destekleyen modeli. ben kendim için de gt3 düşünüyodum, açıkçası 3-4 bin lira verilecek bir alet gelmedi bana appledan sonra. neden derseniz, mesaja cevap verme yok, telefon sürekli yanınızda olmalı, bir de navigasyonu harita olarak yansıtmıyo gt3. apple hepsini yapıyo. ben 6 bin lira verir miyim, vermem kendim için ama eşinizin iphone telefonu varsa üstü tamamlanıp alınabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
(düzenlendi)
Deniz Kom yazdı:

Evet bu konuda haklısınız, ben telefonu şarja koyduğumda saati de koyuyorum. O yüzden eksikliğini yaşamadım. Ölçümlerde ve bağlantıda çok stabil olduğunu söyleyebilirim. Telefon görüşmesi de rahat, özellikle dışarıda yapılan görüşmelerde bayağı rahat oluyor. Telefonun kişilerine erişebildiği için direkt olarak saatten de telefonu arayabilirsiniz. Çok gürültülü ortamlarda tavsiye etmem. Mesajlara emoji veya yazarak cevap verebilirsiniz. Bildirimlerde fotoğrafları görürsünüz. Whatsuppta gönderilen fotoları göstermiyor sadece. Navigasyon var ama kullanmadım. Saatten kendi kulakları ile bağlanıp müzik dinlerim bol bol.  Telefonum Samsung olsaydı tansiyon ölçümünü de kullanabilirdim ama olmuyor maalesef.

tarihinde Cihat Küçükay tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Mehmet Zincirkıran yazdı:

apple ürünlerini fiyatlarından ötürü çok sevmesem de hanım istiyodu diye apple watch se aldık, 6200 liraya geldi. e sim kart destekleyen modeli. ben kendim için de gt3 düşünüyodum, açıkçası 3-4 bin lira verilecek bir alet gelmedi bana appledan sonra. neden derseniz, mesaja cevap verme yok, telefon sürekli yanınızda olmalı, bir de navigasyonu harita olarak yansıtmıyo gt3. apple hepsini yapıyo. ben 6 bin lira verir miyim, vermem kendim için ama eşinizin iphone telefonu varsa üstü tamamlanıp alınabilir.

İpohone hiç kullanmadık hep android kullanıcısıyım eşimde öyle o yüzden gt modelini düşünüyorum e sim desteği mantıklı imiş aslında 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...