İçeriğe Yönlendir

Peugeout 206 Far Aydınlatma Sorunu

Alper Bayata

Recommended Posts

Alper Bayata

Peugeot 2009 model 206 bir araca sahibim farlarım orjinal valeo marka ama far ayarlarımı en yukarıya manuel olarak tornavida ile ayarlamama rağmen daha yukarı çıkmıyor. Farlarım böyle yere bakıyor gibi lekeli aydınlatıyor. Not : farlarımın dış camı ve aynaları temiz durumda ne önerirsiniz çözüm için

IMG_20230423_204631.jpg

IMG_20230423_204634.jpg

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Far tasları yerinden çıkmıştır büyük ihtimalle, farın sökülüp yuvasına oturtulması lazım. Birde bunlardan önce içeriden far ayar düğmesini 0 konumuna getirin.

Yorum bağlantısı
Alper Bayata
Selçuk Bakış yazdı:

Far tasları yerinden çıkmıştır büyük ihtimalle, farın sökülüp yuvasına oturtulması lazım. Birde bunlardan önce içeriden far ayar düğmesini 0 konumuna getirin.

Cevabınız için sağolun far konumu 0 da ve far tasları sağlam aşağıya ayar yapabiliyorum ve yukarı ayarım max bu kadar çıkıyor

Yorum bağlantısı
Murat Öngür

mevcut ampulleri değiştirin , ya kaliteli phılıps osram gibi yeni seri halojen ampullerden alın yada orta kalite de bir led xenon alın , işinizi görüp ışık şiddetinizi uzatacaktır.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Alper Bayata yazdı:

Cevabınız için sağolun far konumu 0 da ve far tasları sağlam aşağıya ayar yapabiliyorum ve yukarı ayarım max bu kadar çıkıyor

Daha önceden led ampul takılı mıydı farlarınızda?

Yorum bağlantısı
Alper Bayata
Selçuk Bakış yazdı:

Daha önceden led ampul takılı mıydı farlarınızda?

Evet 

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Alper Bayata yazdı:

Evet 

Farınız karşının gözünü almasın diye tasını yuvadan çıkarmışlardır, benim aracımda da aynı durum vardı, yukarı aşağı ayarlanıyordu ama en yukarısı normal farların bile daha aşağısındaydı, tasları eski haline getirdi elektrikçi normale döndü.

• Teşekkür 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Alper Bayata
Selçuk Bakış yazdı:

Farınız karşının gözünü almasın diye tasını yuvadan çıkarmışlardır, benim aracımda da aynı durum vardı, yukarı aşağı ayarlanıyordu ama en yukarısı normal farların bile daha aşağısındaydı, tasları eski haline getirdi elektrikçi normale döndü.

Çok teşekkürler ben bir elektrikçiye gideyim o zaman far ayarı için

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...